Autor Wątek: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi  (Przeczytany 5704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 17:37:02 »
Najlepiej wrzucać plansze na jakichś serwisach zewnętrznych przeznaczonych do wrzucania grafiki, a potem tu dawać poprzez opcję "Umieść obrazek".
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Lyricstof

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 18:50:54 »
Pozwoliłem sobie napisać do kilku rysowników i rysowniczek z naszych list. Pomału będę zbierał efekty tego działania. Tym razem wszystkie informacje od autora oraz przykładowe plansze.

Biogram
Cześć. Nazywam się Łukasz Bałut i jestem początkującym autorem komiksowym. Na początku swój popęd twórczy chciałem realizować w architekturze i w tamtym świecie spędziłem ponad 10 lat. Postanowiłem jednak spróbować sił w dziedzinie, gdzie sam mogę decydować o kształcie tworzonego dzieła. W zeszłym roku zadebiutowałem komiksem "Imperator", który wydałem własnym sumptem, przez co nakład wyniósł jedynie 100 sztuk.

Twórczość
W tym roku wydaję drugi komiks, który jest pierwszą częścią zaplanowanej trylogii. Tytuł komiksu to "KOD-1/3", a powinien być dostępny już w połowie lipca. Aby śledzić postępy i nie przegapić daty wydania, możecie śledzić moją stronę internetową, na której są też odnośniki do social-mediów: https://lukaszbalutart.vsble.me/
"KOD-1/3" również wydaję własnymi siłami, ale nakład będzie troszkę większy. Także udało się nawiązać współpracę ze @Słowobraz, dzięki czemu uniknąłem wielu błędów głównie w obszarze tekstowym.

Pozdrawiam wszystkich, zachęcam do śledzenia. Łukasz Bałut








Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Online Takesh

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 21:23:31 »
Świetny pomysł na wątek tym bardziej, że zachęca młodych/nowych/zdolnych do autoprezentacji.

Fajnie się to wszysyko czyta i nie wykluczam, że nie sięgnę po komiksy zaprezentowanych autorów.

Dziewczyny i chłopaki, chwalić się swoimi pracami i z pewnością przybędzie Wam czytelników.

Ps. Jacyś scenarzyści są???

Offline Lyricstof

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #18 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 11:29:20 »
Świetny pomysł na wątek tym bardziej, że zachęca młodych/nowych/zdolnych do autoprezentacji.
Dzięki. Mam nadzieje, że wątek autentycznie się przyda autorom.

Fajnie się to wszystko czyta i nie wykluczam, że nie sięgnę po komiksy zaprezentowanych autorów.
A ja już sięgnąłem po komiksy niektórych prezentujących się tu autorów, nie wykluczam, że sięgnę jeszcze.  ;D I czekam na trzy zamówione tuż przed powstaniem wątku.
Dziewczyny i chłopaki, chwalić się swoimi pracami i z pewnością przybędzie Wam czytelników.

Ps. Jacyś scenarzyści są???
Niech będzie jak najwięcej czytelników.
Co do scenarzystów to wszyscy autorzy prezentujący się tutaj, z tego co zauważłem są scenarzystami. Dwóch tylko scenarzystami.  ;)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline bichuck

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 21:08:55 »
Cześć wszystkim,

nazywam się Piotr Biczyński i rysuję pod pseudonimem Bichuck. Niedawno zaproponowano mi przedstawienie się i udzielenie kilku informacji na temat mój i mojej twórczości, więc oto one:

Ukończyłem kurs komiksu i podstaw ilustracji w OPT we Wrocławiu. Lubię czarny humor i teorie spiskowe. Inspiruje się książkami, filmami i grami science fiction, fantasy i horrorami. Komiksy rysuję od dziecka, ale dopiero od roku wydaje je na własną rękę na papierze. Grupą docelową moich komiksów są osoby dorosłe.

Na ten moment pracuję nad trzema projektami. Pierwszy z nich to Dzieci Stwórcy, których wydałem już dwie części: Hieny i Podziemną Studnię. Planuję wydać dużo więcej części po mniej więcej 32 strony każda. Historia jest w klimatach postapo z dużą ilością akcji i czarnego humoru.

