Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Komiksoświr

Kajko i Kokosz
« dnia: So, 09 Luty 2019, 07:50:11 »
Komiks Christy dla wielu kultowy. Moim zdaniem całkiem fajna seria nie należy może do moich najulubieńszych ale poczytać lubię bo ma jednak swój klimat i humor. Od jakiegoś czasu wychodzi bardzo dobra kontynuacja z podtytułem Nowe przygody. Póki co wyszły dwa tomy z szortami tworzonymi przez różnych autorów. W maju będzie trzeci. Osobiście czekam bo dobór twórców najlepszy czyli:Kur-scenariusz,Kiełbus-rysunki i Bednarczyk-coloring.

Offline parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #1 dnia: So, 09 Luty 2019, 17:55:41 »
Nowym Przygodom mówię stanowcze "nie". Ale za to chętnie przygarnąłbym zbiorcze wydanie Kajka i Kokosza.

Offline Benson

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #2 dnia: So, 09 Luty 2019, 18:17:25 »
Póki co wyszły dwa tomy z szrotami tworzonymi przez różnych autorów.
Poprawiłem Ci. Te dwa albumy stoją na tak katastrofalnym poziomie, że brak słów.

Offline Dracos

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #3 dnia: So, 09 Luty 2019, 18:41:09 »
Jeżeli rysunki będzie wykonywał Sławomir Kiełbus, to bardzo chętnie będę kupował dalsze przygody Kajko i Kokosza. Bo jak by nie patrzyć, jest to dla mnie megamocny komiks, do którego często wracam. Ale, jeżeli będą to Ci "pozostali" artyści, to ja dziękuję.

Mam identyczne odczucia, uważam że każdy artysta ma jakiś swój styl jednakże jak się robi kontynuację klasyki to jednak styl rysowania powinien być jakoś zbliżony do tego co fani pokochali, a eksperymenty z formą zostawić dla autorskich projektów.

A co do Integrala Kajka to również jestem bardzo na tak i brałbym z miejsca :)

Offline K.Leszcz

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #4 dnia: So, 09 Luty 2019, 20:53:36 »
No właśnie, spójrzcie na Francję i ich Asteriksa, oni potrafią zrobić kontynuacje jak należy. Powinniśmy się od nich uczyć, a nie profanować klasykę.


A mi scenariuszowo dużo bardziej mi się podobają kontynuacje KiK, niż "Asteriksa".

Offline Deg

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #5 dnia: So, 09 Luty 2019, 21:06:07 »
Tyle, że "Nowe przygody" to bardziej tribute, niż kontynuacja.
This is my truth, tell me yours.

Offline Komiksoświr

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #6 dnia: So, 09 Luty 2019, 21:08:48 »
Mi się marzy by jeśliby zrobili intergale zamieścili w nich jakieś artykuły napisane przez ekspertów komiksu i ludzi związanych z Christą.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #7 dnia: So, 09 Luty 2019, 21:11:33 »
(..) Integral Kajka był by naprawdę mile widziany. Ale wydaje mi się, że do tego chyba nie dojdzie. Za dużą trzepią kasę, na dodrukach.

A jaką trzepali by na integralach, wszak wydania w miękkiej oprawie ma wielu, a pikne wydania zbiorcze (najchętniej z dodatkami) to byłoby naprawdę coś!! Rozeszło by się szybciej od Kaczogrodów Barksa ;)

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #8 dnia: So, 09 Luty 2019, 22:57:13 »
Ja bym chciał, żeby "Szranki i konkury", "Złoty puchar", "Wojów Mirmiła" i "Rozprawę z Dajmiechem" wydano tak jak Pan Bóg przykazał, w poziomej oryginalnej wersji, w formie podobnej do "Kawy Zombo" - twarda okładka, płócienny grzbiet i offset. Integrale tak, ale najwyżej dwualbumowe. Dla koneserów limitka czarnożółta bez kolorów. Pionizacja powyższych albumów to największa abominacja jaka spotkała ten zasłużony komiks.

Offline parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 00:17:57 »
Dwualbumowe integrale? Bez sensu, to już lepiej zostać przy pojedynczych.
A co do tych poziomych to zgoda. Chociaż wlałbym, żeby szycie i grzbiet były wzdłuż dłuższej krawędzi - tak jak to było kiedyś wydane. Te z grzbietem na krótszej krawędzi robią bałagan na półkach.
Plus - dzielenie na trzy części tego co było w dwóch to kolejna zbrodnia.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 00:47:25 »
Integrale tak, ale najwyżej dwualbumowe.

Tak po prawdzie to koncept z integralami "najwyżej dwualbumowymi" mija się z celem, bo strasznie cienkie pod względem objętościowym by wyszły.

Offline Spiff

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 01:05:21 »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 01:45:49 »
Kiedyś na pewno ;) A już na poważnie, to rok 2019 jest idealny na start z integralami najlepszej polskiej serii komiksowej z racji: 20-lecia Klubu Świata Komiksu i 100-lecia polskiego komiksu :)  Wielkie święta zasługują na stosowne ich uczczenie :P
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Luty 2019, 01:48:17 wysłana przez asx76 »

Offline Komiksoświr

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 10:49:29 »
Ciekawe czy jeśli wydadzą to w dwóch tomach.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 11:23:59 »
Ja tam bardziej bym się zastanawiał nad: powiększonym formatem i szyciem, że o porządnych dodatkach nie wspomnę... Czyli: musi to wszystko być! Jak 100-lecie, to 100-lecie, na Saturna! :P