Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 181508 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #660 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 13:14:20 »
Przykładowo Disney zdewaluował Gwiezdne Wojny m.in. skróceniem czasu oczekiwania na premierę kolejnego epizoda z trzech do dwóch lat i trzaskaniem spin-offów, przez co premiera kolejnego SW nie była takim wyjątkowym wydarzniem. 

Nie wiem jak młody/stary jesteś ale przecież to "dojenie" Gwiezdnych wojen zapoczątkował sam Lucas i to już w latach 80's, kiedy był każdy możliwy gadget, spinoffy animowane o Ewokach czy special Gwiazdkowy i album z piosenkami świątecznymi


Coś co "Spider-versum" sparodiowało jako szczyt "sprzedawania się", a autor co jakiś czas wypuszczał nowe filmy w wersji odświeżonej i ukrywając starannie stare kopie... A przy prequelach "Bum" się spotęgował.

O Disneyu można mówić że zwalił nowymi filmami (Choć wielu to samo mówiło o prequelach), które były jakie były, choć znam wielu, którzy już mieli przesyt Gwiezdnymi Wojnami w późnych latach 90 bo zwyczajnie za wiele ich było w popkulturze i żadna szanująca się kreskówka nie mogła nie mieć odcinka co jest parodią Star Warsów.

Także tutajbym na Mikiego nie zwalał i traktował tego jako "nowe" zjawisko z tą marką.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Październik 2021, 13:18:53 wysłana przez Kot Tip-Top »

Offline gashu

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #661 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 13:16:04 »
Taki Avatar Camerona myślę, że odniósł sukces i jest dobrze wspominany

Serio? Jest ktoś kto wspomina ten badziew dobrze?

Offline Szekak

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #662 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 13:23:29 »
Ja jako twórca byłbym dumny, że mój bohater pojawia się w filmach, serialach, na kubkach itp. i myślę, że Christa też byłby... a, że to się wiąże z dodatkowym hajsem to tym bardziej, na zdrowie, to uczciwie zarobione pieniądze. Nie widzę utraty wyjątkowości. Avatar to gniot, bez względu czy ma masę gadżetów, czy nie ma, choć moim zdaniem ma, bo przy premierze to w pytę tego było, piórniki itp.

Batman nie ma gadżetów? Muminki nie mają? Gerfield nie ma? Asterix i Obelix nie mają? Kaczor Donald nie ma? Wszystko co jest popularne ma, to naturalna kolej rzeczy, jakoś nie widziałem na forum narzekań przy okazji premiery komiksów, że to słabiaki wyprane z wyjątkowości.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Październik 2021, 13:25:17 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #663 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 13:35:47 »
"Avatar" jak wyszedł był wychwalany za warstwę wizualną, ale jechany za fabułę. Po latach ludzie go wspominają, że "był" ale nie jest to coś co się zadomowiło w popkutlurze, że go po latach cytują i nawiązują... Nawet parodia w "Simpsonach" była na fali "sparodiujmy póki o tym filmie wszyscy gadają", a w "South Parku" nabijali się, że to po prostu "tańczący z wilkami" ze Smerfami (w sumie dowcipy o tym jak film jest wtórny fabularnie to rzecz co przeszła bardziej do masowej świadomości niż cokolwiek z treści)

CO NIE ZMIENIA FAKTU, że chyba w Disney World w Californii jest cała sekcja poświęcona Avatarowi ale tu chyba bardziej zadecydowało ile kasy zrobił a nie czy w ogóle ma jakiś fandom.

Dla mnie Avatar jest tylko jeden i jest łysy, mały i władający żywiołami.

Offline gashu

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #664 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 14:14:41 »
Pewnie, że Avatar jest tylko jeden!



;)

Offline hansior

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #665 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 14:35:56 »
Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do żadnego przesycenia tym zalewem. Dobrze, że wychodzą nowe komiksy, które przypominają skąd to się wszystko bierze.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #666 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 16:46:18 »
Serial, nowe przygody ale jednak jakby nie patrzeć oryginał Christy ciągle jest w centrum (patrz. integral) :)


Offline fikander

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #668 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 10:51:27 »
Bardzo ciekawy artykuł. Okazuje się, że jest całkiem sporo różnic w poszczególnych paskach i kadrach między najnowszym wydaniem "Złotego pucharu", a wszystkimi poprzednimi wydaniami albumowymi. Gratka dla kolekcjonerów i wielbicieli KiK. Pan Kołodziejczak miał rację mówiąc, że kolekcjonerzy muszą mieć oba wydania Egmontu (w miękkich oprawach z 2004 r. i Złotą kolekcję). Wspaniałe zagranie biznesowe :P Spodziewam się, że w "Szrankach i konkurach" i "Wojach Mirmiła" będzie podobnie. Ciekawe, czy w nowszych albumach, np. Festiwal czarownic, Dzień śmiechały, Wielki turniej, również będą różnice w stosunku do starego wydania Egmontu. Do pierwszego tomu Złotej kolekcji mam tylko jedno zastrzeżenie. Szkoda, że zawiera pomniejszone reprodukcje okładek z wydania Egmontu 2004. Okładki wydania KAW są całostronicowe i tak powinny być prezentowane wszystkie okładki.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Październik 2021, 10:54:48 wysłana przez fikander »

Offline michał81

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #669 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 11:17:51 »
Ciekawe, czy w nowszych albumach, np. Festiwal czarownic, Dzień śmiechały, Wielki turniej, również będą różnice w stosunku do starego wydania Egmontu.
W Złotej Kolekcji mają być przywrócone materiały ze Świata Młodych, więc pewnie będą różnice. Przy czym w przypadku którejś części z Milusiem mają być z wydań albumowych, po wcześniejsza wersja posiada mniej pasków/stron. Informacja o tym była podana na spotkaniu na emefce.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #670 dnia: Wt, 26 Październik 2021, 15:33:54 »
Z "zamachem na Milusia" to ok bo tam Christa nic nie rysował na nowo tylko po latach dodał kilka stron, pewnie by album długością dorównywał pozostałym. Różnica w kresce razi względem reszty albumu, bo to powstało chyba jak "Borostwory" tworzył ale już lepiej mieć całą historyjkę niż te pięć stron miałoby trafić jako bonusy do ostatniego tomu.

Coś w "Wielkim turnieju" było na nowo narysowane bo oryginały zaginęły ale to dosłownie kilka kadrów i to chyba jakoś wcześnie więc nie widać różnicy w kresce.

Offline Sebo

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #671 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 19:41:05 »
W dodatkach do I tomu wspomina się o " Żeglarskich Dziejach" z ilustracjami Christy. Jak myślicie ile ta książka może być warta?

Offline Kadet

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #672 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 23:20:45 »
Na Allegro chodzi po ok. 10 zł (o ile to to wydanie, ale jest podany rok wydania 1959, więc chyba tak).

https://allegro.pl/listing?string=%C5%BBeglarskie%20dzieje
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Sebo

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #673 dnia: Śr, 27 Październik 2021, 23:31:18 »
Tak, widziałem te ogłoszenia, ale to są jakieś zdezelowane egzemplarze ( luźne kartki, pożółkłe strony). Chodzi mi o egzemplarz który mógłby zainteresować kolekcjonera czyli stan dobry/ bardzo dobry ( idealny raczej będzie niespotykany ze względu na to że książka ma ponad 60 lat).

Offline Rodrigues

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #674 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 09:07:33 »