Opis wraz z przykładowymi stronami możecie znaleźć na stronie Gildii:

https://www.gildia.pl/komiksy/443669-dzieci-stworcy-1-hieny
https://www.gildia.pl/komiksy/439731-dzieci-stworcy-2

Polecam zerknąć na oba komiksy, ponieważ różnią się poziomem kreski ze względu na to, że były rysowane w sporym odstępie czasowym.

Wspólnie z innym ilustratorem, Adamem I., tworzymy komiks, którego fabuła jest osadzona w pełnym magii średniowieczu. Świat przedstawiony jest ponury, a główny bohater przypałowy. Chcemy go skończyć jeszcze w tym roku.

https://ibb.co/QFfC8Y5

Niebawem planuję też wydać razem ze scenarzystą Tomkiem T. początek cyklu komiksów. Opowieść o słabości, presji i gniewie. Ludzie to tylko zwierzęta z dużą ilością zasad. Wielki deszcz odbierze je wszystkie.

https://ibb.co/bRn8079
https://ibb.co/PWn18zn

Postępy mojej pracy możecie śledzić na facebook’u: https://www.facebook.com/bichuckilustracjeikomiksy

a także na Instagramie:

https://www.instagram.com/bichucktime/

Stworzyłem również krótką animację osadzoną w świecie Dzieci Stwórcy, o nazwie Shock Ray. Jest dostępna na YouTube pod adresem:

Offline misiokles

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 06 Lipiec 2021, 17:34:15 »
Bartek Bocian.

Nic o chłopaku nie wiem, oprócz tego, że gdy zaczął tworzyć swój pierwszy 'profesjonalny' komiks miał... 11 lat. Dziś ma parę lat więcej, kilkanaście dni temu miała premiera drugiego tomu jego Boboczego Rycerza, a ze fanpage'a można wyczytać, że obecnie pracuje nad tomem... piątym Boboczego i innymi tytułami.

Strona na FB: https://www.facebook.com/Dzie%C5%84-Bobry-1816934671885266
 (a sam komiks ma dużo zalet i dużo wad).




Offline Goria

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 20:42:39 »
Hej! Odpowiadając na zaproszenie:
Nazywam się Małgorzata Lewandowska, ale preferuję formę Gośka, albo Goria. Z wykształcenia jestem biologiem. Rysuję z zamiłowania. Piszę także czasem scenariusze krótkich form komiksowych, opowiadania i wiersze. Miałam przyjemność ilustrować książki dla dzieci i dorosłych. Współpracowałam także z kilkoma magazynami on-line, magazynem Gniazdo oraz Kalendarzem Słowiańskim, gdzie zdobywałam pierwsze doświadczenia z ilustrowaniem konkretnych projektów stworzonych przez inne osoby. Moim debiutem komiksowym była krótka forma opublikowana w "Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia" w 2015. Potem zajęłam się głównie robieniem ilustracji. Magda Lewandowska (prywatnie moja siostra) zaprosiła mnie do projektu Witia (książki: "Drzewo wspomnień" i "Żmije"). Czekając na publikacje kolejnych książek z cyklu zaproponowała Magdzie żebyśmy robiły komiksy on-line i tak jakoś poszło z serią o Strzydze (ukazała się także w AKT), poganinem i najbardziej rozbudowanymi "Opowieściami Starych Bogów". W tym roku, nakładem Comics Factory - Fabryka Komiksów w ramach akcji wspierającej leczenie i rehabilitację Amelki (Amelka i Mozaika - zagadkowy chromosom 20), ukazał się pełnometrażowy komiks „Alieneczka”.
Inne projekty komiksowe w tym roku to: udział w "Darmozinie nr. 6", "Alieneczka na Dzień Darmowego Komiksu" (czytelnia Nova rządzi!), "Kto szepcze w ciemności 2", konkurs z okazji 480 lat Grajewa (wyróżnienie).

