Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178156 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #75 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 10:19:38 »
Jeśli Egmont nie chce wydać zbiorczego Kajka i Kokosza to ja poproszę na początek o albumy w twardych oprawach  :)

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 16:07:29 »
I jak wrażenia z Królewskiej konnej? Wcześniej koledzy się już podzielili kilkoma opiniami. Dorzucę jeszcze od siebie, że podoba mi się wypełnianie kadru ale oczy postacie mają dziwne (i uszy) :D
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Lipiec 2019, 16:25:43 wysłana przez PJP »

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #77 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 08:00:11 »

Offline Lyricstof

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 15:59:15 »
Czytałem na bieżąco. Wirtualne książeczki przeczytam jeszcze raz.  :) Polecam, warto.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Online Martin Eden

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #79 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 17:00:07 »
Ubawiłem się setnie, czytając to dzisiaj. Autorzy świetnie wchodzą w manierę narracji Koka.

Offline Koalar

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #80 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 11:36:30 »
Bardzo mi się podoba najnowszy KiK :) Jest dużo humoru (myślałem, że będzie mniej - Egmont dał takie przykładowe plansze z mniejszą liczbą żartów). Długa historia dobrze się zazębia. Panowie dają radę i scenariuszowo, i rysunkowo (w tym - kolorowo). Wolałbym kreskę bardziej zbliżoną do Christy (twarze), ale Kiełbus ma swój styl i rysunki są na wysokim poziomie. Dla mnie trochę za dużo jest postaci rysowanych tyłem i nie widać wtedy twarzy i emocji bohaterów. Na duży plus odwołania do starszych KiK-ów (np. Złoty puchar, Dziad borowy, galeria łotrów) i w ogóle różne smaczki i żarciki w tle itp. Tak trzymać! :)
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Komiksoświr

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #81 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 12:12:38 »
Jak dla mnie Konna jest okej ale na pewno nie jest to nic wyjątkowego. Początek świetny ale im dalej w las tym coraz więcej rzeczy które mi nie pasują. Przede wszystkim za mało postaci z oryginalnego KIK a za dużo nowych które niestety mnie nie porywają zbytnio. Na szczęście było parę fajnych gagów i decyzji autorów co mi ocenę zawyżają. Plus fajne smaczki dla fanów w paru miejscach. Ale ogółem takie 7/10 i nic specjalnego.
PS:Razi też kilka błędów w fabule ale o tym kiedy indziej.

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #82 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 13:11:49 »
Błędy w fabule? Dawaj, bo mi z ciekawości żyłka pyknie.

Offline Komiksoświr

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #83 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 13:56:43 »
Kokosz na początku wspomina że Oferma nie umie pisać. Kilka stron później Kajko z Kokoszem po wyjściu z warowni idą mu podyktować co ma napisać. Jednocześnie na kadrze wyraźnie widać że on pisze.
Po drugie:Jak oni w ogóle dostali się do tej warowni? Jak tam weszli niezauważeni?
I jak działa ten łuk? Raz po prostu mówią w kogo ma uderzyć a innym razem jeszcze muszą podać dokładne miejsce uderzenia. Wspomnienie o wyborach na ostatnim kadrze też coś nie pasuje.

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #84 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 14:20:53 »
Też to zauważyłem ale da się to wyjaśnić. Oferma mógł udawać, że czyta a Kokosz mógł mu imputować, że nie umie pisać ;) Ogólnie rzecz biorąc widać, że Kokosz ściemniał. Weszli bo to zbójcerze ofermy. Niemniej faktycznie autorzy mogliby ich nieco mniej idiotycznymi rysować albo zostawić wielkie bum na koniec.
« Ostatnia zmiana: So, 24 Sierpień 2019, 14:23:42 wysłana przez PJP »

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #85 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 14:22:56 »
No i mamy już trochę materiału na trzeci tom "Świata dzielnych wojów"  :D

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #86 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 14:27:09 »
Łuk łukiem ale mi np. nie pasuje księżna Salwa. Księżna kojarzy się nobliwie, do Salwy bardziej pasowałoby określenie - księżniczka. Do warowni weszli też Lubawa z Mirmiłem, co poniekąd źle świadczy o kunszcie wojennym Zbójcerzy. Styl przegranej nieco ułomny jak dla mnie... Interesująca jest także kwestia zamachów.

Offline Komiksoświr

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #87 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 14:40:49 »
Ktoś w ogóle w konnej pilnował tej warowni? ;D

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #88 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 14:57:49 »
Warownia bardziej przypominała klubogospodę, taki ruch 8)

Offline Koalar

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #89 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 19:27:14 »
Na tym polegał cały dowcip, że wkurzona Lubawa tam wparowała i zlała Zbójcerzy. Kajko i Kokosz weszli niezauważeni, bo wszyscy byli zajęci pisaniem listów, co widać (s. 5, k. 1) i mówi o tym Kokosz (s. 5, k. 6); choć na s. 5, k. 7 miałem wrażenie, jakby Zbójcerz z boku rzucał okiem na Kajka i Kokosza; ale może założenie było takie, że ma podglądać, co inny Zbójcerz pisze; choć stoi za daleko. Co do wiersza, to bardziej byłbym za tym, że Kokosz żartuje, że Oferma nie umie pisać; byłoby bowiem dziwne, że jednak jednocześnie umie czytać (str. 6); bo żeby tak szybko nauczyć się na pamięć, to raczej jest za głupi. Aczkolwiek mogłoby być i tak, że list napisali mu Kajko i Kokosz, a on tylko próbował pisać - bo naprawdę nie umiał.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.