Autor Wątek: Kajko i Kokosz  (Przeczytany 178123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Komiksoświr

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #150 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 22:40:40 »
Albo kupić dom zamiast mieszkania. :)
Od razu jest miejsce na komiksy. I to dużo miejsca.

Offline asx76

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #151 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 22:42:00 »
Albo dokupić nowy regał. Czy usunąć z szafy część ubrań. Możliwości jest wiele :P

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #152 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 22:47:47 »
Można też układać w sterty pod sam sufit, jak śp. Zygmunt Kałużyński :)

Offline Komiksoświr

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #153 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 22:49:53 »
Dobra to już się Offtop robi.
A żeby to nie był offtop to podzielę się jednym przemyśleniem: Nie wiem czemu wszyscy uważają Mirmiła w Opałach za najgorszy tom serii. Jak dla mnie to jeden z najlepszych jest. :P Normalnie Christa walnął satyrą jak Bareja albo Goscinny.
W ogóle:Nie sądzicie że można by zrobić ponownie plebiscyt na najlepszy tom i porównać wyniki ze starym? :P

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #154 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 22:56:38 »
Ja tak nie uważam. Mnie się MwO zawsze bardzo podobał.

Offline Spiff

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #155 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 23:12:08 »
U mnie nie ma zmiłuj.
Zasada jest prosta : " Zbiorczaki przychodzą, pojedyńczaki odchodzą".
Miękkookładkowe albumy lądują na Marsie na strychu  i czekają na lepsze czasy.
...
Nie wiem czemu wszyscy uważają Mirmiła w Opałach za najgorszy tom serii. Jak dla mnie to jeden z najlepszych jest. :P Normalnie Christa walnął satyrą jak Bareja albo Goscinny.
Dla mnie tego Barei było za dużo.
No i te nieszczęsne trzy rzędy kadrów na stronie .
Nie sądzicie że można by zrobić ponownie plebiscyt na najlepszy tom i porównać wyniki ze starym? :P
Jestem za .
Całkiem niedawno "Naplasterki" robiły taki plebiscyt i wygrały  Woje Mirmila  lub Szranki i konkury  .
Ja głosowałem na Zloty puchar. :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Wrzesień 2019, 23:41:18 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline starcek

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #156 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 13:23:47 »
Jest jeszcze opcja "kupić większe mieszkanie". Polecam :)
Tylko tę opcję trzeba powtarzać regularnie jeśli nie prowadzi się wietrzenia półek.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Death

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #157 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 13:41:06 »
Mógłby mi ktoś przypomnieć w ilu kolorowych tomach zamknie sie cała przygoda w kosmosie? W sześciu?

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #158 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 14:43:27 »
Wrzuciłem ankietę ;)

Offline radef

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #159 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 14:48:15 »
Mógłby mi ktoś przypomnieć w ilu kolorowych tomach zamknie sie cała przygoda w kosmosie? W sześciu?
W siedmiu.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

ramirez82

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #160 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 11:09:19 »
Nie chcę już ciągnąć offtopu w temacie Loisela, ale skoro mowa o wypasionych wznowieniach dzieł Christy...  bardziej od integrali KiK, czekam na puzzle z jego rysunkami.

Mam wrażenie, że ten temat był już tu gdzieś poruszany. Ciekawe czy jest cień szansy na nowe wydanie? Egmont wydaje gry planszowe, nie wiem czy puzzle też, ale mogliby zacząć.

https://na-plasterki.blogspot.com/2010/08/puzzle.html?m=1

Offline bibliotekarz

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #161 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 18:41:44 »
Batman returns
his books to the library

Kapral

  • Gość
Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #162 dnia: So, 15 Luty 2020, 14:33:19 »
"Sopot śladami znanych ludzi" to książka o Sopocie, którego już nie ma, mieście z okruchów pamięci, z mgły, ze wspomnień. Wśród bohaterów m.in. Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Janusz Christa, Adolf Dymsza, Lucyna Legut, Wojciech Jerzy Has, Czesław Miłosz, Klaus Kinski, Parasolnik i wielu innych...

Czy ja muszę coś jeszcze dodawać? Może tylko tyle, że autorka Grażyna Antoniewicz to znana trójmierska dziennikarka, a zarazem dobra znajoma Janusza Christy. Przeprowadziła z Mistrzem parę wywiadów i napisała o nim mnóstwo artykułów. Więcej na stronie "Dziennika Bałtyckiego":

https://dziennikbaltycki.pl/ksiazka-sopot-sladami-znanych-ludzi-gdzie-mieszkali-zbigniew-cybulski-bogumil-kobiela-roman-polanski-i-inni-archiwalne-zdjecia/ar/c1-14785712

« Ostatnia zmiana: So, 15 Luty 2020, 16:01:54 wysłana przez Kapral »

Offline PJP

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #163 dnia: So, 07 Marzec 2020, 12:27:51 »

Offline gizmorik

Odp: Kajko i Kokosz
« Odpowiedź #164 dnia: Cz, 19 Marzec 2020, 21:25:24 »
Dobry wieczór, teraz i ja się wypowiem :)
Serię Kajko i Kokosz bardzo sobie cenię. Komiksy te czytał również mój ś.p tata w młodości i to on zaszczepił we mnie miłość do komiksów(można rzec, że był on pierwszym w Polsce geekiem  ;D). W swojej kolekcji mam wszystkie albumy z serii. Jeżeli chodzi o humor to jest on wręcz podyktowany pod moją opinię. Grafika to z kolei niemalże poezja. Prawie, że codziennie otwieram tom taki jak np. "Cudowny Lek", aby porozkoszować się pięknym widokiem jezior(zwłaszcza detale fal), czy też krajobrazów górskich. Jedynym minusem rysunku jest to, że postaci są zupełnie nieproporcjonalnie zbudowane(krótkie nogi, duże tułowia i wielkie stopy). Pozdrawiam wszystkich fanów serii, mam nadzieję że takich tu jeszcze spotkam :)