Jeśli macie ochotę, moją stronę na Fb można znaleźć pod #artbyGoria, #Alieneczka. Witię pod #Witia.

Inspiruję się głównie Słowiańszczyzną. Pierwszy tomik poezji rodzimowierczej wydaliśmy ze znajomymi w 2007 roku. Kiedyś była także w odtwórstwie historycznym.

Uff, teraz grafiki :).

Okładka Alieneczki:


Alieneczka superbohaterką (liternictwo Magda)


O Ali w sklepie Gildia.pl https://www.gildia.pl/komiksy/453808-alieneczka

Dwie lustracje do "Żmij" (fantastyka słowiańska)




3 księżycowe ilustracje do rożnych projektów. Środkowa do "Drzewa wspomnień":


Starsza praca do magazynu fantastycznego:


Jedna z opowieści. Liternictwo robiła moja siostra Magda:


Inna opowieść:


Żeby dodać trochę więcej koloru, praca z projektu dla dzieci autorstwa Barbary Mikulskiej:


Jedna z moich ostatnich prac, która ma być użyta w komiksie:


Aktualnie pracujemy z Magdą nad kolejną rzeczą, więc zobaczymy jak to wyjdzie.

Serdecznie dziękuję za zaproszenie, jest mi bardzo miło podzielić się tym co robię.
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Lipiec 2021, 20:45:16 wysłana przez Goria »

Offline Goria

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 09 Lipiec 2021, 08:53:43 »
Magdalena (Magda) Lewandowska jest moją siostrą. Jest weterynarzem i autorką serii książek Witia (fantastyka słowiańska). W naszych wspólnych komiksach jest najczęściej scenarzystką (chyba, że robimy to razem) oraz tworzy liternictwo. Pisała krótkie formy do Szortalu, kilka jej opowiadań można znaleźć na portalu Nowa Fantastyka. Jej tekst ukazał się także w Kalendarzu Słowiańskim.
Razem robiłyśmy serię o "Wścibskiej Strzydze", "Z życia poganina" i "Opowieści Starych Bogów" oraz "Alieneczkę", która ukazała się w tym roku nakładem Comics Factory - Fabryka Komiksów w ramach akcji wspierającej leczenie i rehabilitację Amelki.

Obie książki z serii Witia (strony: https://witia.squarespace.com/ oraz https://www.facebook.com/sladamistarychbogow).





Alieneczka:


Kolejna z Opowieści Starych Bogów:

Offline kokodak

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 09 Lipiec 2021, 23:18:13 »
Bartek został już tu wspomniany. Jako jedenastolatek narysował dwa pierwsze tomy Boboczego Rycerza. Przez kolejny rok  zdołał ukończyć kolejne trzy tomy plus ponad 300 stron historyjek o najnudniejszym chomiku świata, plus pierwszy tom przygód Maga Boboczki. Do tej pory wydane zostały tylko wspomniane dwa tomy Boboczego, następny będzie pierwszy tom Maga Boboczki- wydawca (ja;) nie może po prostu za nim nadążyć;)

Pewnie, że komiksy mają wady ale też fajnie jest obserwować w kolejno wydawanych komiksach zmieniający się styl i umiejętności i bardzo specyficzne poczucie humoru. W dalszych tomach Boboczego pojawia się  irytujący, sypiący łacińskimi sentencjami Sezam Skobel, któremu często koledzy mówią „Sezamie , zamknij się!”. Są piraci, kiepscy bogowie, pechowy odkrywca Krzysztof Kolumna, nadal złośliwe konie, a Boboczy omyłkowo dostaje 12 prac do wykonania (wśród nich wyprowadzenie z Hadesu Cebra, psa o trzech... pęcharzach  („leje jak z Cebra” itd) Przygód Maga Boboczki nawet nie podejmuję się streścić;).

Kilka dni temu Bartek miał 13-ste urodziny, nadal codziennie rysuje komiksy;)




Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 12:55:44 »
Trafiłem na tą stronę przypadkiem i trochę późno jak widzę, a że jestem wymieniony wśród nowych twórców, to chciałbym napisać coś o sobie i moich komiksach.

