Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178218 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #90 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 19:34:12 »
Uwielbiam dowcipy, które trzeba wyjaśniać :)

Żeby nie było, mnie gag z kochanką Niemiła podobał się najbardziej z całego komiksu.

Offline Komiksoświr

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #91 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 20:47:10 »
Zawsze można do autorów komiksu przesłać tę dyskusję by to wyjaśnili wszystko. ;D

Offline bibliotekarz

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #92 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 12:11:59 »
Ja bym chciał, żeby "Szranki i konkury", "Złoty puchar", "Wojów Mirmiła" i "Rozprawę z Dajmiechem" wydano tak jak Pan Bóg przykazał, w poziomej oryginalnej wersji, w formie podobnej do "Kawy Zombo" - twarda okładka, płócienny grzbiet i offset. Integrale tak, ale najwyżej dwualbumowe. Dla koneserów limitka czarnożółta bez kolorów. Pionizacja powyższych albumów to największa abominacja jaka spotkała ten zasłużony komiks.
Kiedyś na pewno ;) A już na poważnie, to rok 2019 jest idealny na start z integralami najlepszej polskiej serii komiksowej z racji: 20-lecia Klubu Świata Komiksu i 100-lecia polskiego komiksu :)  Wielkie święta zasługują na stosowne ich uczczenie :P
Zawsze istnieje szansa że ktoś w Egmoncie się złamie i zaryzykuje patrząc na niewątpliwy komercyjny sukces integrali Rosińskiego od Libertago (choć do pełnej perspektywy trzeba poczekać na premierę kolejnego tomu Thorgala gdzie emocje mogą być już mniejsze ale podejrzewam że i tak zejdzie na pniu). Egmont przez wiele lat wzbraniał się przed zbiorczymi wydaniami Thorgala i wznowieniami Szninkiela, a teraz cała ta kasa poleciała do konkurencji. Jakie asy zostały Egmontowi by też zabłysnąć ładnym integralem? Na pewno jednym z faworytów na nasz rynek był by KiK.
Kilka tomów KiK mi brakuje, kilka się właśnie rozlatuje, stąd zaczęła mi chodzić po głowie myśl o odświeżeniu kolekcji. Trochę mnie zdziwiło odkrycie, że to co dotąd było upchane w 2 tomach Egmont puścił w 3 pokoloryzowanych ze zmienionym układem kadrów. Odstręcza mnie to mocno od zakupu. Same kolory to pomysł w porządku, fajna odmiana, ale cała reszta... Kto to wymyślił?
Zgadzam się, że ten rok to najwyższa pora na wydania zbiorcze. Przynajmniej 3 tomy zbiorcze w twardych oprawach koniecznie: 1. Złoty puchar, 2. Szranki i konkury, 3. Woje Mirmiła + Rozprawa z Dajmiechem. Popyt jest a podaż śpi.
Batman returns
his books to the library

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #93 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 12:33:52 »
Układ "pionowy" wymyślił sam Janusz Christa. Już na początku lat 90. przerabiał w ten sposób "Szranki i konkury", żeby ujednolicić je z resztą swoich albumów. Zdążył też pokolorować kilkanaście pierwszych stron blaudruków.

Offline bibliotekarz

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #94 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 12:43:39 »
Tam gdzie Christa nie dokończył kolorów powinien to dziś zrobić ktoś inny.

Natomiast w układzie pionowym widać, że coś tu jest nie halo. Dla mnie atrakcja to nie jest, raczej coś, co trzeba przeboleć.
Batman returns
his books to the library

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #95 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:25:02 »

Offline bibliotekarz

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #96 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 19:13:21 »
Czytałem. Pasują mi pierwsze 3 tomy jak w podejściu #2. Co do reszty to już niespecjalnie mi zależy na integralach, chyba że dodatki byłyby rewelacyjne.
Batman returns
his books to the library

Offline Szekak

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #97 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 20:43:13 »
W koncu bedzie fajna okazja do nadrobienia. Czekam na integrale jak wielu z forum, az dziwne, ze i E tak dlugo z nimi zwleka.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #98 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 22:58:34 »
Tyle, że te integrale powinny być w układzie oryginalnym. Ale wtedy byłby jazgot, bo historie ze Świata Młodych nie wyglądałyby tak samo na półce tak jak te wcześniejsze.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #99 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 15:39:59 »
Tyle, że te integrale powinny być w układzie oryginalnym. Ale wtedy byłby jazgot, bo historie ze Świata Młodych nie wyglądałyby tak samo na półce tak jak te wcześniejsze.

Niby czemu ? Poziomy układ pasków nie determinuje tego przy której krawędzi będzie szycie. Można wydrukować tak, żeby otwierało się wzdłuż długiej krawędzi. Wtedy na półce będzie wyglądało dobrze tylko czytać się będzie mniej wygodnie. Chociaż jak się otwiera wzdłuż krótkiej (jak "Kawa Zombo" albo "300") to też nie jest rewelacyjnie pod względem ergonomii. Czy w ogóle jakiś integral czegokolwiek został wydany w układzie poziomym z szyciem wzdłuż długiej krawędzi ? Bo nie mogę sobie nic przypomnieć.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #100 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 15:59:19 »
Kryzysowe wydania K&K były spinane od góry, a komfort czytania był jednak gorszy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Wrzesień 2019, 16:03:14 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #101 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 17:08:53 »
Bez przesady, dałoby się to czytać bez większych niedogodności. Lepiej tak niż jeden tom z grzbietem na krótkiej krawędzi, a drugi na długiej.
I lepiej niż cięcie tych pasków.

Offline bibliotekarz

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #102 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 21:11:52 »
Bez przesady, dałoby się to czytać bez większych niedogodności. Lepiej tak niż jeden tom z grzbietem na krótkiej krawędzi, a drugi na długiej.
Właściwie to 3 tomy z krótkim grzbietem a potem kilka z długim.
Ja bym wybrał jednak komfort czytania niż półeczkową estetykę.
Batman returns
his books to the library

Offline parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #103 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 21:25:03 »
Ta, bo te rozkładane na krótkiej krawędzi czyta się super wygodnie.
To nie tylko "półeczkowa estetyka" - to również kwestia głębokości półki.

Offline bibliotekarz

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #104 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 21:43:48 »
To nie tylko "półeczkowa estetyka" - to również kwestia głębokości półki.
Na to również jestem przygotowany.  ;D
Batman returns
his books to the library