Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178383 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Nesumi

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #540 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 10:05:53 »
Myślę, że może być już tylko lepiej.

Offline gashu

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #541 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 13:20:58 »
Kiedyś to dopiero były gry...  ::) :P


Offline kubisz

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #542 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 14:08:48 »
Strach pomyśleć, do czego mogły służyć Gacie Lubawy :o

Offline Benson

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #543 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 16:36:13 »
szykuje się profanacja komiksowego dobra narodowego
Spóźniłeś się. Egmont (nowymi przygodami) i Netflix już zdążyli "wydalić się" na KiK.

Offline Leyek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #544 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 23:10:20 »
Wątpię by to przedstawiało ostateczną wersję. Raczej "sklejmy coś na szybko dla prezentacji" do notki prasowej.

Wiadomo, że nie przedstawia. Ale wiesz, mając taką markę to jednak popelina "skleić coś na szybko" i to takiej jakości. Zresztą i na szybko można zrobić coś sensownego, trzeba mieć tylko więcej chęci i/lub talentu.

Offline 79ers

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #545 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 16:35:17 »
Strach pomyśleć, do czego mogły służyć Gacie Lubawy :o

Może to wersja gry na japoński rynek - oni maja dziwną fazę z gaciami  :o

Offline xetras

  • Wiadomości: 207
  • Polubień: 108
  • Apriori z zasady jak hiperboliczny z niczego świat
    • Zobacz profil
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #546 dnia: Cz, 03 Czerwiec 2021, 16:04:29 »
Strach pomyśleć, do czego mogły służyć Gacie Lubawy :o
Zaczepne - niechybnie !
"Dziaberlak zgłowion? Strupion? Padł?
Pójdź w me ramiona, boś ty chwat!
O, świętny dzień! Hurra! Hip hip!
Tralala bum cyk cyk!" (Jolanta Kozak, tł. "Jabberwocky")
Źródło:https://home.agh.edu.pl/~szymon/jabberwocky.shtml

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #547 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 09:41:15 »
"Gacie Lubawy" (copyright Janusz Christa) oddawało się nagiemu Ofermie w zamian za przysługę...


Bez skojarzeń proszę ;)

Offline Komiksoświr

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #548 dnia: Wt, 15 Czerwiec 2021, 20:31:05 »
Slogan nowego albumu jak najbardziej adekwatny.
Autentycznie fajne to ''zaćmienie'', przez pierwsze kilka stron się bałem że będzie opowieść nudna i schematyczna a tu... są pewne schematy ale naprawdę fajnie zrealizowane, strasznie wciągająca ta fabuła, taki miks klimatów ze wszystkich okresów Christy, w zasadzie świetny pomost między tymi paskowymi historiami i późniejszymi. Na sam widok Hegemona i Wojmiła razem w jednym kadrze to się morda cieszy, zresztą te 2 postacie zaliczają tu większość najlepszych gagów i swoją drogą w trakcie czytania serio ryknąłem śmiechem kilka razy (pewien cudny żart związany z pominięciem pewnego imienia na liście gości) Plus kilka bardzo fajnych smaczków jak występy gościnne kilku charakterów z poprzednich tomów i co najważniejsze, nie są na siłę żeby były.. to znaczy są żeby były ale strasznie sensownie wplecione, nie ma nic na siłę. Rysunki i kolory także na plus, jeszcze bardziej christowo niż poprzednio.
Słowem podsumowania - warto lecieć kupować...zanim wykupią. 8) Lepiej niż ostatnio.

Offline nori

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #549 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 06:49:32 »
Poprzednie tomy Nowych przygód raczej mi nie przypadły do gustu, natomiast przy Zaćmieniu bawiłem się przednio. Scenariusz całkiem sensowny, sporo fajnych, niewymuszonych nawiązań, jest też trochę całkiem udanych zabaw słownych. Czyta się naprawdę nieźle, sama konstrukcja jak i postacie utrzymane są bardziej w duchu Christy, choć jest sporo nowych motywów, które pasują wręcz idealnie. Ogromne zaskoczenie! Trzymam mocno kciuki, by kolejne albumy były równie udane!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline pokia

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #550 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 12:49:40 »
Było już wrzucane? Zbiórka na puzzle.

https://wspieram.to/shanty

Offline volker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #551 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 14:31:33 »
Świetnie, że wydadzą te puzzle. Mam nadzieję, że inne z tej serii też się pojawią.

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #552 dnia: Pt, 25 Czerwiec 2021, 07:24:41 »
zacmienie przeczytane - ogolnie jest nieźle ale jak zwykle z każdym przeczytanym kadrem mam wrażenie że christa zrobiłby to dużo lepiej. w tym tomie nie pasuje mi jaskrawe kolorowanie bednarczyka. do tej pory starał się imitować blade kolory znane nam z pierwszych wydań kik. w poprzednim tomie to się udało a tu wygląda to już jak w każdym innym komiksie. jedyny kadr który zagrał u mnie na nutce nostalgii to gdy po ciemku pod grodem kajko i kokosz na pierwszym planie  są pokolorowani na żółto.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #553 dnia: Pt, 25 Czerwiec 2021, 14:19:39 »
A to nie tak że te blade kolory w pierwszych wydaniach nie były wynikiem intencji Christy tylko jakością ówczesnego druku?

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #554 dnia: Pt, 25 Czerwiec 2021, 21:20:56 »
chodzi mi o natężenie barw a nie pomylone kolory jak np w zamachu na milusia. bednarczyk na spotkaniu mówił kiedyś ze kolory w wydaniach egmontu są dla niego zbyt jaskrawe, ze nie tak zapamiętał te komiksy. stara się kolorować właśnie w duchu tych starych wydań.

z mojego zamachu na milusia błędy:



blade barwy/kolory. jesienny las wg christy itd.
« Ostatnia zmiana: Pt, 25 Czerwiec 2021, 21:50:09 wysłana przez freshmaker »