Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178373 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #615 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 18:21:07 »
arkadiusz salomoński odrestaurował plansze - nie wiem do końca co to znaczy, bo nie ma napisane kto robił kolory. w wydaniu pionowym zeszytowym chyba piorunowski. czekam az jakas dobra dusza wrzuci porownanie plansz z tych wydań, sam bym to zrobił ale choruje troche i nie mam siły.

w kazdym razie jestemw połowie i jest to coś wspaniałego. na plasterki powinni dostać jakąś nagrodę za to wydanie.

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #616 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 12:07:48 »
jest moc w tym nowym kolorowaniu. barwy inne niż te które można kojarzyć z albumowych kolorowych kik z lat 80tych. nie zlokalizowałem jeszcze tych przerysowanych pasków.
nasycenie barw robi robotę.
2004 vs 2021:



Offline kv

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #617 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 08:42:33 »
@freshmaker, chyba powinno być 2021 vs. 2004  ;)

Offline Rodrigues

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #618 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 09:19:22 »
Oprócz ostatniego zdjęcia ;) Dzięki za porównanie :)

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #619 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 15:25:48 »
przeczytałem całość z dodatkami. komiks wiadomo - klasyka. uśmiałem się jak zwykle przy różnych akcjach kokosza. dodatki zrobione bardzo kompletnie i w ciekawy sposób, dużo informacji z jakimi problemami się zmagał i dobrze to pokazuje jaki miał charakter i jak kształtował się jego styl. jedyne co wg mnie jest trochę zbędne to spekulowanie kim się inspirował. niektóre pokazane inspiracje czy wręcz skopiowane żarty - ok fajnie ze są. niektóre wg mnie trochę na wyrost.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #620 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 15:29:18 »
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby nakład tomu I szybko się wyczerpał ;)

Offline Dracos

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #621 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 16:04:07 »
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby nakład tomu I szybko się wyczerpał ;)


Takie było i moje początkowe przypuszczenie, ale chyba w tym wypadku Egmont lepiej doszacował popyt niż w przypadku innych szybko wyprzedanych bestselllerów.

Offline weiter

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #622 dnia: So, 16 Październik 2021, 07:34:00 »
Gdzieś na necie mignęły mi zdjęcia tego albumu i nurtuje mnie teraz pewien niepokój.
Pamiętacie może jeszcze wykonanie napisów na grzbietach w pierwszych wydaniach
kolekcji Grzegorza Rosińskiego, tych z Egmontu?
Na płóciennym grzbiecie były białe napisy, które niestety bardzo szybko się ścierały.
Zastanawiam się czy jakość wykonania napisów na grzbiecie tego albumu nie jest tak samo fatalna.
Może ktoś z osób, które posiadają tego zbiorczego Kajko i Kokosza to potwierdzić lub zaprzeczyć?

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #623 dnia: So, 16 Październik 2021, 21:17:43 »
Odfoliowałem właśnie i na pierwszy rzut oka i macania palcem napis Christa na boku wydaje się dość mocny, obawiałbym się bardziej o los napisu Kajko i Kokosz, w mniejszym stopniu - Złota kolekcja 1 ;)

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #624 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 15:58:36 »
Kiedy drugi tom Złotej Kolekcji?

Dodatki do Złotego Pucharu są tak obszerne, że tylko dla nich samych warto to mieć.

Offline Lyricstof

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #625 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 16:02:44 »
Kiedy drugi tom Złotej Kolekcji?

8 grudnia 2021  :)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline James88

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #626 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 16:29:34 »
Kupiłem pierwszy tom. Przeczytałem. Wydanie bardzo ładne. Ale nie rozumiem zachwytów nad tym komiksem.
Niby źle się nie czytało ale sama historia mocno średnia no i nic śmiesznego...Kolejne historie są lepsze?

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #627 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 16:33:42 »
Wybieranie najlepszego Kajka i Kokosza to karkołomne zajęcie. Łatwiej to zrobić z Tytusem czy Thorgalem.

Offline parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #628 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 16:35:17 »
Nic śmiesznego? W takim razie raczej dalej nie czytaj.

Offline Death

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #629 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 17:38:53 »
Szranki i konkury czyli drugi album to jeden z najlepszych tomów. Daj jeszcze szansę temu i dopiero potem można odpuścić.