Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178298 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #450 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 14:02:34 »
Oczywiście. Ja mam komplet w pojedynczych albumach, ale bardzo chciałbym wydania Kajka i Kokosza (a także Kajtka i Koko) w integralach, w kolorze. Z dziką rozkoszą bym zdbulował. A jakby to było w powiększonym formacie i z jakimiś fajnymi dodatkami, to byłaby to pełnia szczęścia. Jak więc widać na jednego malkontenta przypada kilku zadowolonych klientów, zatem dziwi, że Egmont nie podchwyci tego pomysłu. Albo może jest to w planach... Oby.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #451 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 19:21:19 »
Pomimo, że rozpocząłem likwidowanie dubli w kolekcji, to jednak są tytuły, które zdublowałbym w ramach mojej prywatnej schizofrenii. A w przypadku KK z uporem maniaka dopominam się o zachowywanie oryginalnej formy, czyli pasków. Tak, wiem, sam Christa w pewnym momencie (od czasów wejścia do Świata Młodych) rysował już w pionie, a nawet przerabiał stare paski na albumy (Kajtek i Koko w kosmosie z początku lat 90.). Ale dlaczego nie mielibyśmy czytać historii tak jak powstawały? Jeśli nie paski, to przynajmniej powiększony format.

To oczywiście głos tetryka wołającego na puszczy, Egmont wie lepiej.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline bosssu

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #452 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 19:34:39 »
Pewnie, że doczekamy integrali. Chciałem zwrócić tylko uwagę, że Kajtek i Koko to bardzo świeża sprawa, a ilość zeszytówek Kajka i Kokosza jest przeogromna (z tego co pamiętam to nawet do papieru ksero dodawali). Komiksy Christy to jednak komiks dla mas, a nie ekskluzywny towar, więc Egmont będzie patrzył na sprzeda,ż a zeszyty łatwiej sprzedać. Ja jestem z pokolenia gdzie Złoty Puchar i Szranki i Konkury miałem w wersji żółtej i żaden kolor dla mnie tak nie przemawia, jak te poziome wydania. Ehh sentyment.
Ostatnio oglądnąłem 5 odcinków wersji filmowej. Pomijając kilka smaczków, niestety w żaden sposób do mnie nie przemówił a moje dzieci były wręcz znudzone.  Niestety serial jest strasznie sztuczny i nie oddaje klimatu komiksu. Jak dla mnie komiks jest bardzo statyczny a serial zbyt dynamiczny. Dobór głosów chyba oprócz Hegomona kompletnie mi nie pasuje. Ale co ja tam się znam...stary już jestem ;) to narzekam.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #453 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 19:39:15 »
[...] (z tego co pamiętam to nawet do papieru ksero dodawali). [...]
Toż to było najlepsze jak do tej pory wydanie tych albumów. Żadna kreda tylko wspaniały offset. Cudo!
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline bosssu

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #454 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 10:40:33 »
Toż to było najlepsze jak do tej pory wydanie tych albumów. Żadna kreda tylko wspaniały offset. Cudo!
Dokładnie o tym mówię. Kreda, integrale, ekskluzywne wydania nie oddadzą tego co wydawał KAW na swoim szorstkim papierze z zardzewiałymi zszywkami. Uwielbiam wracać do tych komiksów. Te komiksy przechodziły z rąk do rąk, były wyrywane w antykwariatach, kupowane na straganach, targowiskach, był to powiew zachodu. Komiks wtedy miał inną wartość, trzeba było o niego zawalaczyć. W obecnym czasie przeszkodą mogą być tylko pieniądze a wydań jest po kilka do wyboru do koloru.

Offline michał81

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #455 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 10:50:29 »
Kreda, integrale, ekskluzywne wydania nie oddadzą tego co wydawał KAW na swoim szorstkim papierze z zardzewiałymi zszywkami.
Ja tylko zaznaczę, że Egmont nie wszystkie KiKi wydał na kredzie, część jest na offesecie, ale znacznie lepszej jakości niż ten od KAWu. Nie pytajcie które rocznikowo są to wydania, bo dodruków było sporo, a teraz nie posiadam już tych komiksów, więc nie mam jak sprawdzić. 

Offline rzodkiew

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #456 dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 21:18:51 »
W kwestii serialu animowanego: moje dzieciaki (12 / 6 lat) są zachwycone, muszę im dawkować Netfliksa bo oglądałyby to na okrągło.

Offline Megatron

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #457 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 10:03:22 »
Integral nie musi konkrurować z istniejącymi wydaniami. Może to być np artist edition z planszami w oryginalnym wymiarze i bez obróbek.

Może też pogodzić zwolenników pionu i poziomu. Materiał zgrupować według tego jak był wydany premierowo. Główny problem dla wszystkich to brak spójności na półce lub sam kształt regałów, a wystarczy dodać etui by każdy wyeksponował to sobie jak chce.

W środku może być co integral inna kolorystyka na żółto i kolorowo. Każdy kto szuka spójnego wydania już je ma w istniejących albumach. Integrale mogą być nie tylko zbiorem opowieści o bohaterach, ale i podróżą przez formę ich wydawania.

BTW chyba lepiej będzie zmienić taktykę i nie Kołodziejczaka bombardować o takie wydania, a wnuczkę Christy. Jeśli to od Niej wyjdzie pytanie, to Egmont inaczej zareaguje.

Jak integrale będą w etui to zmieści się tam jeszcze wielka mapa Mirmiłowa ;)

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #458 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 10:21:15 »
Wydania zbiorcze, autorskie i inne takie spokojnie mogą funkcjonować równolegle do masówki. Widać to doskonale na przykładzie Thorgala.

Ciekawe na jak długo Egmont ma kupione prawa do komiksów Christy. Wnuczka w niektórych komentarzach pisze tak, jakby nic nie mogła i nic od niej nie zależało w kwestiach wydawniczych. Nie jesteśmy w kryzysowym - pod względem poligrafii - PRL-u. Wydanie komiksów w poziomie nie jest żadnym wyzwaniem. Fistaszki, Mafalda, Kawa Zombo... No ręce opadają - nie ma, bo jest dobrze jak jest.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Megatron

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #459 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 10:33:59 »
Chyba nigdzie też nie były publikowane materiały z gry jak te

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #460 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 10:34:31 »
Brak normalnych integrali klasyki typu KiK, Tytus, Thorgal, Asteriks to jest największa wada naszego rynku, ciekawe czy to się kiedykolwiek zmieni.

Offline Gazza

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #461 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 10:38:00 »
Wysłuchałem fragmentu wywiadu z wnuczką przy okazji emisji serialu na Netflixie - wnuczka ma swoje 5 minut i próbuje zaistnieć gdzie i jak się da choć z uśmiechem na twarzy przyznaje, że gdy dziadek żył i tworzył to ją to delikatnie ujmując najmniej interesowało. Co nie przeszkadza obecnie twarzować. Ekspertka. Nowoczesna taka.  ::)

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #462 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 10:48:46 »
Pewnie, że doczekamy integrali.

Nie za czasów Egmontu, niestety (co piszę z przykrością, ponieważ uważam E. za nasze najlepsze wydawnictwo komiksowe) :(

Online Szekak

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #463 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 12:00:23 »
Słyszałem już jakiś czas temu, że pewne wydawnictwo słynące z wydawania ekskluzywnych limitowanych edycji
przymierza się powolutku do integrali KiK, ale tylko słyszałem...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #464 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 12:43:16 »
Zapewne za bardzo słoną cenę nie do przyjęcia ;)