Rafał Spórna - lat 44, ukończone studia magisterskie na Politechnice Radomskiej w kierunku Edukacji Wizualnych, mieszkaniec Łodzi.
Komiksy rysowałem od najmłodszych lat, od momentu gdy pierwszy raz zobaczyłem Tytusa, Romka i Atomka w Świecie Młodych. Najpierw to były
składane do formatu A6 książeczki (jeden rysunek na stronie) później plansze. Obecnie komiksy tworzę cyfrowo łącząc rysunek tradycyjny (tablet graficzny)
z przeróbką zdjęć na grafikę i efektami programu graficznego Photoshop.

Twórczość.
W latach 2002-2010 rysowałem komiksy tuszem i kolorowałem w Photoshopie. Były to krótkie formy komiksowe od 3 do 10 stron o różnej tematyce zamknięte w albumie HUMAN PARK (na ten czas dostępny w wersji PDF).
Później tworzyłem już komiksy tylko cyfrowo i są to albumy PANGEA MAZUT, ONE CLOUD, EPOCH ESCAPE, HOLE SEQUENCES - w większości kilkudziesięciostronicowe, najczęściej kolorowe w formacie B5, wydrukowane
własnym sumptem i dostępne za niewielkie pieniądze na stronie www.rafalspornakomiksy.pl lub w sklepie internetowym Gildii. Opowiadane
historie dzieją się w alternatywnych światach science-fiction, podlanych narkotyczno-sennym sosem ze szczyptą mrocznego surrealizmu. Tematyka
to głównie transhumanizm, ewolucja technologiczna zahaczająca o klimaty cyberpunkowe, kontakty z obcą cywilizacją, istota świadomości wyobcowanej, odrealnionej. Raczej
interesuje mnie sama rzeczywistość, na którą bohater ma niewielki wpływ i odgrywa z góry narzuconą rolę. Rzeczywistość = oprogramowanie, człowiek = automat, często
bez poczucia empatii. Inspirację czerpię z literatury Stanisława Lema, Jacka Dukaja, Grega Egana, Philipa K. Dicka, filmów i seriali oraz oczywiście
komiksów. W przygotowaniu mam kolejne 2 komiksy "Oko Horusa" - o obcych żywiących się świadomością istot żywych, uwięzieniu umysłu w programie biologicznym napędzanym
substancją DMT. Komiks będzie posiadał wątki paragrafowe. Drugi komiks czarno-biały "faNtAZI" alternatywna wizja ekspansji narodu germańskiego w oparach alchemii świata fantasy. W przyszłości nie zamierzam zamykać się tylko w sztywnych ramach science-fiction. Poniżej linki do
przykładowych stron z dwóch najnowszych (jeszcze nie skończonych) komiksów.

https://www.facebook.com/Rafalspornakomiksy-111392254337877/photos/pcb.226924052784696/226923702784731/

https://www.facebook.com/Rafalspornakomiksy-111392254337877/photos/pcb.226922196118215/226921686118266/
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Listopad 2021, 13:05:17 wysłana przez Rafał Spórna »

Offline Lyricstof

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 15:36:42 »
To ja wrzucę zdjęcia, do  który odnośniki zamieścił autor, żeby było wygodniej oglądać.



Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Rotten_CactuSS

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 09 Styczeń 2022, 20:47:53 »
Siema!

Dostałem na FB info o tym wątku, ale trochę czasu zajęło mi zanim to zauważyłem.

Rotten CactuSS – ksywkę wymyśliłem dwa tygodnie zanim serio zgnił mi kaktus, co uznałem, za dobry znak. (Te ‘SS’ to taka „nutka kontrowersji” hehe).

Rocznik 01’

W 2020 skończyłem swój pierwszy poważniejszy projekt – krótki, bo tylko 36 stronnicowy, czarnobiały zeszyt „Muleń”. Wydała go Comics Factory – Fabryka Komiksów w ilości 100 sztuk, więc jeżeli jeszcze się nakład nie wyczerpał, to można się zainteresować (a jak już nie ma, to komiks można przeczytać na grupie Komiksy bez granic).
(Właśnie sprawdziłem - nie wyczerpał się jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

https://www.gildia.pl/komiksy/445036-mulen-1

W 2021 odłożyłem ołówek, bo pracowałem nad animacja poklatkową, którą skończę w tym roku (Mam 19 z planowanych 25 minut), a kiedy ją skończę, to wracam do rysowania.

