Autor Wątek: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)  (Przeczytany 18333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 21:15:44 »
Na szczęście sporo doskonale narysowanego Kovala mamy jeszcze w Rozbitkach czasu ;)

Offline Jigsaw

Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 03:35:15 »
Szkoda ze nigdy niepowstala  kontynuacja, teraz po programie na History by sie sprzedala  :)
Dzięki "Ancient Aliens" wiele osób wróciło do komiksu i z pewnością było przyczynkiem do regularnego wznawiania serii. Na kontynuację raczej nie ma co liczyć, ale sama teoria o paleoastronautyce jest źródłem wielu komiksów i z pewnością posłuży jeszcze wielu innym.
Sama teoria w omawianej pozycji, jak i serialu czuć, że bardzo jest naciągana, czasem mocno nieudolnie przedstawiana, ale ciągle budzi kontrowersje oraz punkt wyjściowy do wielu dyskusji.

Offline Nawimar III

Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 11:34:48 »
Taki oto rysuneczek wykonał ostatnio Tomek Kleszcz ("Kamień Przeznaczenia", "Umarłem na Gibraltarze"):


sum41

  • Gość
Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 16:01:02 »
A co z ta animacja 3d ktora miala powstac - temat obecnie bardzo popularny - moglo by sie to sprzedac.

Offline Jigsaw

Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 01:16:06 »
Nie wiem czy "Ekspedycja" to nie najpopularniejszy komiks w swojej dziedzinie (przynajmniej u nas), ale czy mógłby polecić ktoś coś o podobnej tematyce? Mam na myśli pozaziemską cywilizację, która mogła przyczynić się do stworzenia naszej.

Kapral

  • Gość
Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 06:57:58 »
Bardzo mi się podobała seria "The Eternal" duetu Chuck Austen & Kev Walker (Marvel/MAX 2003).



Nie czytałem oryginalnej serii "The Eternals" Jacka Kirby, ale opis na Wikipedii brzmi bardzo zachęcająco.

Offline NuoLab

Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 11:05:23 »
"Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa" Kasprzaka - to chyba Egmont zapowiadał w zbiorczym wydaniu komiksów Kasa.

krzychw75

  • Gość
Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 15:49:49 »
Dokładnie, na wrzesień.
I tematyka dokładnie ta sama. Ale kto nie znałby dzieł mistrza Kasprzaka!

Offline asx76

Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 21:06:19 »
Oby było to lepsze mistrzostwo od wielce mizernej "Ekspedycji" Polcha i spółki ;)

Offline R~Q

Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 21:14:35 »
2 pierwsze tomy Ekspedycji są fajne.

Offline Gieferg

Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 21:44:30 »
A czwarty i piąty - fajniejsze. Przy czym na piątym powinno się skończyć.

Offline Jigsaw

Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 31 Maj 2020, 23:07:31 »
Bardzo mi się podobała seria "The Eternal" duetu Chuck Austen & Kev Walker (Marvel/MAX 2003).
Nie czytałem oryginalnej serii "The Eternals" Jacka Kirby, ale opis na Wikipedii brzmi bardzo zachęcająco.
Szkoda, że nie wydane u nas.
"Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa" Kasprzaka - to chyba Egmont zapowiadał w zbiorczym wydaniu komiksów Kasa.
Miałem styczność, mocno inspirowane Ekspedycją. W zasadzie Thorgal też zawierał pewne wątki z tej dziedziny, spodziewałem się więcej propozycji z rynku frankofońskiego.
 

Offline Nawimar III

Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 00:06:45 »
Jest jeszcze autorski ,, Kamien Przeznaczenia'' Tomasza Kleszcza także podejmujący motywy paleastronatyczne. Co prawda seria nie została niestety ukończona. Niemniej cztery tomy zostały opublikowane.

Offline keram2

Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 05:53:20 »
Oby było to lepsze mistrzostwo od wielce mizernej "Ekspedycji" Polcha i spółki ;)

Sądzę, że ocena jakości zależy od tego czy ktoś czytał w latach 80-tych, czy dopiero później w wydaniach zbiorczych.
Mnie podobały się zwłaszcza tomy 1-5.

Offline asx76

Odp: Ekspedycja (B.Polch, A.Mostowicz, A.Górny)
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 14:15:49 »
Sądzę, że ocena jakości zależy od tego czy ktoś czytał w latach 80-tych, czy dopiero później w wydaniach zbiorczych.
(..)


Po raz pierwszy przeczytałem gdy byłem dzieckiem (zachwyt). Po raz drugi w wieku dorosłym (totalne rozczarowanie) :)