Autor Wątek: Ixbunieta  (Przeczytany 8367 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #30 dnia: So, 23 Wrzesień 2023, 08:50:50 »
Ja te 70 zł w Gildii przeboleję.
Wczoraj wyszedłem z ziomkami z pracy na miasto. Na porcję frytek i 3 drinki wydałem 178 zł.
Po prostu “dobra zmiana” w każdym obszarze życia.

Offline Popiel

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #31 dnia: So, 23 Wrzesień 2023, 09:33:31 »
Ja te 70 zł w Gildii przeboleję.
Wczoraj wyszedłem z ziomkami z pracy na miasto. Na porcję frytek i 3 drinki wydałem 178 zł.
Po prostu “dobra zmiana” w każdym obszarze życia.

Hm. Chyba jednak do pierwszego drinka dorzucili Ci pigułkę gwałtu. Albo do frytek.

Offline keram2

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #32 dnia: So, 23 Wrzesień 2023, 10:10:51 »
Uważam, że drogo, ale na pewno kupię.
Zgadzam się z tym co napisał @death.
Właśnie na takie komiksy czekam, mam nadzieję, że wśród polskich autorów znajdzie się więcej takich, którzy pójdą w ślady twórców Ixbuniety.

Offline burberry

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #33 dnia: So, 23 Wrzesień 2023, 13:40:07 »
Hm. Chyba jednak do pierwszego drinka dorzucili Ci pigułkę gwałtu. Albo do frytek.

Podejrzewam, że wystarczy wyskoczyć na Stary Rynek w Warszawie w piątek i wziąć 3 x mohito i tyle. Dokładnie w 2016 roku zapłaciłem 80 zł za 2 mohito plus 10% serwisu w ogródku jednego z tych barów. Było to najgorsze mohito jakie w życiu piłem  ;D wszystko zależy od lokalizacji.

Offline gashu

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 24 Wrzesień 2023, 07:21:01 »
Wiem, że da się napić taniej. Można walnąć kilka browców z Żabki za garażami i też będzie spoko. Pomyślałem tylko, że skoro puściłem tyle jednorazowo na alko, to co będę sobie komiksika żałował.  :P

Offline Death

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 24 Wrzesień 2023, 07:35:34 »

Offline GoNzO

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 24 Wrzesień 2023, 10:35:04 »
Ależ fajnie się zapowiada ten komiks, oczywiście biorę, lubię ten kimat i takie wydania.

Offline Enceladus

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #37 dnia: So, 30 Wrzesień 2023, 14:48:18 »
Wezmę, dając kredyt zaufania, odnośnie późniejszych tomów.

Offline Nawimar III

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 19 Październik 2023, 22:39:38 »
Obiektywnym z różnych względów zapewne nie będę, ale i tak pozwolę sobie wyrazić opinię, że ten tytuł śmiało uznać można za jedno z najlepszych komiksowych osiągnięć powstałych na polskim gruncie od zarania prezentacji tego typu utworów. W wymiarze fabularnym każdy składnik tej opowieści znajduje się na właściwym sobie miejscu, niczym w zwycięskiej rozgrywce Tetrisa. Wizualnie rzecz wręcz urzeka, przez co w uznaniu tego aspektu tej pozycji jako wykonanego po mistrzowsku, nie ma ani grama przesady. „Ixbunieta” z powodzeniem mogłaby odnaleźć się wśród kanonicznych prac najbardziej cenionych wirtuozów komiksowego medium. Zdecydowanie warto dać tej propozycji wydawniczej szansę, bo takie klejnoty nie przytrafiają się zbyt często.

Offline kenji

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 12:03:22 »
Aż tak nie będę się rozpływał w superlatywach jak Nawimar III , ale... tak uważam, że to bardzo dobry komiks jest!

CZytało i oglądało mi się go bardzo sprawnie. Historia jest opowiedziana ciekawie i bez zbędnych zawijasów. Rysunki BARDZO dobre. Z chęcią przeczytałbym dalsze tomy.

Minusem cena...

Offline PabloWu

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 20 Październik 2023, 14:35:37 »
Podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym co napisał Nawimar.
   Ixbunieta to fantastycznie narysowana i opowiedziana historia będąca,mam nadzieję, wstępem do czegoś wielkiego. Oby autorom wystarczyło pasji i chęci do kontynuacji.
 Według mnie cena adekwatna do jakości, autorzy zasłużyli na każdą złotówkę i mam nadzieję że szybko zobaczymy ciąg dalszy.


Offline Zwirek

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 26 Październik 2023, 11:29:07 »
Gdzie to można kupić? Na Gildii co najmniej od wczoraj nie ma.

Offline Midar

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 26 Październik 2023, 15:52:09 »
Gdzie to można kupić? Na Gildii co najmniej od wczoraj nie ma.
Sprawdzałem przed chwilą i jest na gildii.

Offline Zwirek

Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 14 Grudzień 2023, 22:36:29 »
Dobre wieści
Cytuj
Tak, będzie kontynuacja – w przyszłym roku Krzysztof będzie rysował część drugą. Mamy na razie pomysł na trzy albumy; w których dokończymy przygodę Cataliny-Ixbuniety wśród konkwistadorów.
Cały wywiad tutaj

Online gloriadeus

  • Wiadomości: 108
  • Polubień: 122
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Ixbunieta
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 24 Grudzień 2023, 15:12:25 »
Komiks sprawdzę, chociażby dla wspaniałego rysownika i braku logo IPN na okładce.

Kupię nawet bez logo IPN który bada zbrodnie totalitaryzmów sowieckiego i niemieckiego.
Kto ratuje jednego palestyńczyka, ratuje cały świat.

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN