Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178352 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #510 dnia: So, 01 Maj 2021, 09:58:25 »
Ktoś wie jaki format będą miały te integrale? Tak samo małe jak te wcześniejsze?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #511 dnia: So, 01 Maj 2021, 10:03:15 »
Tak samo małe jak te wcześniejsze?

Nie oczekujmy cudów ;)

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #512 dnia: So, 01 Maj 2021, 10:55:18 »
No tak, zapominam, że Egmont to zwykłe korpo, a nie wydawca z ogromnym sercem. Gupi ja.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Szekak

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #513 dnia: So, 01 Maj 2021, 10:58:58 »
To jest niby "zlota edycja na 50lecie" wiec na bank format nie bedzie mniejszy niz ten, ktory obecnie wychodzi na miekko. To juz nie te czasy, teraz Egmont naprawde duze formaty wydaje.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #514 dnia: So, 01 Maj 2021, 11:15:51 »
Tak, złota edycja zgodna z pierwowzorem, ale tomy w pionie.  >:( Oczywiście tych ze Świata Młodych inaczej nie ma po co wydawać, ale te wcześniejsze miały jednak inny pierwodruk. Jestem znowu pełen obaw.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline radef

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #515 dnia: So, 01 Maj 2021, 11:18:41 »
Kiedy Egmont ostatnio wydał jakiś pomniejszony integral? 8 lat temu?
Pomijam oczywiście "Komiksy są super", ale ciężko nazwać wydania budżetowe za 4 dychy integralami.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #516 dnia: So, 01 Maj 2021, 11:35:22 »
już sama obecność na rynku alternatywnego wydania jest dobra. paski maja uzupełnić, pytanie co będzie w tym leksykonie. janicz robi to powinno być na poziomie.

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #517 dnia: So, 01 Maj 2021, 11:42:23 »
Jeśli chodzi o Kajka i Kokosza, to bardziej prawdopodobne od zapowiedzi wydania integrali jest zapowiedź wydania ( w końcu!) Flying School, która coś nie może się ukazać.

No i pudło. Zamiast "Flying school" mamy "Cudowny lek" po włosku w 2022.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #518 dnia: So, 01 Maj 2021, 13:14:31 »
już sama obecność na rynku alternatywnego wydania jest dobra. paski maja uzupełnić, pytanie co będzie w tym leksykonie. janicz robi to powinno być na poziomie.
To będzie wydanie warte kupienia z uwagi na dodatki, ale reszta (ta zmieniona z poziomu w pion) jednak uwierać będzie.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #519 dnia: So, 01 Maj 2021, 13:32:17 »
tylko tych którzy kiedyś czytali w poziomie. reszta ma to w d.

Offline kv

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #520 dnia: So, 01 Maj 2021, 14:14:17 »
Nawet część z tych co czytali te "żółte" wersje też nie będzie się tym przejmować.
Ale czy kupią te integrale to już nie wiem :o

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #521 dnia: So, 01 Maj 2021, 14:18:10 »
Ja kupię, ale będzie mnie uwierać.

Offline Megatron

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #522 dnia: So, 01 Maj 2021, 14:57:40 »


Brakło mi pytań od prowadzącego. Wiemy, że będzie 6 tomów w pionie po 3 albumy + dodatki. To znów daje wcale nie tak grube integrale. 120 stron poszerzone o dodatkowe rzeczy. Z obrazków nie da się wywnioskować formatu i nie było o nim nic w rozmowie. Mam nadzieję, że będą to lekko powiększone albumy. Nie oczekuję ekskluzywnych jak od jednej firmy ;) ale coś co Egmont już wydawał i ma opracowaną technologię. Z komiksów które posiadam i mogę porównać najbliżej jest kolekcja Moebiusa. Tam za podobną grubość i wypasiony format trzeba było zapłacić 50-70zł. Za KiK ludzie pewnie dadzą więcej.

Tomasz Kołodziejczak co widać w samym wywiadzie doskonale orientuje się w docelowych grupach odbiorców. Integral nie powinien być kompromisem. Dla dzieci tak jak jest, dla sentymentalistów powiększony, gdyż oni sami są więksi niż kiedyś :) Ludzie potrafią całe zbiory DVD wymieniać na BluRay.

Z tego co łatwo zmienić nie podoba mi się napis "złota kolekcja", to zawsze kojarzy się z tanim wydaniem, albo jakąś kioskową serią. Komiks będzie miał pół wieku więc niech napis to potwierdza.

Prezentacja nie pokazuje też grzbietów. To ważny element. Nie oszukujmy się, każdy kto chce zmienić to co ma na nowe wydanie liczy że komiks przez to będzie się okazalej prezentować. Czy z tych obrazków wynika, że grzbiet będzie czarny, a może w kolorze przewodnim okładki. Dla mnie ważne, aby to nie było pstrokate jak teraz. Mówiąc krótko, niech grafik się przyłoży ;)

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #523 dnia: So, 01 Maj 2021, 15:25:40 »
te poziome wydania tez kiedyś wyjdą, może nawet na żółtym papierze. ja bym wolał żeby wyszły w wersji poziomej ale a’la kawa zombo.

Offline chch

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #524 dnia: So, 01 Maj 2021, 15:45:44 »
Cytat: Megatron
Wiemy, że będzie 6 tomów w pionie po 3 albumy + dodatki. To znów daje wcale nie tak grube integrale. 120 stron poszerzone o dodatkowe rzeczy.

Integralne mają mieć ok 200 s. każdy. Jest 20 albumów KiK, więc nie wychodzi w każdym tomie po 3. Dodatkowo szranki i konkury są grubsze 176 stron. Na blogu na plasterki przymierzali się kiedyś do rozpisania zawartości integrali (https://na-plasterki.blogspot.com/2017/08/kajko-i-kokosz-w-integralu-podejscie-1.html?m=1