Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 180049 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline GoNzO

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #705 dnia: So, 20 Listopad 2021, 12:49:52 »
Jak już było to sorry. Kajko i Kokosz - geneza. Wywiad z Januszem Christą.


Fajnie by było gdyby wydali jego wcześniejsze prace w jakimś zbiorczym tomiku/serii.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #706 dnia: So, 20 Listopad 2021, 13:07:57 »
Są! W ramach tej serii przewinęło się prawie wszystko poza-Kajkowego Christy.

https://www.empik.com/kajtek-koko-i-inni-christa-janusz,prod58839273,ksiazka-p

Offline kv

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #707 dnia: So, 20 Listopad 2021, 19:36:02 »
Dziś nowe odcinki na Netfliksie!
Jestem ciekaw Waszych opinii na temat tego serialu. Wg mnie, jak ktoś jest "purystą" KiKa to pewnie zgrzytał zębami podczas oglądania. ;)
Co ciekawe, zainteresował się i obejrzał wszystkie odcinki mój syn, który notabene KiKa to tylko okładkę oglądał  :). Może przeniesie się to na czytanie? ;)

Pimpek

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #708 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 14:23:58 »
Ja z dużą przyjemnością obejrzałem ten nowy set odcinków.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #709 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 00:35:55 »
Co ciekawe, zainteresował się i obejrzał wszystkie odcinki mój syn, który notabene KiKa to tylko okładkę oglądał  :). Może przeniesie się to na czytanie? ;)

Dzieciaki znajomych serial także ucieszył. Wiele tu dla nich frajdy ale dorosły też się pośmiać może.


Offline Jaxx

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #710 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 07:56:18 »
Ja nie zdzierżyłem nawet minuty sezonu pierwszego, więc do drugiego się nie zbliżam. A córa level 10, z którą wspólnie przeczytaliśmy całego komiksowego KiKa obejrzała oba sezony i jest zadowolona. Ale przyznała uczciwie, że to nie to samo co komiks i dodała - ależ jestem z tego dumny! - że komiks dużo lepszy. I podsumowała to ciekawym spostrzeżeniem: "To nie jest fajny Kajko i Kokosz, ale to jest fajna bajka". 
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Listopad 2021, 08:06:19 wysłana przez Jaxx »

Offline Dracos

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #711 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 11:38:46 »
Bardzo dobrze podsumowane i właśnie chyba tak trzeba na tą produkcję patrzeć. Osobiście kilka rzeczy wywołało u mnie uśmiech np wykorzystanie GPS, albo tekst "skończy się rumakowanie". Można obejrzeć, ale tez niczego się nie traci jeśli się odpuści tytuł.

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #712 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 22:15:05 »
drugi integral prezentuje się okazale. kolorowanie momentami zimniejsze, nie pamietam jak było w zeszytach egmontu. przeczytałem póki co tylko wstęp, bez szału ale na poziomie. dodatki tez wyglądają dobrze - dużo szkiców. jest tez projekt pionowej okładki do szranki i konkury - nigdy go nie widziałem. żałuje ze dali miniaturę a nie całostronicowy splash.

Offline Pawel.M

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #713 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 23:39:10 »
Jestem ciekaw Waszych opinii na temat tego serialu. Wg mnie, jak ktoś jest "purystą" KiKa to pewnie zgrzytał zębami podczas oglądania. ;)
Pierwszy sezon obejrzałem z przyjemnością, drugi zacząłem - po 5 minutach wyłączyłem i nie mam zamiaru wracać. Żenujący poziom.

Offline Benson

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #714 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 21:06:08 »
Mnie pokonał trailer pierwszego sezonu. Poziom Nowych Przygód, czyli gdzieś w okolicach 2-3/10.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #715 dnia: Cz, 09 Grudzień 2021, 08:59:50 »
Dziś o Januszu Chriście w Dzień Dobry TVN.
« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Grudzień 2021, 09:29:05 wysłana przez Kot Tip-Top »

Offline parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #716 dnia: Nd, 12 Grudzień 2021, 19:41:08 »
Pytanie o zawartość drugiego tomu - czy tutaj są jakieś różnice w paskach/kadrach w porównaniu do wydań zeszytowych?

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #717 dnia: Nd, 12 Grudzień 2021, 19:45:10 »
Jest znacznie dłuższy.

Do wydania albumowego Christa skrócił historię - kilka pasków usunął, kilka narysował na nowo "zwężając fabułę" (więc np. z dwóch zrobił jeden) a kilka narysował na nowo bo oryginały zaginęły.

Nie pamiętam dokładnie ile ale to chyba różnica około 10-20.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #718 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 16:28:17 »

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #719 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 23:36:25 »
Zrobiłem sobie wieczór z KiK - Nowe przygody 4 i Złota Kolekcja 1. I już wiem, że czytając to w takiej kolejności zrobiłem najlepsze, co mogłem zrobić. O ile Kiełbus jest mistrzuniem - nic dziwnego, że Christa go "namaścił" - to niestety scenarzysta powinien kury macać, a nie brać się do pisania. Jego teksty są tak samo dalekie od pierwowzoru, jak i serial. Zatrważająco przegadane dialogi, których nie ratują ze dwa, maks trzy momenty, gdy jednak można się zaśmiać jak przy pierwotnej serii. Dla rysunków warto mieć ten zeszyt.
Spoiler: PokażUkryj
Zakochany - z serduszkami w oczach -
Hegemon wymiata. Ale żeby drugi raz przeczytać - no raczej nie. Popatrzę sobie tylko. Kiedyś tam, w przyszłości. O ile w ogóle.

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.