Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178272 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #120 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 16:43:56 »
Ja KiKa pamiętam ze Świata Młodych i z Relaxu, chętnie bym wrócił po latach, ale zniechęca mnie konieczność zebrania serii. Gdyby to zrobił wydawca, zapewne nabyłbym integrale.

Kurna, ludziom się nawet nie chce zebrać serii, która jest powszechnie dostępna za grosze. Wszystko trzeba im podetknąć pod nos. Moja dusza kolekcjonera krzyczy z bólu!

A zebranie wszystkich trzech (czy ile ich tam będzie) integrali nie będzie zbyt dużym wysiłkiem?

Offline Torpedo

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #121 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 16:49:18 »
Myślę, że nie będzie. Liczenie do trzech jest łatwiejsze niż do... Właśnie, seria to ile liczy zeszytów?

Offline Szekak

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #122 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 16:51:28 »
Kapral, ponawiam pytanie.
Serio watpisz w dobra sprzedaz takich integrali?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #123 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 16:53:26 »
Moim zdaniem starego zgreda 8) Egmont powinien iść trojako: albumami jak teraz dla dzieciaków, dorzucić integrale dla starych zgredów i kolekcjonerskie dla jeszcze starszych zgredów, z dodatkami, ciekawostkami itp.

Online misiokles

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #124 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 16:55:55 »
więc niech się Egmont śpieszy bo za parę lat może być różnie.
Albo Egmont czeka z takim asem na czas posuchy, gdzie Barman będzie sie słabo sprzedawałbo wtem! ryms! KiK w integralu :)

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #125 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 17:15:01 »
Szekak: To może zdefiniuj co według Ciebie znaczy "dobra sprzedaż". Ile egzemplarzy? :)

Offline GoNzO

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #126 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 17:16:27 »
Wszystko powinno wyjść w integralalch - KiK, Tytusy, Tajfuny, Żbiki, Piloty itp. itd. Mam nadzieję, że doczekamy takich czasów.

Offline Szekak

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #127 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 17:25:05 »
Szekak: To może zdefiniuj co według Ciebie znaczy "dobra sprzedaż". Ile egzemplarzy? :)
Oplacalna dla Egmontu, grubo powyzej 4 egzemplarzy o ktorych mowisz z niewiadomego mi powodu.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Megatron

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #128 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 19:31:04 »
Czy takie wydanie napędziłoby nowych czytelników? Też bardzo wątpię.
KiK to jest komiks dla dzieci, a nie dla snobów. Takim integralem na półce nikomu nie zaimponujesz :)
Takie tomiszcza są niewygodne dla dzieci, a i cena nie powinna być szczególnie atrakcyjna.

Cytuję tylko z ostatniej strony. Coś wam umyka. To nie ma być dla nowych czytelników i dzieci, tylko kusić do ponownego zakupu tych którzy już to mają. Gdyby pojawiły się integrale, to zeszyty mogę oddać np do biblioteki, albo dzieciom w odpowiednim wieku aby je to interesowało.

Integrale kupię, by cieszyć się jakością wydania, to ma być mój egzemplarz, a nie taki którym dzielę się w użytkowaniu.

Pomysłem na dodatki mogą być rozkładówki z tłami użytymi w grze Seven Stars. Gdzieś na YT był filmik w którym pokazywane były w kontekście trudności zeskanowania wypasionych plansz do potrzeb gry 320x200 pixeli.

Można też stworzyć jednostronicowe historie nawiązujące do poszczególnych albumów, a tworzone przez nowy team. Rozwinięcie jakiegoś wątku, pobocznej postaci i umieścić to jako epilog. Egmont ma takie możliwości, a może to zachęcić starą kadrę do nowych albumów, a twórcom lepiej wgryźć się w materiał.

Będzie możliwość napisania czegoś o powstawaniu KiK (np w kolaboracji z autorem Świata Dzielnych Wojów), co w zeszytach dla dzieci było zbędne.

Tak czy owak, przemyślane integrale biorę na 100%
« Ostatnia zmiana: So, 14 Wrzesień 2019, 19:33:25 wysłana przez Megatron »

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #129 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 19:45:20 »
Oplacalna dla Egmontu, grubo powyzej 4 egzemplarzy o ktorych mowisz z niewiadomego mi powodu.

Dalej migasz się od odpowiedzi. Ile konkretnie: 250, 500, 1000, 2000 egz.?

Offline Megatron

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #130 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 19:55:29 »
Dalej migasz się od odpowiedzi. Ile konkretnie: 250, 500, 1000, 2000 egz.?

Egmont ma szczegółowe dane na temat sprzedaży swoich albumów, mogą spokojnie oszacować ile są w stanie sprzedać integrali. Każdy z nas może strzelać, ja obstawię 750 jak Szninkli, ale my możemy tylko gdybać, a Egmont ma z czego oszacować. Tak więc na forum to tylko bicie piany o nic.

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #131 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 20:05:09 »
Szelak pytał, czy wg mnie integral będzie opłacalny. No to ja się pytam: co to znaczy? Lubię wiedzieć o czym rozmawiam :)

Offline Koalar

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #132 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 20:06:16 »
Coś wam umyka.

To nie wiem, czemu mnie cytujesz, bo ja właśnie pisałem, że takie integrale raczej nie są dla dzieci (zwłaszcza tych, które już mają parę zeszytów). Wiadomo, że to głównie dla starych byków.

Jakiś czas temu wysłałem do Fundacji Kreska zbiór literówek, które wyłapałem w KiK-ach (np. Złoty Puchar 2, s. 5, k. 3: jesze -> jeszcze) i dostałem odpowiedź, że gdyby takie nowe kolekcjonerskie wydanie zbiorcze powstało, to postarają się, żeby te literówki poprawić. Więc szansa (i chyba wola Fundacji) jest, tylko integrali nie ma.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Megatron

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #133 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 20:20:03 »
Koalar. Pisałeś o ciężarze i cenie, a wg mnie w ogóle niepotrzeba rozpatrywać integrali w kontekście dzieci.

Kapral. Czy będzie to opłacalne? Patrząc na twój avatar wnioskuję, że temat jest ci bliski. Pomyśl ile Egmont jest w stanie jeszcze zarobić na twojej pasji. Bez integrali jakieś 20zł raz na rok lub dłużej. Z integralami powiedzmy 3x300zł + 20zł raz na rok lub dłużej.

Offline Szekak

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #134 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 21:01:29 »
Dalej migasz się od odpowiedzi. Ile konkretnie: 250, 500, 1000, 2000 egz.?
Sam migasz się o odpwiedzi, najpierw opowiadając bezsensownie o jakichś 4 sprzedanych egzemplarzach nie wiadomo po co, a teraz uciekając od odpowiedzi, i teraz znów odwracając kota ogonem. Integral KiK się spokojnie sprzeda Egmontowi na zadowalającym poziomie (skoro się czepiasz słówek to powiedzmy, że takim z którego będzie zadowolony Egmont), bo widać choćby na forum, że miałby wzięcie. Jesteś wyjątkowo irytującą osobą.
« Ostatnia zmiana: So, 14 Wrzesień 2019, 21:10:09 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.