Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178233 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #105 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 22:12:49 »
No to czekamy na te integrale.  ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Hans

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #106 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 12:10:59 »
Nie ważne jakie, ważne żeby wyszły. Przecież takie integrale to gwarantowany hit sprzedażowy.
Każdy komiksiarz będzie chciał je mieć, a do tego spora szansa na wielu klientów poza nami.
Nie rozumiem polityki wydawniczej egmontu. Mając asa w rekawie czekają nie wiadomo na co.

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #107 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 13:46:35 »
Nie wiem czy aż tak potrzebne są komuś te integrale. Ja na przykład mam wszystkie możliwe wydania komiksów Christy i kupowanie po raz kolejny tego samego w nowej okładce to tylko zbędny wydatek i kłopot z miejscem na półce. Nie mam na to żadnego ciśnienia, a do napisania postów na blogu zmusili mnie czytelnicy :)

Czy takie wydanie napędziłoby nowych czytelników? Też bardzo wątpię.

Online Szekak

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #108 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 14:11:28 »
Czyli bys kupil, czyli kolejne potwierdzenie dla Egmontu tego, ze nie ma na co czekac.

Ja mam kilka starych zeszytow i nie kupuje bo czekam od dluzszego czasu na integrale wlasnie. Jakas fajna edycja kolekcjonerska tez by sie przydala dla takiego klasyku.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #109 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 14:18:51 »
Myślisz, że będzie im się opłacało wydanie w nakładzie dwóch egzemplarzy (plus jeden gratis dla Fundacji Kreska)? No nie wiem... :)

Offline Hans

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #110 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 14:20:59 »
Nie wiem czy aż tak potrzebne są komuś te integrale. Ja na przykład mam wszystkie możliwe wydania komiksów Christy i kupowanie po raz kolejny tego samego w nowej okładce to tylko zbędny wydatek i kłopot z miejscem na półce. Nie mam na to żadnego ciśnienia, a do napisania postów na blogu zmusili mnie czytelnicy :)

Czy takie wydanie napędziłoby nowych czytelników? Też bardzo wątpię.
Uważam że są jak najbardziej potrzebne.
Po pierwsze dla kolekcjonerów - jako uzupełnienie kolekcji.
Po drugie dla innych czytelników - jako fajnie wydany komiks.

Uważam że na pewno napędziło to tez nowych czytelników. K i K jest lekturą i jak rozmawiałem ze znajomymi, to ich dzieciakom się podoba. Wielu z nich kupiło tez sporo innych albumów. Jednak ich ilość lekko odstrasza, a zebrane w kilku tomach będą ciekawym i bardziej przystępnym rozwiązaniem.
I koniecznie w większym formacie, aby móc podziwiać kreskę Christy oraz jego niesamowite szczegóły w rysunkach

Online Szekak

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #111 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 14:26:56 »
Myślisz, że będzie im się opłacało wydanie w nakładzie dwóch egzemplarzy (plus jeden gratis dla Fundacji Kreska)? No nie wiem... :)
Nie wiem jak sie dwoch osob doliczyles, skoro o integral prosi od dawna sporo osob na forum, a dzis chocby Hans, ktorego z jakiegos powodu pominales...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #112 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 14:27:41 »
Hans: Nie kumam. Kolekcję to można sobie uzupełnić w każdej chwili, choćby w sklepie Egmontu. Po kiego czorta czekać na mityczny integral, który być może nigdy nie wyjdzie, albo wyjdzie za 500 zł od tomu? KiK to jest komiks dla dzieci, a nie dla snobów. Takim integralem na półce nikomu nie zaimponujesz :)

Szekak: No to trzy egzemplarze plus jeden gratis :) Biznes stulecia.
« Ostatnia zmiana: So, 14 Wrzesień 2019, 14:29:33 wysłana przez Kapral »

Offline Hans

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #113 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 14:38:20 »
Spokojnie mogliby go wydać po 160-180 zł od tomu. Przy większym nakładzie koszty druku byłyby dużo niższe. A w kolekcji nie chodzi mi o kilkanaście pojedynczych albumów - wolałbym mieć KiK w integralach.

Offline Koalar

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #114 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 14:58:21 »
Jednak ich ilość lekko odstrasza, a zebrane w kilku tomach będą ciekawym i bardziej przystępnym rozwiązaniem.

Nie wydaje mi się, żeby integrale były super rozwiązaniem w tym przypadku. Takie tomiszcza są niewygodne dla dzieci, a i cena nie powinna być szczególnie atrakcyjna. Ponadto jak już ktoś będzie miał parę tomów, to po co miałby je dublować integralami albo kupować inne wydanie? Ale czemu nie, trochę ludzi by to kupiło nawet dla dzieci, czy to przez niewiedzę (że lepsze dla dzieci zeszyty), czy po to, żeby kupić najlepsze wydanie (ludzie mają kasę i nią szastają), czy może trochę dla siebie (jeśli czytali za dzieciaka).
Ale jasne, że integrale by się przydały. Oczywiście na twardo z dodatkami takimi, jakie są na blogu Na plasterki. Ja mam stare KiK-i z dzieciństwa i nowe wydanie z Egmontu i brałbym. Powiększone? Czemu nie, jeśli się da.
Też mnie dziwi, że nie ma jeszcze tych integrali. Może jakby Ongrys mógł, toby to wydał elegancko, skoro Egmont się nie kwapi.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Online Szekak

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #115 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 15:10:33 »
Szekak: No to trzy egzemplarze plus jeden gratis :) Biznes stulecia.
Serio watpisz w dobra sprzedaz takich integrali?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline misiokles

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #116 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 15:12:52 »
Historie z Kajtkiem i Koko np. w kosmosie również nadają się dla dzieci. A jednak mamy to w grubym, fajnym tomiszczu!

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #117 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 15:24:12 »
Kosmos sprzedał się w integralu, bo wcześniej nie było innego wydania. A Kokosze są w każdym empiku, więc cóż to byłby za cymes?

Offline Torpedo

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #118 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 16:12:03 »
Ja KiKa pamiętam ze Świata Młodych i z Relaxu, chętnie bym wrócił po latach, ale zniechęca mnie konieczność zebrania serii. Gdyby to zrobił wydawca, zapewne nabyłbym integrale.

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #119 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 16:14:06 »
Na sentymencie można u nas ładnie pojechać, więc podejrzewam, że sprzedaż KiK integrali byłaby całkiem niezła więc niech się Egmont śpieszy bo za parę lat może być różnie.