Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 180719 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline plast

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #915 dnia: Nd, 20 Listopad 2022, 13:59:13 »
Mnie z kolei ostatnie "Opowieści..." spodobały się bardziej niż się spodziewałem - zapewne zadziałał tu sentyment - powrót Wita, Wojmiła czy wikingów i liczne nawiązania do przeszłości zrobiły swoje.

A rysunkowo oczywiście bardzo różnie, widać kto powinien pozostać przy (nomen omen świetnym) Lilu i Pucie, a kto z powodzeniem może próbować imitować Christę.

Offline Leyek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #916 dnia: Pt, 02 Grudzień 2022, 22:57:09 »












Cytuj
Już 3 grudnia rozpocznie się największe wydarzenie na Zamku Krzyżackim w tym roku! Tej zimy na ponad miesiąc toruńska twierdza zostanie opanowana przez Kajko i Kokosza oraz ich barwnych przyjaciół z Mirmiłowa. Zjazd kilkudziesięciometrową tyrolką nad średniowiecznymi murami, interaktywne instalacje oraz niesamowita wystawa komiksu, to tylko niektóre atrakcje, które będą czekać na zwiedzających od 3 grudnia 2022 r. do 15 stycznia 2023 r.

https://www.tak.torun.pl/co-robimy/wydarzenia-2022/kajko-i-kokosz-na-zamku/zamek-krzyzacki-przemieniony-w-rozswietlone-mirmilowo/

Offline parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #917 dnia: Pt, 02 Grudzień 2022, 23:02:06 »
Zjazd tyrolką w zimie? Super pomysł!

Offline Roszpunek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #918 dnia: Cz, 08 Grudzień 2022, 19:37:10 »
Powyżej w poście mega pomysł, sam bym się przejechał :D
Co do serii to mam duży sentyment, nowszym częściom mówię nie, to nie to samo. Zdecydowanymi moimi ulubieńcami to:
- Szkoła latania
- Skarby mirmiła

Offline Leyek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #919 dnia: Pn, 26 Grudzień 2022, 13:46:46 »




Cytuj
Karta telefoniczna KAJKO I KOKOSZ z doładowaniem 10 zł w systemie TELEGROSIK

- powstała z inicjatywy kolekcjonera Bartłomieja Kowala członka Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu, które w tym roku obchodzi 25 lecie swojego istnienia. Zainspirowany wydanym znaczkiem postanowił wydać też bohaterów Janusza Christy na karcie telefonicznej.

UWAGA! Produkt  w przedsprzedaży! Dostępny od 30 stycznia 2023 r.

Produkt wyprodukowany w limitowanej ilości do 500 egz.  - wyłącznie na AleKreska.pl

karta kolekcjonerska
rys. Janusz Christa
nakład łączny do 500 egz.
projekt graficzny Bartłomiej Kowal
nadruk full kolor
materiał plastik
rozmiar ok 85 x 55 mm

Część zysków ze sprzedaży produktu jest  przeznaczona na ochronę i zachowanie pamiątek oraz dalsze promowanie twórczości Mistrza.

https://alekreska.pl/pl/p/-KAJKO-I-KOKOSZ-KARTA-TELEFONICZNA-/151

Offline Benson

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #920 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 09:29:48 »
Karty telefoniczne jeszcze istnieją?  :o
Nie widziałem budki chyba już od 20 lat.

Offline misiokles

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #921 dnia: Wt, 27 Grudzień 2022, 09:59:33 »
Z kartą Telegrosik można dzwonić też ze stacjonarnego i komórkowego.

Offline RK1982

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #922 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 17:00:09 »
W wydaniu Egmontu na 50 lecie nie ma wzmianki o znaczku wydanym również z tej okazji - szkoda bo ciekawostka dobra. Tło do znaczka przypominało mi grę z 1995r. KAJKO I KOKOSZ W KRAINIE BOROSTWORÓW jak kiedyś grałem i poszukałem teraz to wygląda jak jedna z lokacji do tej gry (studnia na środku). Tła do gry rysował J.Christa podobno powstało tylko 23 lub 24 tła do gry i jedno chyba zostało wykorzystane do tego znaczka lecz ciężko coś znaleźć na ten temat. Znaczki kupiłem niestety na A... trochę drożej bo późno się dowiedziałem o wydaniu znaczków, ale polecam jak ktoś nie zdążył. Może ktoś coś wie lubię wiedzieć co i skąd. Pozdrawiam


Offline RK1982

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #923 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 17:09:33 »
A tu znaczek - zamiast studni wklejone postacie. Tło z lokacji narysowanej przez J.Christę do gry.

