Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178158 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #135 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 21:17:26 »
Myślę, że absolutne minimum dla Egmontu to 500 sztuk, ale bardziej by celowali w sprzedaż na poziomie co najmniej 1000 a może i 2000-3000+ egz. Wyżej nie obstawiam bo z marketingiem u nich raczej średnio, a tu już trzeba by ponakręcać klimę ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #136 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 21:34:23 »
PJP: masz rację. Nakłady "kapilarne" (cytat) są poza obszarem zainteresowań Egmontu, bo duża międzynarodowa korporacja nie będzie się takimi duperelami zajmowała.

Szekak: I'm done with you.

Offline Megatron

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #137 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 22:06:21 »
To co piszesz jest odrealnione. To że są molochem w stosunku do innych wydawców nie oznacza że sprzedają więcej jednego tytułu, tylko że mogą ich wydawać jednocześnie 10x tyle i w mniejszych odstępach czasowych niż konkurencja. Liczba fanów/odbiorców komiksów jest stała dla wszystkich wydawców. Już widzę że BBPO czy Transmetropolitan które akurat czytam sprzedaje im się w nakładach jak za czasów Tm-Semic.

Offline Hans

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #138 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 22:10:18 »
1500-2000 egzemplarzy w cenie 160 zł za tom to gwarancja sukcesu.
Wystarczy spojrzeć na liczby sprzedaży samej lektury. Wg mnie tytuł ten jest gwarancją sukcesu.
Gdyby tylko chcieli to wydać.


Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #139 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 22:55:24 »
1500-2000 egzemplarzy w cenie 160 zł za tom to gwarancja sukcesu.

Na moje oko absolutnie nierealne.

Offline Hans

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #140 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 23:16:39 »
Na moje oko absolutnie nierealne.

Na moje oko realne jak najbardziej.

Offline 79ers

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #141 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 23:20:07 »
Na moje oko realne jak najbardziej.

Jasne, że realne. Szkoła latania jako lektura obowiązkowa - dostępne tylko w integralu w cenie najnowszego Thorgala lub Szninkla czyli 500+

Offline Hans

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #142 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 23:31:24 »
W sumie na start w cenie 300+  :)

Ale tak jak wspominałem: cena 160 zł przy takim nakładzie daje sporą szansę dla wydawnictwa. W mnie gwarantowany sukces. Nie jest wielkim problemem zrobić pierwszy album i sprawdzić czy będzie na niego popyt. Akurat tego w egmoncie nie rozumiem - braku chęci.

Offline Komiksoświr

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #143 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 23:49:10 »
Jak nie dadzą jakichś naprawdę porządnych dodatków(Jakieś artykuły z bloga Na Plasterki plus zupełnie nowe teksty pisane przez znawców KIK) to nie widzę sensu by płacić za nowe wydanie tym bardziej że stare stoi na półce w komplecie i jestem zadowolony. :) Po prostu same komiksy tylko że zbiorczo i na twardo które i tak są od wielu lat normalnie dostępne w rozsądnych cenach na rynku to nie licząc jakichś hardcorovych kolekcjonerów nie ma sensu.

Offline Megatron

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #144 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 00:00:13 »

Jasne, że realne. Szkoła latania jako lektura obowiązkowa - dostępne tylko w integralu w cenie najnowszego Thorgala lub Szninkla czyli 500+

Z jakich przesłanek wnioskujesz, że jedno wydanie ma zastąpić drugie? To są inne targety. Integral powinien być kierowany jak ekskluzywne Thorgale do ludzi którzy już mają wydania albumowe, a chcą dać drugi raz kasę za to samo, ale w lepszym wydaniu. Z resztą pisałem to pół strony wyżej. Dajcie spokój z tymi dziećmi, bo jest jasne, że to nie do nich mają być kierowane integrale.
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Wrzesień 2019, 00:02:03 wysłana przez Megatron »

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #145 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 21:09:12 »
Jak nie dadzą jakichś naprawdę porządnych dodatków(Jakieś artykuły z bloga Na Plasterki plus zupełnie nowe teksty pisane przez znawców KIK) to nie widzę sensu by płacić za nowe wydanie tym bardziej że stare stoi na półce w komplecie i jestem zadowolony. :)

Jak udało się Koledze postawić miękkookładkowe albumy na półce ? Przyznam się, że dla mnie jedną z głównych zalet integrali jest właśnie to, że można je po prostu postawić i się nie przewracają.

Co do dodatków to kiedyś wyszły takie pozycje i znakomicie sprawdzaja się w ich roli:


https://www.gildia.pl/komiksy/99142-zeszyty-komiksowe-9-maj-2009

https://www.gildia.pl/komiksy/284772-kajko-i-kokosz-komiksowa-archeologia

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #146 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 21:18:05 »
Jak masz pustą półkę, to się przewracają. Ale jak już od 15 lat nie masz gdzie nowego komiksu wcisnąć, to stoją na baczność, czasami nawet w dwuszeregu.

Offline Komiksoświr

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #147 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 21:43:33 »
Prosta sprawa. Położyć je na półce jako stertę. Oczywiście żeby ich nie zniszczyć. :P Ale pionowo też jak najbardziej się da. Wiem bo tak też przechowywałem. :P

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #148 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 22:15:15 »
Jak masz pustą półkę, to się przewracają. Ale jak już od 15 lat nie masz gdzie nowego komiksu wcisnąć, to stoją na baczność, czasami nawet w dwuszeregu.

Zrobić trzeci szereg, albo dorobić nową półkę. "Od przybytku głowa nie boli" :P

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #149 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 22:29:15 »
Jest jeszcze opcja "kupić większe mieszkanie". Polecam :)