Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178296 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #900 dnia: Nd, 02 Październik 2022, 09:21:36 »
Dla mnie, po tym co przeczytałem, Kur to taki polski Dufaux. Gdy tylko widzę te nazwiska, omijam szerokim łukiem.
Nie do końca zgodzę się z tym, że ten spadek formy Kura to efekt przedawkowania Kajkiem i Kokoszem.
Wystarczy porównać coś wcześniejszego np. dwa tomy Oskara i Fabrycego. Pierwszy, całkowicie autorski, to kawał solidnego komiksu dla dzieci, który starsi tez pochłoną, a drugi ze scenariuszem Kura jest już ciężkostrawny, a też stworzony ładnych parę lat temu.
Niech już tylko przy animacjach pozostanie, bazując na cudzych tekstach i tylko je adaptując, co mu zdecydowanie lepiej wychodzi.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #901 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 23:10:22 »
Z żalem muszę się zgodzić, słabiutki ten nowy zbiorek, bardzo słabiutki. Tyle dobrego, że rysunki dają radę. Chciałem napisać bardziej rozbudowaną opinię, ale w zasadzie nie ma o czym. Brak tam ciekawych pomysłów zarówno na główny motyw jak i na poszczególne sceny, humor jest w najlepszym wypadku słaby, w najgorszym żenujący.

Online Darth_Simon

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #902 dnia: So, 08 Październik 2022, 01:17:13 »
Martwicie mnie tą oceną najnowszego tomu (jeszcze nie miałem okazji przeczytać)
Spodziewałem się co najmniej solidnej pozycji.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #903 dnia: So, 08 Październik 2022, 09:17:56 »
Średniak to byłoby bardzo zacne określenie. Używając ocen szkolnych dałbym dostatecznie, a nawet dopuszczająco...

Offline psychoszoku

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #904 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 09:15:31 »
Czyli nie warto wchodzić w "Opowieści z Mirmiłowa"?
Nie jest to tak dobre jak "Nowe przygody"?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #905 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 09:41:29 »
Czyli nie warto wchodzić w "Opowieści z Mirmiłowa"?
Nie jest to tak dobre jak "Nowe przygody"?

Ja bym nie powiedział, że Nowe przygody są dobre, ale są na pewno lepsze od Opowieści z Mirmiłowa, szczególnie tego ostatniego tomiku, poprzednie były według mnie trochę lepsze. A czy warto, czy nie warto? Ja oceniam kontynuację KiKa jako całokształt przeciętnie, ale i tak uważam, że warto, bo jest to interesujący element polskiego rynku komiksowego i uważam, że warto z tego punktu widzenia poznać.

Offline psychoszoku

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #906 dnia: Pn, 10 Październik 2022, 10:45:45 »
Nowe przygody obie przeczytałem i mi się w miarę spodobały.
Z zakupem "Opowieści z Mirmiłowa" się wstrzymałem po ogłoszeniu, nowej szaty graficznej i właśnie rozróżnienia w nazewnictwie tychże linii. Skoro jednak piszesz, że "Nowe przygody" to te lepsze to muszę się zastanowić nad miejscem na półce dla "Opowieści z Mirmiłowa". Może najpierw w Empiku je przewertuję.

Online parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #907 dnia: Nd, 13 Listopad 2022, 23:48:46 »
Nie KiK, ale okolice. Czy komplet "Bajek dla dorosłych" był gdzieś wydany w jednym miejscu? Wydaje mi się że w Kajtek, Koko i inni, ale nie jestem pewien. A inne rzeczy bardziej dla dorosłych?

Offline michał81

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #908 dnia: Pn, 14 Listopad 2022, 05:39:52 »
Czy komplet "Bajek dla dorosłych" był gdzieś wydany w jednym miejscu? Wydaje mi się że w Kajtek, Koko i inni, ale nie jestem pewien. A inne rzeczy bardziej dla dorosłych?
Z tego co pamiętam to właśnie w tym tomie o którym piszesz.

Offline nori

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #909 dnia: Pn, 14 Listopad 2022, 06:31:08 »
Dokładnie,w Kajko, Kokosz i inni. Jak coś, to zapraszam, wszystkie wydania starałem się w miarę dokładnie rozpisać:

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #910 dnia: So, 19 Listopad 2022, 19:11:24 »
Dokładnie,w Kajko, Kokosz i inni.

Ja bym jednak polecił skompletowanie trzech tomów egmontowskiego Relaxu-Antologii.
Bajki są tam w większym formacie a w przeciwieństwie do Kajtka i Koka dostępne od ręki po taniości.
W bonusie również trochę innych komiksów Christy.

Online parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #911 dnia: So, 19 Listopad 2022, 19:32:18 »
Ale trzy tomy Relaxu nie zawierają chyba wszystkich Bajek? Czy zawierają?

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #912 dnia: So, 19 Listopad 2022, 19:50:00 »
Ale trzy tomy Relaxu nie zawierają chyba wszystkich Bajek? Czy zawierają?

Zawierają wszystkie 10 tylko porozrzucane po tych tomach.

Online parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #913 dnia: So, 19 Listopad 2022, 19:53:09 »
A, to zmienia postać rzeczy. Myślałem, że nie ma wszystkich. W takim razie dokupię trzeci tom. Dzięki!
Nori - dzięki za grafikę!

Offline Koalar

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #914 dnia: Nd, 20 Listopad 2022, 03:27:31 »
Najnowsze Opowieści z Mirmiłowa oceniam na minus, mimo że ogólnie podoba mi się wznowienie przygód Kajka i Kokosza.
Nowi rysownicy oczywiście fajni. Spośród wszystkich rysunków in minus wyróżnia się niestety w moich oczach kreska Piotra Bednarczyka. Niezbyt mi się podoba i jak dla mnie nie za bardzo pasuje do KiK-a. A częsty brak teł to już wygląda na robotę na odwal się.
Humor niestety taki sobie. Brakuje też fajnych puent. Nie podobają mi się mocno potoczne wrzutki (typu "cisnąć bekę"). W ogóle miałem czasem wrażenie, że to jest jakaś wariacja na temat KiK-a, a nie oficjalna kontynuacja. Postaci podobne, ale jednak nieco inne. Wcześniej tego nie odczuwałem, może dlatego że ostatnimi czasy czytałem też Złote wydanie i lepiej kojarzę, jakie postaci stworzył Christa. I właśnie tych postaci Christy i tego charakterystycznego poczucia humoru tym razem mi zabrakło.
Sądzę, że należałoby jeszcze dać szansę paru innym scenarzystom w Opowieściach z Mirmiłowa. Może ktoś stworzy coś fajnego, a Maciej Kur przy mniejszym obłożeniu też stworzy coś lepszego. Nawet wpadłem teraz na taką myśl, że zobaczyłbym z wielką chęcią KiK-a w wykonaniu Tadeusza Baranowskiego, choćby jedną planszę i zrobioną we własnym stylu. To by było coś!

Nic to, liczę, że następnym razem będzie lepiej.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.