Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 180099 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #795 dnia: Pt, 24 Grudzień 2021, 16:29:36 »
Nie bardzo rozumiem co chcesz udowodnić - że te ze ŚM są dla dzieci?

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #796 dnia: Pt, 24 Grudzień 2021, 18:32:29 »
Oczywiście, że są. Całość serii jest. I to takie dla dzieci co dorosłych też bawi, jak każdy dobry komiks humorystyczny tego typu. Po prostu bym nie przesadzał, że "dorosłych wstawek" było w Kajku nie wiadomo ile bo wszyscy czasem gadają jakby 90% humoru Christy to były aluzje do współczesności a patrzę np. na taki "Zamach na Milusia" i nie widzę tego.

P.S.
WESOŁYCH ŚWIĄT

Offline Pawel.M

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #797 dnia: So, 25 Grudzień 2021, 12:56:03 »
A ja głupi myślałem, że obiektywne to są fakty.
Słabizna Obłędu Hegemona to fakt, nie opinia.

Offline Kadet

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #798 dnia: So, 25 Grudzień 2021, 20:28:06 »
A mnie się podobał :) I co z tym zrobimy? Będę musiał żyć z tak straszliwie skrzywionym i nieobiektywnym gustem...  ;)

Pokój ludziom dobrej woli! :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Pimpek

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #799 dnia: So, 25 Grudzień 2021, 20:47:53 »
Śmieszne jest to, że cała masa ludzi krytykujących te nowe KiKi, potrafi wzdychać nad zajebistością takich Żbików czy innych Klossów, które to dopiero są ostrą ramocizną, którą ciężko dziś czytać bez zgrzytania zębami. Niepojęta siła sentymentu.

Offline Pawel.M

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #800 dnia: So, 25 Grudzień 2021, 23:16:35 »
Śmieszne jest to, że cała masa ludzi krytykujących te nowe KiKi, potrafi wzdychać nad zajebistością takich Żbików czy innych Klossów, które to dopiero są ostrą ramocizną, którą ciężko dziś czytać bez zgrzytania zębami. Niepojęta siła sentymentu.
Pudło - nie interesują mnie Żbiki i Klossy.

Pimpek

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #801 dnia: Nd, 26 Grudzień 2021, 00:14:04 »
Nie miałem konkretnie ciebie na myśli, bo skąd niby mam wiedzieć co lubisz. To taka myśl na boku, bo pamiętam ten lament boomerów, którym wybuchły mózgi choćby na widok kreski Samojlika.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #802 dnia: Nd, 26 Grudzień 2021, 15:29:49 »
I ci sami którzy czepiają się Samojlika, że za prosty, chwalą "Gucia i Cezara",  "Kwapiszona" czy  Papcia Chmiela.  Naturalnie wszystkie te pozycje też kocham ale czy styl Tytusa jest taki znowu bardziej złożony od stylu Ryjówki Przeznaczenia? Kolorowane farbami ale poza tym nie sądzę.

Pimpek

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #803 dnia: Nd, 26 Grudzień 2021, 18:24:03 »
Był taki oszołom prowadzący na FB fanpage Sztuka Komiksu. Na taki argument odpowiadał, że Butenko celowo naśladował styl dziecięcych rysunków, a Papcio Chmiel potrafił malować piękne obrazy, jaio dowód prezentując zdjęcie okrutnie kiczowatego obrazu autorstwa Papcia, prezentujący wazon z kwiatami :) I oczywiście, byli to twórcy z konkretnym warsztatem, ale co z tego skoro efekt finalny jest ten sam - komiksy i ilustracje rysowane prostą kreską. Tyle tylko, że koleś od wspomnianego fanpaga pałał żywą nienawiścią do dużej części współczesnych twórców komiksowych przeciwstawiając jej, momentami aż przerysowaną, czołobitność względem PRLowskich klasyków.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #804 dnia: Nd, 26 Grudzień 2021, 18:38:54 »
Był taki oszołom prowadzący na FB fanpage Sztuka Komiksu. Na taki argument odpowiadał, że Butenko celowo naśladował styl dziecięcych rysunków, a Papcio Chmiel potrafił malować piękne obrazy, jaio dowód prezentując zdjęcie okrutnie kiczowatego obrazu autorstwa Papcia, prezentujący wazon z kwiatami :) I oczywiście, byli to twórcy z konkretnym warsztatem, ale co z tego skoro efekt finalny jest ten sam - komiksy i ilustracje rysowane prostą kreską. Tyle tylko, że koleś od wspomnianego fanpaga pałał żywą nienawiścią do dużej części współczesnych twórców komiksowych przeciwstawiając jej, momentami aż przerysowaną, czołobitność względem PRLowskich klasyków.

