Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178417 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #345 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 11:06:11 »
kto kolorował planszę którą pokazałeś?

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #346 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 13:58:43 »
Tę z "Kosmosu" Christa.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #347 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 21:12:55 »

Offline pokia

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #348 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 16:49:21 »
Myślicie, że Egmont pójdzie za ciosem i pokoloruje pozostałe komiksy z Kajkiem i Koko?

Nie licząc Śladem Białego Wilka, który ukazał się w kolorze dawno temu (liczymy na wznowienie).

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #349 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 21:18:55 »
Pytanie czy "Białego wilka" nie przekolorują bo współczesne standardy itede. albo przynajmniej je podrasują.

Offline Koalar

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #350 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 22:08:09 »
Nie standardy, tylko zwyczajnie może nie być oryginalnych materiałów.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Motyl

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #351 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 09:04:24 »

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #352 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 09:27:48 »
Fantastycznie - tylko widziałem sprzeczne informacje czy drugi co wydadzą to będzie na "Wczasach na wiosnę" czy drugi będzie dopiero "Wielki Turniej" na jesień... choć może po prostu wydadzą ten i ten co by było jeszcze fajniejsze. Niech się Polska kultura szerzy  ::)

Tak czy siak za zaczęcie od tych tomów uważam za dobry ruch. To chyba najbardziej rozsądna strategia jak już Kajka zagranicą wydawać - Od "Szkoły latania" po kolei do "Dnia śmiechały" lub "Krainy borostworów", potem pierwsze trzy historie i na koniec "Mirmiła w Opałach" bo bez odwołań to najbardziej cienka historia i "Urodziny Milusia". "Lucky Luke" też od Morrisa nie zaczynają tylko zwykle, gdzieś w środku za urzędowania Goscinnego.

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #353 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 15:41:27 »

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #354 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 10:20:45 »
Za kilka dni, 1 października, w Danii ukaże się  pierwsze zagraniczne wydanie "Kajka i Kokosza".



Ceny w Skandynawii są straszne, a wysyłka do Polski to już kompletny kosmos. Znalazłem jednak sklep, który za wysyłkę bierze niecałe 20 zł, i jest to chyba najkorzystniejsza oferta. W sumie wychodzi ok. 92 zł, ale niczego lepszego raczej nie będzie. Tak że gdyby ktoś miał ochotę, podrzucam link:

https://www.imusic.dk//books/9788770211512/janusz-christas-2020-kajko-og-kokosh-kajko-og-kokosz-flyverskolen-haeftet-bog

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #355 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 21:59:41 »
Super! Jestem zaintrygowany jakie będą tam reakcje biorąc pod uwagę, że tam Kajko nie ma historii i bagażu "ikony"... Choć naturalnie liczę, że będzie odebrany bardzo pozytywnie :)

Offline deFranco

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #356 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 18:18:17 »
Mnie bardziej interesuje robota tłumacza.
Czy będzie normalnie czyli z Trygławem, Swarogiem itd...
Czy będzie "nowocześnie" po amerykancku i pojawią się, Baldur, Tyr i inni Wulkani  ::)

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #357 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 18:37:47 »
Jedyne co na razie wiadomo, że Mirmiła przechrzczono "Pacyfisław" a moim zdaniem to krok w dobrą stronę. W tłumaczeniach Asteriksa poza nim i Obeliksem reszta obsady zawsze jest przetłumaczona na lokalne żarty słowne i to jest mie widziane.

Z bóstwami liczę, że będzie rozwiązane jak w tłumaczeniu Francuskim "Nawczasów" czyli odnośniki i niech się Francuzi uczą co do "Lelum Polelum". Myśmy ich Teutatesów się z pokorą uczyliśmy ;)
 

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #358 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 22:02:40 »
Super! Jestem zaintrygowany jakie będą tam reakcje biorąc pod uwagę, że tam Kajko nie ma historii i bagażu "ikony"...

Myślę, że ten brak bagażu jest jego atutem. Ot, taka ciekawostka z egzotycznego kraju, która może się okazać zaskakująco przyjemna.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #359 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 22:47:18 »
Też mam takie wrażenie  ;D