Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 181241 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #555 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 18:15:17 »
To jest współczesne dorabienie cnoty do niemocy polskiej poligrafii epoki peerelu. Gdy tylko Christa miał możliwość lepszego wydania na kredzie (milicyjne kalendarze) to kolory nie były już blade i zgaszone.




Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #556 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 18:19:46 »
Gdyby ktoś puścił teraz komiksy na takim papierze jak miały PRL-owskie wydania, to mielibyśmy epicki dramat na kilkadziesiąt stron na tym forum.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #557 dnia: So, 26 Czerwiec 2021, 19:38:24 »
ciekawy wątek - ja tylko przytaczam słowa bednarczyka ze chciał kolorować w duchu starych wydań. mówił to na pyrkonie w 2019. zaćmienie jest już kolorowane normalnie.

wydanie absolute killing joke puściło stare kolorowanie komiksu na papierze a’la tmsemic i wyglada to niezle. jaskrawe kolorki i kreda nie zawsze pasują do tych klasycznych komiksów - wystarczy zobaczyć wkkm. nie da się patrzeć na niektóre z tych komiksów.

Offline Death

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #558 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 16:46:05 »
Akurat wszedłem tutaj specjalnie żeby pochwalić kolory w nowym Kokoszu, bo widziałem przed chwilą w Empiku. Na pewno dodam ten album do najbliższego zamówienia. Wygląda to wspaniale. Dużo lepiej niż ostatnio.

Offline kv

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #559 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 18:51:35 »
Jak w ogóle oceniacie tę nową serię? Idzie w odpowiednim kierunku jeśli chodzi o styl, nawiązania, kontynuację?

Ja połknąłem ten album, chociaż
Spoiler: PokażUkryj
 zakochany Hegemon trochę mnie zaskoczył
ale pozytywnie (ciekawy pomysł, zwłaszcza, że sensownie umocowany).

Offline NuoLab

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #560 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 22:28:12 »
Jak dla mnie za dużo magii, która działa poprawnie i przewidywalnie aż do bólu. U Christy magia albo nie istniała (we wczesnych albumach z Zielachą) albo przynosiła nieoczekiwane i komiczne efekty (rękawica siły, woreczki z ziołami, maść latania, eliksiry powiększania i zmniejszania itp.)

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #561 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 08:21:31 »
Przeczytałem i... jest to poprawne ale sztywniejsze niż Królewska konna. Kilka fajnych gagów, podoba mi się rozwój genealogiczny i chyba tyle. Liczyłem na coś innego.

Online Leyek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #562 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 19:24:03 »
Cytuj
Fundacja Kreska im. Janusza Christy poinformowała o podpisaniu umowy na stworzenie gry pod tytułem Kajko i Kokosz: Na Plasterki. Za produkcję - opisywaną jako „co-op hack'n'slash” - odpowiada nowe studio Starving Pixels.

Firma powstała z połączenia ImMORTAL oraz zagranicznej spółki KIKO CAT, specjalizującej się w grach mobilnych. Platformy docelowe obejmują także PC oraz konsole - zapewne obu generacji.

Gatunek - „multiplayer co-op hack'n'slash” - oraz grafika promocyjna w rzucie izometrycznym zdają się sugerować podejście w stylu słynnej serii Diablo. Ciekawostką może być fakt, że mechanika rozgrywki ma bazować na 4. edycji papierowego systemu RPG Earthdawn.

https://www.eurogamer.pl/articles/2021-07-02-kajko-i-kokosz-na-plasterki-bedzie-gra-w-stylu-diablo



Ci przynajmniej potrafili i chcieli zrobić nienajgorszą grafikę promocyjną. Więc może jest szansa na przyzwoitą "niskobudżetówkę".


Offline jotkwadrat

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #563 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 19:32:33 »
Ale jest przekłamanie.
"Usługi kowalskie i dentystyczne" nie miały siedziby w Mirmiłowie  ;D

Offline Kadet

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #564 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 22:14:18 »
Kryzys, panie. Mali przedsiębiorcy muszą migrować do większych ośrodków miejskich, żeby przetrwać. Może w Mirmiłowie są czynsze preferencyjne dla jednoosobowych działalności gospodarczych.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Logan

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #565 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 22:20:53 »
Ciekawi mnie sytuacja z tą grą. Bo zapowiadają jako hack 'n slash, czyli przemoc. Wskazuje na to również sama grafika promocyjna. Pamiętam natomiast liczne wywiady z czasów powstawania kultowej przygodówki na podstawie "w krainie borostworów". Ogólnie Janusz Christa dawał wolną rękę twórcom gier pod warunkiem, że nie będą zawierały przemocy. I teraz albo fundacja tego nie pamięta/nie wie albo mają wywalone i byle hajs za licencję się zgadzał.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #566 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 22:21:17 »
To chyba powszechny błąd, że kowal z Mirmiłowa i kowal ze "Szkoły latania" to ten sam a przecież do tego drugiego musieli jechać hen za miasto  ::)

Choć jakby nie patrzeć podobni.

https://na-plasterki.blogspot.com/2014/10/kowal-ow-2-och.html
https://na-plasterki.blogspot.com/2012/02/gdzie-jest-wit-czesc-1.html

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #567 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 22:29:01 »
Ogólnie Janusz Christa dawał wolną rękę twórcom gier pod warunkiem, że nie będą zawierały przemocy. I teraz albo fundacja tego nie pamięta/nie wie albo mają wywalone i byle hajs za licencję się zgadzał.

Ostatnie kilka gier z Kajkiem i Kokoszem ("Szkoła latania", "Cudowny lek" i gościnny występ Łamingata w grze "Go All Out") raczej ograniczało się do "idziemy i nawalamy wszystko na naszej drodze". Zawsze jest szansa, że wnuczka Christy wie z pierwszej ręki, że w przeciągu tych prawie 20 lat dziadkowi się podejście do tematu odwidziało, biorąc pod uwagę ile w tym czasie gier wyszło - w tym np. z Asteriksem - gdzie bohaterowie nawalają się i jakoś to serii nie szkodzi.

Z drugiej strony patrząc na przykłady w serii gdzie Kajko i Kokosz ochoczo "zniżali" się do przemocy to nie tak ,że takie działania nie są w charakterze postaci. Jednak to przemoc cartoonowa. To nie tak, że leją się hektolitry Zbójcerskiej krwi...

Offline Kadet

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #568 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 13:53:00 »
Nie wiem, czy ta informacja już gdzieś wypłynęła, ale opis w sklepie Egmontu potwierdza, że pierwszy tom integrala KiK będzie zawierał "Złoty puchar" razem ze wstępem Pauliny Christy i dodatkami Krzysztofa Janicza. Łącznie tom będzie miał 160 stron.

Planowanych jest sześć integrali "Kajka i Kokosza".

https://egmont.pl/Kajko-i-Kokosz-Zlota-Kolekcja.-Tom-1,56947726,p.html
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline parsom

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #569 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 14:18:11 »
Ze wstępem Pauliny Christy? A o czym będzie pisała? Jak wspomnienia o dziadku to ok, ale w kwestii KiK to chyba wiele do powiedzenia nie ma...

Edit: "Przybliża najmłodsze lata Janusza Christy i jego artystyczną drogę do stworzenia KAJKA I KOKOSZA"

Z tego co podają, ma to mieć 160 stron. Czyli że tych dodatków trochę tam będzie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Lipiec 2021, 15:27:05 wysłana przez parsom »