Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 181121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #630 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 17:49:27 »
popieram parsoma, jak nie podeszło to się nie katuj. wiele rzeczy słyszałem o kajkoszu ale nigdy ze jest nieśmieszny.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #631 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 17:56:17 »
Im dalej, tym lepiej  :D

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #632 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 22:11:15 »
Ej ale kto z was/nas poznawał Kajkosze zaczynając od Złotego pucharu ? Moim subiektywnym zdaniem najlepiej wchodzić niechronologicznie od albumów bezmilusiowych np. "Na wczasach", "Dzień śmiechały", "Festiwal czarownic".

Offline kosmoski

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #633 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 23:25:07 »
Kupiłem pierwszy tom. Przeczytałem. Wydanie bardzo ładne. Ale nie rozumiem zachwytów nad tym komiksem.
Niby źle się nie czytało ale sama historia mocno średnia no i nic śmiesznego...Kolejne historie są lepsze?

Też mi średnio podszedł Złoty Puchar, zresztą Szranki i Konkury, które chyba będą w kolejnym tomu też nie lepiej. Nie wiem, może to kwestia braku efektu nostalgii. Natomiast bardzo fajnie bawiłem się przy Szkole Latania i Wielkim Turnieju. 

Offline Eyeless

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #634 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 09:11:07 »
O tak Wielki turniej był świetny. Generalnie czytając pierwszy tom wydania zbiorczego uświadamia sobie człowiek jak mu brakuje :
- późniejszego Kaprala
- ofermy
- Hegemona
- Łamignata
- Milusia
- rycerza Wita.
Naprawdę , Złoty puchar to tylko preludium do najlepszych , dojrzalszych przygód ... przynajmniej moim zdaniem.

Swoją drogą , przedmowę pani Pauliny czyta się świetnie.

Offline jotkwadrat

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #635 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 11:00:37 »
Szranki i konkury mają, moim zdaniem, najlepsze dialogi z całej serii. Oczywiście, cały cykl to istna kopalnia fantastycznych cytatów, ale jakoś te ze SiK lubię najbardziej.

Pimpek

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #636 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 16:48:48 »
Każdy ma swoje ulubione, jednak kreska Christy i dojrzałość jako scenarzysty osiągnęła top w tych pionowych albumach. Te historie z Wieczoru Wybrzeża były szyte na bieżąco, bez scenariusza i to czasem widać. Niemniej ogromne szapoba, że działając w takim systemie improwizacyjnym, potrafił Pan Janusz stworzyć historię, która jako całość ma ręce i nogi :)

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #637 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 23:34:24 »
Tak poza integralowo -

https://na-plasterki.blogspot.com/2021/10/serialowe-centrum-informacyjne-6.html?fbclid=IwAR1oJx4Pyf4tGICp3qLPvMSsYc7m9op6OZLeoYrDjCKAANYMfxh1pmkLIhk

Nowe odcinki 17 listopada! W obsadzie Jerzy Stuhr, Olaf Lubaszenko, Anna Cieślak i Krystyna Janda. Z koeli na Polskim Netfliksie już dostępny Rosyjski, Angielski i Niemiecki dubbing. Od grudnia serial będzie dostępny międzynarodowo.

Kajko podbija świat :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Październik 2021, 23:38:05 wysłana przez Kot Tip-Top »

Online radef

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #638 dnia: Śr, 20 Październik 2021, 23:49:38 »
Z koeli na Polskim Netfliksie już dostępny Rosyjski, Angielski i Niemiecki dubbing.
Jest dostępnych więcej - łącznie 15 zagranicznych wersji dubbingowych. Można je odblokować przez rozszerzenie lub ustawić w opcjach.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #639 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 01:16:36 »

Dla tych co przegapili spotkanie integralowe na festiwalu Łódzkim. Wiele odpowiedzi na wiele przewijających się do znudzenia pytań.

Online parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #640 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 18:57:27 »
Nie wiem, czy o tym coś było:

Wiemy, że przez pogarszający się stan zdrowia Janusz Christa przestał tworzyć już w latach 90., czyli długo przed śmiercią. Ale czy to oznacza, że wszystko zostało już opublikowane? Biurko pani dziadka nie kryło jakichś nieznanych wcześniej skarbów dla fanów jego twórczości?

Posiadamy kilka "asów" w rękawie, które czekają na odpowiedni moment. Jestem przekonana, że nastąpi on jeszcze w 2022 r., czyli w roku Kajka i Kokosza.

Żródło: https://ksiazki.wp.pl/po-smierci-dziadka-opiekuje-sie-kajkiem-i-kokoszem-dlugo-nie-wiedziala-o-ich-istnieniu-6696543652739648a

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #641 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 19:16:28 »
Skoro "asów", musi to być coś mocnego ???

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #642 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 19:32:57 »
takie rzeczy z szuflady z reguły leżą w niej nie bez powodu niestety

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #643 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 19:41:17 »
takie rzeczy z szuflady z reguły leżą w niej nie bez powodu niestety


Gdyby były to słabe rzeczy, wówczas nie zostałyby określone mianem "asów" ;)

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #644 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 21:15:46 »
Może chodzi o jakieś nieznane szkice?