Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 196877 razy)

Offline Łazur

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #1155 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 13:10:49 »
Różnica jest taka, że Miętówki były oddolną inicjatywą fejsbukowej grupy poświęconej twórczości TB, którą później pod swoje skrzydła wzięła KG z całym "dobrodziejstwem". Za Tribute KiKowy odpowiada Tomasz Kołodziejczak, który kontaktował się z autorami i zachęcał do wzięcia udziału w hołdzie. Więc jeśli chodzi o potencjał twórczy jestem dobrej myśli.

Chociaż jeśli w środku będą jakieś kasztany Macieja Kura, który czasem lubi coś narysować, to jezusmaria...
All Comics Are Beautiful

Offline turucorp

« Odpowiedź #1156 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 14:30:25 »
Chociaż jeśli w środku będą jakieś kasztany Macieja Kura, który czasem lubi coś narysować, to jezusmaria...

Musiałeś to zasugerować? Teraz będę miał cały czas z tyłu głowy, że on naprawdę może się tam pojawić o_O’

Offline Popiel

« Odpowiedź #1157 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 15:18:36 »
Kur ma swoje poletko w KiK-u, to może zostawi miejsce innym? A gdyby jeszcze na przykład nakręcili film o twórcach antologii i on by się w nim znalazł i znów afera, po sądach ciąganie... Po co komu takie tam.

Offline Pinto

« Odpowiedź #1158 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 15:43:06 »
Za Tribute KiKowy odpowiada Tomasz Kołodziejczak, który kontaktował się z autorami i zachęcał do wzięcia udziału w hołdzie.
Kołodziejczak nie jest żadną gwarancją jakości.

Offline Kadet

« Odpowiedź #1159 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 18:45:00 »
tk na spotkaniu machał tym komiksem - wygląda jakby miał pasować wyglądem do złotej kolekcji.

W zasadzie to machał makietą, bo sam komiks fizycznie chyba jeszcze nie istnieje, ale była mowa, że ma być dopasowany standardem i rozmiarem do "Złotej kolekcji" - tylko rozkład napisów na grzbiecie może być trochę inny, bo ten album będzie znacznie cieńszy od jej tomów.

Na Małopolskim Festiwalu Komiksu Jacek Skrzydlewski będzie miał spotkanie pod hasłem "Zapasy z Kajkiem i Kokoszem, czyli klasyk rysuje klasykę" - pan Jacek kiedyś coś robił z KiK? Czy może raczej to znaczy, że będzie wśród rysowników jubileuszowej "Szkoły latania"?
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Jaszczu

« Odpowiedź #1160 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 18:58:51 »

Na Małopolskim Festiwalu Komiksu Jacek Skrzydlewski będzie miał spotkanie pod hasłem "Zapasy z Kajkiem i Kokoszem, czyli klasyk rysuje klasykę" - pan Jacek kiedyś coś robił z KiK? Czy może raczej to znaczy, że będzie wśród rysowników jubileuszowej "Szkoły latania"?

Będzie rysownikiem w linii "Opowieści z Mirmiłowa" z tymi krótkimi historiami. Egmont ogłaszał to w Łodzi.

Offline Dalthon

« Odpowiedź #1161 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 19:00:54 »
miętówki ostudziły mój zapał. podobna sytacja jak przy tym wydaniu - fajna okładka i kręcenie hype-u. w przypadku miętówek właściwie wymiękłem już po zobaczeniu przykładowych plansz, 10% rzeczy by mi się spodobało z tego albumu więc odpuściłem.
żeby nie było to ogólnie jestem sceptyczny do tribute albumów - ostatni który mi przychodzi do głowy to usagi, też odpadł po zobaczeniu przykładowych stron z środka.

widać że problem nie leży po stronie twórców, tylko (w tym wypadku) odbiorcy. Tribute ma mieć własny styl a nie kopia 1:1 tributowanego (jest takie słowo?;) dzieła/twórcy.

ps. uwielbiam ludzi którzy bez oglądania wiedzą jaki procent plansz by im się podobał! Talent że hej!

Offline Kadet

« Odpowiedź #1162 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 19:16:15 »
Będzie rysownikiem w linii "Opowieści z Mirmiłowa" z tymi krótkimi historiami. Egmont ogłaszał to w Łodzi.

A, to musiało mi to wylecieć z głowy. Dzięki!
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline freshmaker

« Odpowiedź #1163 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 21:37:39 »
widziałem album miętówek na nzk i podtrzymuję 10%. do tego mam uczulenie na raduche. kik zobaczę też i ocenię, jedyne co mam na te chwile to obawy - na podstawie właśnie miętówek i ostatnich opowieści z mirmilowa które wg mnie były fatalne.

Offline Mruk

« Odpowiedź #1164 dnia: Cz, 30 Maj 2024, 09:02:39 »
pan Jacek kiedyś coś robił z KiK?

Był jedną z kilku osób, które kolorowały w Relaksie "Zamach na Milusia" oraz kolorował nową wersję "Szranków i konkurów".

Offline bosssu

« Odpowiedź #1165 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 08:57:56 »
Na dniach ma się ukazać ciekawa pozycja...nigdzie jakoś wcześniej się nie natknąłem na nią:
https://egmont.pl/Kajko-i-Kokosz.-Szkola-latania.-Wydanie-urodzinowe,82438152,p.html
Trochę słabo wygląda ta okładka z tymi wierzbami płaczącymi
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Lipiec 2024, 09:01:53 wysłana przez bosssu »

Offline Popiel

« Odpowiedź #1166 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 09:31:07 »
Ej, przecież kilkanaście wcześniejszych postów jest poświęconych temu tytułowi. Na forum się tylko pisze czy też czyta?  :)

Offline bosssu

« Odpowiedź #1167 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 10:15:26 »
Ej, przecież kilkanaście wcześniejszych postów jest poświęconych temu tytułowi. Na forum się tylko pisze czy też czyta?  :)
Czyta , czyta...tylko nie zawsze wstecz, mea culpa

Offline 79ers

« Odpowiedź #1168 dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 18:41:49 »
Ta okładka jest akurat ciekawsza w porównaniu z Powrotem Milusia, gdzie do ogona przyczepił się francusko-belgijski cudak, wszyscy uśmiechnięci jak na narkotykowym tripie, a po oczach bije blask tureckich zębów Kokosza.

Offline JakubM

« Odpowiedź #1169 dnia: Śr, 17 Lipiec 2024, 08:17:53 »
Dostał już ktoś swój jubileuszowy numer Kajka i Kokosza ?