To jest w ogóle problem wielu ludzi, że uważają świadomie wybrany styl artystyczny jako świadectwo jakiegoś braku umiejętności. Ile takich komentarzy o Prosiaku było kiedyś od ludzi, dla których tylko PRL-owski komiks istnieje. Ciekawe co by powiedzieli gdyby zobaczyli jego obrazy i czy nadal by uważali, że Papcio Chmiel był lepszym rysownikiem / malarzem. Albo Świdziński - ja nie wiem czy on umie rysować bardziej szczegółowo, ale mało kto w Polsce zrobił lepsze komiksy od niego. Człowiek wyjdzie z PRL-u, ale PRL z człowieka nigdy :P I, żeby nie było, sam mam mega sentyment do PRL-owskich komiksów, nawet Klossa od Muzy z przyjemnością sobie powtórzyłem, ale takiego samoograniczania się to nigdy nie zrozumiem.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #805 dnia: Nd, 26 Grudzień 2021, 18:55:25 »
Nom hejt bijący z wspomnianego fanpage'a był legendarny ale to taka legenda która lepiej by poszła w zapomnienie  ::)

Co do Papcia to kojarzę jakieś jego pozatytusowe realistyczne rysunki (kiedyś barbakan rysował) i były całkiem, całkiem. On i Butenko obrali taką stylistykę by pobudzała dziecięcą fantazję i robili to mistrzowsko... tylko tam samo robi Samojlik.  A do historii o Milusiu, które z natury bohatera sugerują coś bardziej niewinnego i pod młodszego odbiorcę, jest strzałem w dziesiątkę.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #806 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 00:23:40 »
Drugi tom Złotej kolekcji grubszy o niemal 40 stron. Trochę nowych pasków jakie nie były wcześniej pokazywane ( znaczy z wydania jakie mam ) i znowu pokaźna ilość dodatków plus pokolorowanie jak i wcześniej "Złoty Puchar", które wcześniej miałem tylko po czarno-białemu. "Szranki i konkury" to najdłuższa historia z Kajkiem i Kokoszem i bodaj najbardziej epicka co być może przyczyniło się do tego, że ten album wygrał na najlepszego KiK.

Zapewne w trzecim tomie, gdzie pierwotny tytuł "Rozprawa z Dajmiechem" przemianowano na "Pasowanie", przeczytamy w dodatkach o postaci Łamignata i Jagi jakie tu wprowadzono. Jaga była i w Złotym Pucharze lecz Christa zrobił jej lifting. Spodziewam się, że premiera w marcu i pozostałe cztery tomy będą wychodzić co 3 miesiące aż do końca roku.

Pimpek

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #807 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 10:44:25 »
"Rozprawa z Dajmiechem" to jest druga część "Wojów Mirmiła" i tu jest to pod jednym tytułem, podobnie jak we wcześnuejszym wydaniu z Egmontu, a "Pasowanie" to krótka, niezależna historia. Nic tu nie przemianowano :)

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #808 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 12:42:18 »
Więc "Woje mirmiła" i "Rozprawa z Dajmiechem" to będzie jeden duży tytuł? No, "Złoty puchar" i "Szranki i konkury" były dzielone na części, a "Woje mirmiła" nie dostały część druga tylko nowy podtytuł. Można się pomylić. Ja mam tylko stare wydanie ze starych czasów, nowe będę miał dopiero teraz.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #809 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 19:23:54 »
W wydaniu Egmontu wszystkie trzy dostały tytuł "Woje Mirmiła" i pod takim tytułem wychodziła całość historii w Wieczorze Wybrzeża.

Ale spokojnie na pewno w środku znów znajdą się oryginalne okładki więc tytuł "Rozprawa z Dajmiechem" nie pójdzie w zapomnienie.