W planach mam dosyć dużo projektów filmowych, książkowych, ale głównie komiksowych:

Muleń – to jest seria planowana na 10-13 około 100 stronnicowych albumów. Na razie wyszedł dopiero pierwszy zeszyt. W założeniach ma to być mieszanka różnych gatunków, głownie fantasy i sci-fi, umieszczonych w alternatywnej historii - od 1491 do niedalekiej przyszłości. Coś w klimacie Samuraja Jacka i Indiany Jonesa, z postaciami i wydarzeniami historycznymi. Ma być humor, przygoda, trochę gore, ale bez jakiegoś totalnego hardcore’u. W planach jest też album, skupiający się na głównym antagoniście Mulenia – Dr Von Judenworcie, w stylistyce mangi i klimatach cyberpunkowych.

Wiem, że sam się z taką ilością nie wyrobię więc do Mulenia będę w przyszłości szukał innych rysowników.

XD – to ma być projekt poboczny. Najbardziej hardcorowa rzecz, jaką zamierzam zrobić. Coś co marzy mi się od lat. Czarno-biały punkowy 100-200 stronnicowy brutalny album, pełen gore, BDSM, z tematyką ojkofobiczną, anarchistyczną (co prawda każde moje dzieło ma być w jakimś stopniu anarcholskie), antypatriotyczną, antymilitarystyczną, antyreligijną etd. Chciałbym tutaj pójść na całość i przeskoczyć każdą możliwą granicę. 

Mam w planach jeszcze kilka innych komiksów, w tym pojedynczy album mixu superhero obyczajówki z tematyką gangsterską, feministyczną i LGBT.

Tutaj marzy mi się taka urocza, lekka kreska, dlatego planuję tylko scenariusz.

I ostatni zaplanowany komiks, który tak jak poprzedni nie ma jeszcze nazwy to album pełen psychologicznych, filozoficznych rozmyślań, z masą psychodelii, latania po kosmosie, ale to jest już przyszłość tak odległa, że nie ma co o nim teraz pisać.

Tak prezentują się plany – co wypali, a co nie – trudno powiedzieć. Wiem, że jestem w stanie napisać wszystkie scenariusze, bo to idzie mi znacznie szybciej niż rysowanie. Narysowanie 50 stron rocznie to byłby mój limit (co brzmi strasznie w kontekście dużo większych planów), ale i tak mam nadzieję, że wszystko uda się zrealizować, chociaż to jest perspektywa lat. W tym roku raczej żadnego komiksu, o którym tutaj pisałem, nie uda mi się zrealizować do końca. Ale może w 23’?

Jakby ktoś chciał, to tutaj link do Instagrama (dopiero się rozkręcam, więc na jakieś sensowniejsze portale gdzie rysunki lepiej wyglądają będę wrzucał później):

https://www.instagram.com/rottencactuss/

Offline Lyricstof

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 16:50:59 »
Nominacje do OrientMenów podane na Poznańskim Festiwalu Sztuki Komiksowej w kategorii debiut:
Luko Czakowski "Głowa"
Łukasz Auguścik "Niesamowity Szerlok Worms. W sieci kłamstw"
Kamila Król "Rusałka"

https://www.facebook.com/CentrumKomiksuPL/videos/919648412036937
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Lyricstof

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 23 Wrzesień 2022, 08:39:23 »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Rodrigues

Odp: Młodzi (nowi) autorzy komiksowi
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 23 Wrzesień 2022, 09:33:00 »
Po tym poście już nie jestem zaskoczony twoim Lyric:

Katalog polskiego komiksu niezależnego:
https://issuu.com/michnowi_cz/docs/mfkig_kat-niezal_final

 ;D ;D ;D