Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 181027 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #600 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 20:47:00 »
Może nie policzyli jako komiks i potraktowali jako dodatek?

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #601 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 10:58:43 »
"Na plasterki" zapewniły na facebuku, że kalendarz będzie w ostatnim tomie.

Offline kv

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #602 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 08:45:48 »
Przeca FB nie działał....  ;)

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #603 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 09:02:14 »
Ale to było przed zawałem  ::)

Online freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #604 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 10:48:47 »
przeczytałem póki co tylko wstęp do wydania ale jest ok. najbardziej się tego bałem. jest trochę o dziadku jako człowieku, raczej tekst jakiego się oczekuje w takim wydaniu. wydanie prezentuje się świetnie, blisko spełnienia moich marzeń od kilku lat.

ciekawe jakby się to czytało w poziomie, pewnie mniej wygodnie w takich integralach.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #605 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 10:53:04 »
[...]

ciekawe jakby się to czytało w poziomie, pewnie mniej wygodnie w takich integralach.
Tak samo jak Fistaszki, nie? Zero niewygody.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline chch

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #606 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 11:00:07 »
Tak samo jak Fistaszki, nie? Zero niewygody.
Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, ale te tomiki fistaszków przez to, że grzbiet jest krótszy niż szerokość stron mają tendencję do zniekształceń jak stoją pionowo. Tą dalszą część (brzeg stron, najdalej od grzbietu) ciąży ku dołowi.

Online freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #607 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 11:08:14 »
jednak format jest wiekszy niz fistaszki więc troche mniej wygodnie na pewno. doczekamy sie pewnie wydania z żółtymi stronami, które trzeba bedzie odwracać.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #608 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 11:09:14 »
W sumie nie wiem co więcej można od takiego integrala chcieć. Jest wprowadzenie od kogoś kto znał autora, jest obfity materiał o historii Christy i jego komiksu, są ciekawostki historyczne, jest szkicownik samego Christy i oryginalne okładki. A w trzecim tomie będzie ponoć załączony wywiad rzeka z Christą, co ma sens bo tak ten album byłby trochę krótszy od wcześniejszych.

Naprawdę kawał dobrej roboty i brawa dla ludzi co złożyli to do kupy! Szczególnie Janicz dał popis! Warto było czekać i nawet dobrze że poczekali na rocznicę by wypuścić tę serię.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #609 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 11:09:34 »
Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, ale te tomiki fistaszków przez to, że grzbiet jest krótszy niż szerokość stron mają tendencję do zniekształceń jak stoją pionowo. Tą dalszą część (brzeg stron, najdalej od grzbietu) ciąży ku dołowi.
Ja nie zauważyłem, bo je trzymam na płask, dzięki czemu więcej wejdzie na półce.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #610 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 11:12:20 »
jednak format jest wiekszy niz fistaszki więc troche mniej wygodnie na pewno. doczekamy sie pewnie wydania z żółtymi stronami, które trzeba bedzie odwracać.

Nie wiem czego to kwestia ale w tym integralu lepiej mi się czyta te paski pionowo niż w albumach. Niestety mam wrażenie, że jeśli wydadzą to kiedyś pionowo i bez koloru to będzie to wydanie co zainteresuje tylko hardcorowych Kajkokolekcjonerów. Też pewnie rozterka czy wtedy doczekamy się wersji orginalnej czy przerysowanej bo taką większość pamięta z pierwszych wydań zbiorczych.

Online freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #611 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 11:25:36 »
na szczęście te wydania z kawu można w miarę tanio kupić na rynku wtórnym. ja mam swoje stare wydania, trochę żałuje ze pierwsze 3 strony pokolorowalem kredkami.

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #612 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 11:51:01 »
Obiecuję sobie, że na emeryturze (niby więcej czasu być powinno na głupoty) poscanuję stare i nowe wydanie i poskładam integral w poziomie, który będzie hardcorowo pokazywał 3 wersje komiksu. Tanio nie będzie. Tylko trzeba dożyć do emerytury. No i już teraz zacząć odkładac na koszty druku.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #613 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 12:35:48 »
Obiecuję sobie, że na emeryturze (niby więcej czasu być powinno na głupoty) poscanuję stare i nowe wydanie i poskładam integral w poziomie, który będzie hardcorowo pokazywał 3 wersje komiksu. Tanio nie będzie. Tylko trzeba dożyć do emerytury. No i już teraz zacząć odkładac na koszty druku.

Ile masz lat? Bo będę chciał to kupić od Ciebie tylko nie wiem czy nie będzie za późno :P

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #614 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 13:24:18 »
Ale ja nie sprzedam. Dzieciak odziedziczy.   :o
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.