Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 180981 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #435 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 18:21:52 »
Nam starym to niepotrzebne, ale przydałby się jakiś odcinek zerowy w którym krótko przedstawieni byliby wszyscy bohaterowie kto jest kim, kto dobry a kto zły, coś jak w Asterixach. Bez tego widz nie znający uniwersum K&K jest rzucany na głęboką wodę. Spróbuję przetestować na takiej osobie skoro są napisy angielskie i dam znać jaki był odbiór.

Offline sokratesik

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #436 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 23:47:15 »
Mój ośmiolatek odbił się od komiksów o KiK. Nie udało mi się mimo paru prób. Obejrzeliśmy dziś 3 odcinki serialu. Spodobało mu się i sięgnął na półkę po komiks! Czyli serial jest genialny. ;)
A czy mi się spodobał? A kogo obchodzi zdanie starego dziada na temat bajki dla dzieci ?
I to jest opinia (ośmiolatka), która mnie najbardziej cieszy. Jest szansa, że coś genialnego, czyli komiksy Christy będą poznawane przez kolejne pokolenia.
Ostatnie zdanie też bezcenne ;) Brawo za autoironię :)
Mnie samemu się podoba. Obejrzałem kilka odcinków i kilka razy się uśmiałem. Szczerze mówiąc dużo radochy sprawiło mi wyłapywanie smaczków i podobieństw do komiksów. A najwięcej radochy - przepytywanie żony, czy wie, że to będzie Miluś w jaju (wiedziała), czy wie, że to trójkąty ukradły puchar w oryginale (nie wiedziała).... itd  ;D ;D

Offline sgor

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #437 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 12:52:56 »

Offline tuco

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #438 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 13:50:31 »

Offline sokratesik

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #439 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 23:55:36 »
To niby miało być śmieszne. Mnie nie śmieszyło. Autor chciał udowodnić, że świat jest dziś absurdami LGBT tworzony, a nie jest - co zresztą udowodnił sam, wspominając, że KiK jest na Netflixie, niby LGBT platformie. Rozśmieszyło (sądząc po komentarzach) wielu prawdziwych Polaków. Po obu stronach barykady są kompletne absurdy - przykłady: 1. Konserwatywny - torebka teletubisia 2. Liberalny - jakieś bajki disneya które są zdejmowane, bo są niezgodne z feministyczną wizją świata.
Nie dajmy się zwariować To nie ideologiczni wariaci tworzą ten świat (niestety z małymi wyjątkami). Złoty środek - mówi Wam to coś?
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Marzec 2021, 23:57:18 wysłana przez sokratesik »

Offline hansior

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #440 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 12:40:11 »
Niedługo okaże się, że "Kajko i Kokosz" był oparty na faktach :)

Offline sokratesik

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #441 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 16:39:44 »
Mogło to Chriście zapaść w pamięć, natomiast wyprawa KiK nad morze to była zdaje się kilkudniowa wycieczka, więc raczej odpada ta lokalizacja. Prędzej mogłoby tam być Wojmiłowo.  ;)

sum41

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #442 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 19:13:07 »
Hey mam podjarke na Kajko i Koka i chcialbym sboobe kupic komiksy w wydaniu zbiorczym. Wiem że bylo "KiK w Kosmosie" czy jeszcze cos oprocz tego było?

Czy jest roznica w wydaniach tomikowych egmontu a tym zbiorczym jesli chodzi o kolory?

Offline R~Q

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #443 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 19:30:21 »
no zbiorcze jest czarno-białe

Offline michał81

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #444 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 19:48:11 »
Hey mam podjarke na Kajko i Koka i chcialbym sboobe kupic komiksy w wydaniu zbiorczym. Wiem że bylo "KiK w Kosmosie" czy jeszcze cos oprocz tego było?
W skład zbiorczych wydań serii Kajtek i Koko wchodzą następujące tomy (będzie nie chronologicznie):

1) Kajtek i Koko: Kajtek i Koko w kosmosie - były chyba 3 wydania, ostatnie jest najbardziej kompletne i uzupełnione, we wcześniejszych brakowało pasków, poniżej okładka tego wydania


możesz spotkać wcześniejsze wydanie z okładką poniżej, ale w nim brakuje pasków


2) Kajtek i Koko - Śladem białego wilka


3) Kajtek i Koko w Londynie - dwa wydania
okładka drugiego - które zostało zmodyfikowane i paski z "Na wakacjach" zostały przeniesione do Opowieści Koka


okładka pierwszego - posiada paski z "Na wakacjach"


4) Kajtek i Koko: Opowieści Koka


5) Kajtek i Koko na tropach Pitekantropa


6) Kajtek i Koko - Poszukiwany Zyg-Zak


7) Kajtek i Koko - Profesor Kosmosik


8 ) Kajtek i Koko i inni - w tym komiksie są zebrane pozostałe prace Christy między innymi Gucek i Roch, Pan Paparura, Bajki dla Dorosłych itd.


Egmont już od dawna nie wznawia tych wydań, więc jest je bardzo ciężko dostać.

Czy jest roznica w wydaniach tomikowych egmontu a tym zbiorczym jesli chodzi o kolory?
Zbiorcze wydania wyszyły tylko w czerni i bieli. Albumy są rozmiarowo wielkości standardowych komiksów amerykańskich w HC (170x260)

Gucek i Roch dostali też oddzielne wydanie w kolorze

« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Marzec 2021, 19:51:43 wysłana przez michał81 »

sum41

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #445 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 21:51:46 »
Batdzo dziekuje za te informacje, czyli jednak kupie w tomikach bo chce miec w kolorze.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #446 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 23:26:57 »
Kiedy do Egmontu dotrze, że jest nisza na zbiorcze, kolorowe wydanie w powiększonym formacie? No kiedy?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline bosssu

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #447 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 12:20:22 »
Przecież dopiero co skończyli wydawać w pojedyńczych zeszytach (pewnie je kolorowali na bieżąco). Zapotrzebowanie może i jest u nielicznych kolekcjonerów ale ja np. nie mam zamiaru dublować dla samego posiadania integrala.

Offline Pawel.M

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #448 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 12:26:36 »
Na tobie się świat nie kończy. Ja, przykładowo, nie kupuję albumików Christy, a integrale bym brał, jak Janda szczepionkę. Oczywiście pod pewnymi warunkami (kolor + format A4 + włączenie do takowego wydania Kajka i Kokosza). To przerasta Egmont, więc dalsza dyskusja bezprzedmiotowa.
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Marzec 2021, 12:30:59 wysłana przez Pawel.M »

Offline Dracos

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #449 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 13:37:24 »
Na tobie się świat nie kończy. Ja, przykładowo, nie kupuję albumików Christy, a integrale bym brał, jak Janda szczepionkę. Oczywiście pod pewnymi warunkami (kolor + format A4 + włączenie do takowego wydania Kajka i Kokosza). To przerasta Egmont, więc dalsza dyskusja bezprzedmiotowa.

Nie wiem czy przerasta, ale ja też albumow nie kupuję a gdyby było w Integralu to chciałbym takie wydanie mieć i z chęcią bym kupił bo po prostu warto. W przypadku Christy mogliby spokojnie wydawać dwutorowo (albumy+integrale) bo to są pozycje dla dwóch różnych grup docelowych.