Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #180 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 11:04:22 »
Thorgal nie jest polskim komiksem.
I nie zrozumiałeś co miałem na myśli? Po 1) Jest komiksem polskiego rysownika, po 2) jest jednym z dwóch najważniejszych komiksów w tym kraju i to od lat już ponad czterdziestu.
Do KiK i Thorgala jeszcze bym dodał komiksy Baranowskiego - to też bym brał w zbiorówkach.

Ja przed integrlalam bym Kajka i Kokosza w twardej oprawie kupił chętnie.
To takiego wydania bym nie kupił jeszcze bardziej, niż miękkooklądkowego :D

Offline Teli

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #181 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 10:33:42 »
Ja wiem że Poczta Polska nie jest w tej chwili najbardziej popularną instytucją ale temat szczytny, a i ładnie takie coś w kolekcji może wyglądać:

http://www.fundacjakreska.pl/ciekawe/uwaga-kajko-i-kokosz-na-znaczkach-pocztowych-rusza-akcja/?fbclid=IwAR1eGv8x6DHD8Fj8Q9cwcP-8lLB6-H_RHx-cS08Hs5EewFGfRK680PCaFHA

Offline kas1

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #182 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 00:51:51 »
A ja nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym wyczekiwaniem na integrale KiK.
Wychodzi mi na to, że jedynym plusem jest większy napis na grzbiecie i chęć podkreślenia jak ważna jest to seria. Trochę mało. Gdyby to były prośby o jakieś mega wydanie ze szkicami, grafikami, zdjęciami autora przy pracy, artykułami, wywiadami z innymi twórcami na temat Christy czy nawet "Świata Młodych" itp. to bym zrozumiał bo to zapewne temat rzeka. I na takie wydanie KiK zasługuje ale zwykłe zbicie 3, 4 czy 5 tomów w jeden? Jak takiego Cliftona czy Iznoguda? Po co? Może dziwny jestem ale nie widzę w tym większego sensu.

Offline Pawel.M

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #183 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 08:16:03 »
Ale nie musisz widzieć sensu - nie widzisz, nie kupisz. Ja widzę - kupię. Proste.

Offline kas1

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #184 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 09:49:14 »
No popatrz jakie to proste. Kto by pomyślał...

Offline Pawel.M

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #185 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 10:16:44 »
Cieszę się, że przebiło się do Ciebie.

Offline kas1

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #186 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 10:25:00 »
Jakoś siła twoich argumentów mnie nie powaliła, co nie znaczy że nie możesz się cieszyć.

Offline Pawel.M

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #187 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 10:39:53 »
Ja prd kolejny nalepiok... Jemu coś niepotrzebne, to jest bezsensu. I kolejny co może bić pianę bez końca, bo nie pojmie, że dla innego może to mieć sens.

Online Szekak

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #188 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 11:04:57 »
Wychodzi mi na to, że jedynym plusem jest większy napis na grzbiecie i chęć podkreślenia jak ważna jest to seria. Trochę mało.
Czemu mało? Ludzie lubią ładne wydania w integralach i liczą, że tak ważna seria będzie miała takie właśnie wydanie. Jak wyjdzie to kupią i to nie jest mało, to już jest wystarczający powód. Jakby dołożyli jeszcze jakieś dodatki to tym lepiej. Można by było też zrobić jakieś kolekcjonerskie numerowane, też by na pewno zeszło bo fanów Christy u nas jest dostatek. Faktem niepodważalnym jest, że jest zapotrzebowanie na rynku na jakieś mocniejsze wydanie KiK.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Kwiecień 2020, 11:07:49 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #189 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 11:13:00 »
A ja nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym wyczekiwaniem na integrale KiK.
Wychodzi mi na to, że jedynym plusem jest większy napis na grzbiecie i chęć podkreślenia jak ważna jest to seria.

Przede wszystkim twarda oprawa! :) Ewentualnie plus jakieś dodatki.

Offline Pawel.M

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #190 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 11:34:33 »
Dodatki - inaczej tego nie widzę, wydanie komplet, z rysunkami z puzzli, komiksikami dla milicji itp. itd.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #191 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 11:40:46 »
Grunt aby Egmont to widział ;) Akurat dodatków do "KiK" nie brakuje, więc może za 5 lat uda się coś z tym zrobić ;)

Offline Koalar

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #192 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 11:52:37 »
Skoro w 2022 jest 50-lecie Kajka i Kokosza, to byłoby ekstra, gdyby zostało uświetnione integralami (z dodatkami!).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Online Szekak

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #193 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 12:05:40 »
Nawet bardzo ekstra, idealna okazja, jak E tego nie wykorzysta to będą idiotami.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #194 dnia: Cz, 30 Kwiecień 2020, 12:50:55 »
Skoro w 2022 jest 50-lecie Kajka i Kokosza, to byłoby ekstra, gdyby zostało uświetnione integralami (z dodatkami!).

Na 50-lecie było jeszcze bardziej extra, gdybyśmy już wtedy mieli całość wydaną w integralach (z dodatkami!) :)