Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #60 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 18:51:43 »
No fakt, ale i tak wszyscy zmierzający w te strony utkną na tym samym rondzie w Lesku.

Offline Hans

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 14:56:43 »
Witam Wszystkich,
Jestem po lekturze nowego Kajko i Kokosza i jestem bardzo zadowolony.
Historia prowadzona prawidłowo, niesamowita kreska Sławka Kiełbusa i masa kolorów od Piotra Bednarczyka.
Każda strona upchana do granic możliwości - co bardzo przypominało mi kadry mistrza Christy.
Osobiście bardzo polecam i będę kontynuował serie z tymi autorami.

Offline keram2

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 15:44:34 »
Popieram przedmówcę.
Świetna historia.
Kur to znakomity scenarzysta, Kiełbus też jest wielki, choć w kilku miejscach twarze bohaterów wyglądały odrobinę inaczej, ale to nic.
Hans zwrócił uwagę na to, że "każda strona upchana do granic możliwości" - święte słowa. Swego czasu drażniło mnie gdy w formacie A4 niektórzy rysownicy (np. Janicki, Michalski) potrafili zmieścić od 3 do 5 rysunków, tutaj mamy od 9 do 11.

Offline radef

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 18:45:57 »
Hans zwrócił uwagę na to, że "każda strona upchana do granic możliwości" - święte słowa. Swego czasu drażniło mnie gdy w formacie A4 niektórzy rysownicy (np. Janicki, Michalski) potrafili zmieścić od 3 do 5 rysunków, tutaj mamy od 9 do 11.
Wiecie - wszystko zależy od ilości rzędów na stronę. Jak są 3, to więcej niż 6 czy 7 zmieścić się nie da.

Mi też się bardzo podobało, twórcom udało się jednocześnie oddać ducha Christy, ale też stworzyć coś nowego, bardziej świeżego.
http://www.komiksydisneya.pl/2019/05/w-duchu-christy-kajko-i-kokosz-nowe.html
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 21:51:18 »
Konna to moje pierwsze spotkanie z kontynuacją serii i jestem całkowicie na TAK. Klimat niczym z serii Christy,  a do tego w zasadzie utrzymane tempo z narracji ze Świata Młodych, gdzie publikowano po jednej planszy, więc i żarty trzeba było celnie lokować w każdym odcinku.
No i te przepyszne nawiązania do głównej serii - a to galeria opryszków, a to list gończy za pewnym uroczym panem, który śpiewał (lub przestawał śpiewać) " za dodatkową opłatą".
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline wonap

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #65 dnia: Nd, 02 Czerwiec 2019, 16:36:19 »

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #66 dnia: Nd, 02 Czerwiec 2019, 22:35:35 »
Ruszają prace nad serialem „Kajko i Kokosz”


https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ruszaja-prace-nad-serialem-kajko-i-kokosz

"- Nie ukrywam, że najdłużej zastanawiałam się nad doborem reżysera - dodaje Ewelina Gordziejuk.  - To była bardzo trudna decyzja. Jako producent zajmujący się produkcją seriali i filmów animowanych czerpiąc z doświadczeń wiedziałam, że po pierwsze musi to być ktoś, kto zna świetnie komiksy Christy, czuje klimaty przygód leśnych wojów i przede wszystkim wie, czym jest praca nad adaptacją filmową. "

Pani producent na pewno zna świetnie komiksy Christy. Ze słyszenia.

Offline LordDisneyland

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #67 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 02:05:29 »
No dobra, to przeczytaj jeszcze ten archiwalny wywiad- z wnuczką, która w 2014 już myślała o filmie i powstaniu repliki Mirmiłowa, jeździła od 5 lat po kraju z planszami, a ŻADNEGO z komiksów Christy nie udało jej się przeczytać...
 https://esensja.pl/komiks/wywiady/tekst.html?id=18800
,, - Eeeeech.''

Offline wonap

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #68 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 11:24:35 »
poczekamy zobaczymy;)

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #69 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 13:44:58 »
Zastanawia mnie jedno zdanie z wywiadu z wnuczką: "Ja jestem tylko spadkobierczynią. Egmont ma wszelkie prawa do wydawania i decyzji z tym związanych."  Tak jakby Egmont miała prawa na stałe.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline R~Q

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #70 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 11:51:37 »
Zastanawia mnie jedno zdanie z wywiadu z wnuczką: "Ja jestem tylko spadkobierczynią. Egmont ma wszelkie prawa do wydawania i decyzji z tym związanych."  Tak jakby Egmont miała prawa na stałe.
Jest właścicielką majątkowych praw autorskich do KiK, a na mocy podpisanej ileś lat temu umowy Egmont ma (zapewne też na wiele lat) wyłączne prawo do wydawania, lub niewydawania komiksów KiK.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #71 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 22:28:35 »
Z jej zdania to nie wynika. Równie dobrze mogła sprzedać te prawa - majątkowe można odstąpić w całości.

Szkoda, że tylko Egmont. Jeszcze długo pewnie nie zobaczymy więc integrali lub innych fikuśnych wydań.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Teli

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 07:44:02 »
Zawsze istnieje szansa że ktoś w Egmoncie się złamie i zaryzykuje patrząc na niewątpliwy komercyjny sukces integrali Rosińskiego od Libertago (choć do pełnej perspektywy trzeba poczekać na premierę kolejnego tomu Thorgala gdzie emocje mogą być już mniejsze ale podejrzewam że i tak zejdzie na pniu). Egmont przez wiele lat wzbraniał się przed zbiorczymi wydaniami Thorgala i wznowieniami Szninkiela, a teraz cała ta kasa poleciała do konkurencji. Jakie asy zostały Egmontowi by też zabłysnąć ładnym integralem? Na pewno jednym z faworytów na nasz rynek był by KiK.

No ale przecież to Egmont tam się wszystko mieli.
 
Długo i na bardzo drobno.

Może w końcu słynny Egmontowy młynek wreszcie wymieli w głowie kierownictwa pomysł że ludzie nie brzęczą o te integrale dla żartu tylko naprawdę jest na nie rynek i zapotrzebowanie. Może więc doczekamy się tych "integrali lub innych fikuśnych wydań" ale... mieli się.

Offline misiokles

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #73 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 08:56:42 »
O jakiej konkurencji piszesz? Wiesz kto jest właścicielem Liberago?

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #74 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 22:32:15 »
Przyłączam się do pochwał w stosunku do "Królewskiej konnej" ale dla odmiany doczepię się kilku spraw:

1.
Spoiler: PokażUkryj
Najpierw pada stwierdzenie, że Oferma nie umie czytać a potem jednak przed Hegemonem odczytuje list


2.
Spoiler: PokażUkryj
W jaki sposób Kajko i Kokosz dostali się do warowni zbójcerzy gdzie podsłuchali rozmowę Hegemona i Kaprala o podstępie z listem miłosnym?


2.
Spoiler: PokażUkryj
U Christy przedmioty magiczne miały jakieś ograniczenia - tak jak rękawica siły czy trzy woreczki z ziołami. Lepiej gdyby zaczarowane byłoby kilka strzał a nie łuk. Łuk nie ma ograniczeń ilościowych i pada logika - bo co stoi na przeszkodzie żeby Kajko i Kokosz złapali Czarnego Kaptura od razu w taki sam sposób w jaki został złapany Semko?


Ponadto zgrzytają mi niektóre słowa: "frekwencja", "sceptykowanie" - ale to już moje subiektywne odczucie.