Autor Wątek: Empress (Więcławek, Pałka)  (Przeczytany 1344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Empress (Więcławek, Pałka)
« dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 18:44:03 »
Przeczytałem dwa razy (raz wersję kolorową, raz raw), scenariusz wydaje się dość prosty, choć mało czytelnie podany, więc nie mam pewności czy czegoś nie pominąłem. Główną jego zaletą jest sam setting (nie wiem na ile to robota Dominiki Węcławek a na ile Maciej Pałka miał dowolność), sama historia wydaje mi się tylko pretekstem do rysunkowej zabawy, no ale graficznie to jest petarda, stylówa jakiej dawno nie było i od groma nawiązań, również przy pomocy zmieniającej się kreski, często nawet w ramach jednej planszy. Polecam jeśli komuś brakuje dawnego Corbena, dawnego Moebiusa, dawnego Bisleya, gdzie sens nie jest najważniejszy, historię odbiera się wrażeniowo, nie logicznie, jest brudno, nieczytelnie ale pięknie.

Offline freshmaker

Odp: Empress (Więcławek, Pałka)
« Odpowiedź #1 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 22:44:00 »
kluczem do interpretacji są pocztówki dodane w wersji digital do kickstartera. trochę to rozjaśnia motyw rajskiego ogrodu a’la moebius.

Pimpek

  • Gość
Odp: Empress (Więcławek, Pałka)
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 13:40:12 »
Świetnie się ten komiks ogląda. Pałka tu ostro zaszalał. Do wielokrotnego powracania.

Offline Rodrigues

Odp: Empress (Więcławek, Pałka)
« Odpowiedź #3 dnia: So, 15 Październik 2022, 18:35:30 »
Od 4.10.2022 na Gildii nabyć można Empress RAW Edition, czyli kolekcjonerską, czarno-białą wersję.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Empress (Więcławek, Pałka)
« Odpowiedź #4 dnia: So, 15 Październik 2022, 18:37:23 »
Od 4.10.2022 na Gildii nabyć można Empress RAW Edition, czyli kolekcjonerską, czarno-białą wersję.

Która to wersja jest rewelacyjna, choć zdecydowanie nie dla wszystkich.

Offline Lyricstof

Odp: Empress (Więcławek, Pałka)
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 15:40:27 »
Jeśli ktoś będzie w pobliżu, to można będzie zobaczyć oryginalne plansze komiksowe autora. I nie tylko. Wystawa prac Macieja Palki w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku.

A tak wygląda plakat.  8)

« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Listopad 2022, 15:42:28 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.