Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178200 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Komiksoświr

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 19:06:38 »
Zrobiono tak bo to jedna historia a w wydaniu egmontu byłby problem z zachowaniem obu tytułów. Z tego co mi wiadomo to pierwsze wydanie w gazecie miało jeden tytuł jaki mają obecne wydania.

Offline Torpedo

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 11:16:12 »
Cytuj
one nie są "zżółkłe"  tylko po prostu żółte. Swoją drogą - ktoś wie dlaczego?


Komiksy w tamtych czasach wydawano na papierze "drzewnym", który po prostu żółknie z czasem. Moim zdaniem to bardzo stylowy efekt, stare komiksy mają przez swój niepowtarzalny urok. No i przez to trudno podrobić stare wydania komiksów, bo obecnie trudno o taki papier.

Offline parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 11:41:09 »
No chyba nie - te były żółte od nowości.

Offline turucorp

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 12:52:23 »
No chyba nie - te były żółte od nowości.


Dokładnie (ciekawe ile razy trzeba to będzie tutaj jeszcze tłumaczyć?), BTW żółknięcie papieru to kwestia jego kwasowatości, te szlachetniejsze, bezkwasowe są droższe, i nie żółkną (chociaż miewają lekko żółtawy odcień, vide Moleskine), te tańsze, produkowane masowo z pulpy drzewnej są wręcz światłoczułe (tak jak sprzedawane na tony papiery do ksero). Nie będę tutaj robił wykładu o rodzajach papieru, ale apeluję o nie rozpowszechnianie bajek o unikatowości "żółknącego papieru" :(

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 15:31:21 »
Na żółtym papierze wydano w tamtym okresie również kilka innych komiksów. Z tego co pamiętam:
- dr Jekyll i Mr Hyde
- Wywiadowca XX wieku
- Diamentowa rzeka
- Szwejk

Offline robin

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 22:58:14 »
Na żółtym papierze wydano w tamtym okresie również kilka innych komiksów. Z tego co pamiętam:
- dr Jekyll i Mr Hyde
- Wywiadowca XX wieku
- Diamentowa rzeka
- Szwejk
Ogień nad Tajgą
Wahanara
Faraon
Kapitan Blood
Księga dżungli...

Offline roble

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 01:35:05 »
ja bym poprosil wielkie E o bibliografie Christy w intregralach..
tak na serio,
juz ten czas nadszedl.

majkelus81

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 08:44:54 »
Podałem przykład, że nie zawsze. Tylko tyle.
Wybrałeś zły przykład - Planeta Robotów (wyd. kolekcjonerskie), ten album powinieneś przytoczyć. Wydany w 2010 dostępny cały czas na rynku. Poza komiksem zawiera, numer albumu wbity ręcznie, autografy twórców oraz wspomnienia scenarzysty związane z powstaniem albumu, szkice postaci, szkice plansz, ilustracje, a także wstępną, czarno-białą wersję 14 plansz z drugiej części cyklu, zatytułowanej Inwazja z Planety Robotów, która do tej pory się nie ukazał.
EDIT: kurde no tak się zbulwersowałem tymi wydaniami pionowymi, że masakra. Wcześniej o tym w ogóle nie myślałem, ale teraz patrzę i wyobraźcie sobie, że rysujecie komiks, a wydawca przestawia wam panele jak chce.
A doczytałeś fragment, z którego wynika, że wydania albumowe został pozbawione kadrów wprowadzających z wydań gazetowych? Były one przejście pomiędzy przygodami Kajtka i Koka, a nadchodzącymi Kajtkiem i Kokoszem.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Luty 2019, 08:48:18 wysłana przez majkelus81 »

Offline Spiff

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 13:23:44 »
Wybrałeś zły przykład - Planeta Robotów (wyd. kolekcjonerskie), ten album powinieneś przytoczyć. Wydany w 2010 dostępny cały czas na rynku.
Na rynku cały czas są dostępne dwie wersje - zwykła i kolekcjonerska. Swiadczy to o tym , że  po prostu Ongrys  przestrzelił nakłady obu wydań.
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline R~Q

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 14:19:44 »
A doczytałeś fragment, z którego wynika, że wydania albumowe został pozbawione kadrów wprowadzających z wydań gazetowych? Były one przejście pomiędzy przygodami Kajtka i Koka, a nadchodzącymi Kajtkiem i Kokoszem.
Tym bardziej wydanie "tró" integrali z odzyskanymi antycznymi kadrami to obowiązek. Poziomo, na żółto i ze wszystkimi smaczkami.

Jakoś paski Kajtka i Koka odzyskali. Co prawda też wydali pionowo, ale cóż. :P

Offline Mateusz

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 14:07:46 »
19 czerwca premiera albumu: Kajko i Kokosz: Nowe Przygody: Królewska Konna

Kajko i Kokosz muszą eskortować do domu księżniczkę Salwę, której życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Jednak Kokosz niespodziewanie porzuca służbę woja i wstępuje do Królewskiej Straży Konnej – elitarnej jednostki tropiącej najbardziej niebezpiecznych przestępców! Jak Kajko poradzi sobie bez przyjaciela i jakie tajemnice związane są z księżniczką Salwą?



Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline R~Q

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 14:17:11 »
Czyżbyśmy mogli spodziewać się wcale niespotykanego co chwilę motywu "zadziorna ale inteligentna i robiąca ironiczne komentarze dziewczynka ma być eskortowana przez silnych wojów ale tak naprawdę pod koniec to ona ich uratuje swoim sprytem"?

Offline Teli

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 17:50:45 »
A czemu nie? Fabuła w sam raz dla docelowej grupy wiekowej która to nie zdążyła jeszcze przejeść się kliszami fabularnymi. Choć nam starym prykom nie musi to odpowiadać. Ja i tak daję nowemu KiKowi szansę i trzymam kciuki za powodzenie tego albumu.

Offline keram2

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 17:58:53 »
Księżniczka Salwa wygląda bardzo fajnie, choć jakoś tak "niechristowato". Ale może to tylko moje błędne wrażenie.

Offline wonap

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 10:02:09 »
Ja Kajka zakończyłem na 3 tomach. Pierwsze podejście w zeszłym roku;)