Offline Megatron

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #924 dnia: So, 31 Grudzień 2022, 19:11:13 »
Pytałem kiedyś Kaprala na jego blogu i część tych prac ma być dodatkami do ostatniej części Złotej Kolekcji.

Film też już wklejałem.

Offline RK1982

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #925 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 11:02:45 »
Nie znałem filmu ciekawy trudno znaleźć jakieś info przydałaby się monografia :) Nie można znaleźć w sieci nawet wszystkich foto tych lokacji w oryginale oczywiście narysowanych przez Christę. Znajomy ma jedną może odkupię... Ja mam oryginał pasek, który łączy w jednej planszy Koka i Kokosza taka mega ciekawostka. W tym samym czasie 1977 Christa rysował Kajtek i Koko w kosmosie i Zamach na Milusia. Na tyle pasków ten jeden narysowany omyłkowo i jeszcze opublikowany. Teraz nie wszyscy znają ten pasek bo został wydany w 1 wydaniu Egmontu 2001 twarda oprawa strona 193. W tym wydaniu jest sporo plansz, które robiły skrót historii, które nie ukazały w tym nowym wydaniu kolorowym, ale za to dostaliśmy pełne wydanie bez skrótów. Coś za coś.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #926 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 16:20:27 »
1977? Przecież w tym roku KK w kosmosie już był dawno zakończony.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline greg0

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #927 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 18:09:51 »
Up.
Pewnie chodzi o lata 1973-74
Christa pracował nad " Szranki i konkury" i jednocześnie robił poprawki do " W kosmosie" wyd.  zeszytowe z 1974 r.
cyt.
"Później było wydanie z 1974 roku które było krótkim wyciągiem z całej opowieści a żeby było ciekawiej epizody w niej wykorzystane były ułożone achronologicznie. Christa zadbał o to, by całość była wewnętrznie spójna, stąd też część odcinków została poddana lekkiej korekcie, a część została dla potrzeb chwili dorysowana, w tym m.in. początek i sam finał historii w kosmosie, który znamy z wydania Egmontu."
...
Cyt.
"Troszkę później zaczyna się dziać coś dziwnego: otóż na stronie 193 (góra) znajduje się oryginalny pasek z Wieczoru wybrzeża z numerem 432 a zaraz potem na nowo narysowany odcinek w którym Koko ma hełm... Kokosza. Błąd, czy... celowa prowokacja?! Wszystko wskazuje na to, iż ktoś nie posiadał tych dwóch odcinków a ich obecność uznał za niezbędną."
...

Cytaty  pochodzą z :  http://wrak.pl/index.php3?strona=kikwk
« Ostatnia zmiana: Nd, 01 Styczeń 2023, 18:24:26 wysłana przez greg0 »
Ważne żeby narzekać...

Offline RK1982

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #928 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 18:49:23 »
Dużo pasków było poprawianych przez autora w późniejszych latach. Część pasków zginęła i zrobione zostały skróty, ale podobno się odnalazły paski później. Chociażby wydanie egmontu aktualne zrobione ze starych pasków (chyba przedruki), a dla wydania Adarexu Kosmiczni piraci 2/92 narysował na nowo bo stwierdził że są kiepskiej jakości. Są też paski ocenzurowane (z walką) w wydaniu 1 i 2 Egmontu, a w kolejnych wydaniach się nie pojawiają. Temat rzeka jako ciekawostki...

Offline volker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #929 dnia: Wt, 25 Kwiecień 2023, 11:18:59 »
Na Wspieram.to ruszyły zapisy na puzzle 1000 el. pt "Mirmiłowo":

https://wspieram.to/KIK2023?pokaz_projekt=1