Autor Wątek: Dwa gwoździe  (Przeczytany 2887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Dwa gwoździe
« dnia: Pt, 04 Luty 2022, 13:41:42 »
Zna ktoś? Warte to ceny, uwagi i papieru na którym wydrukowano?




Offline Lyricstof

Odp: Dwa gwoździe
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 04 Luty 2022, 19:25:13 »
Parę osób pewnie zna.  ;) Mam pierwszy tom, ale jeszcze nie czytałem.
Tutaj można zerknąć. Polecajka od kolegi na Death to the zins!

https://deathtothezins.blogspot.com/2021/04/dwa-gwozdzie-1-scenariusz-i-rysunki.html

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline parsom

Odp: Dwa gwoździe
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 04 Luty 2022, 19:30:27 »
No, no - musze przyznać, że opisane tu zawiązanie akcji brzmi zachęcająco!

Offline freshmaker

Odp: Dwa gwoździe
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 14:03:30 »
czytałem cześć 1 - kolory niestety zabijają ten komiks. lepsza by była wersja b&w.

Offline parsom

Odp: Dwa gwoździe
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 16:38:24 »
A treściowo? Daje radę?

Offline Lyricstof

Odp: Dwa gwoździe
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 18:28:21 »
A treściowo? Daje radę?
No przeczytałem sobie, tak z ciekawości. To króciutko spostrzeżenia po przeczytaniu. Pierwsza historyjka pt. "Pleban" słabsza zdecydowanie, druga natomiast pt. "Deszczowe wieże"już dużo ciekawsza, akcja fajnie się rozwija, ciekawy pomysł, ilustracje nie przeszkadzają, kolory też nie.

Tutaj interesująca rozmowa z autorem.


A tutaj ciekawe wyjaśnienie powstania pseudonimu rysownika:

Cytuj
a OttoIch się czyta dokładnie jak jest napisane po Polsku ottoich, a wzięło się, że na pierwszych profilach pisałem Otto von Ichtenbaum, ażeby było bardziej cthulowo – jeszcze tak z 15 lat temu. Deviant art. skracał to do ottoich i tak zostało 😊
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline eridraven

Odp: Dwa gwoździe
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 11:19:47 »
Mam za sobą dwa tomy i moja opinia wylądowała właśnie na blogu:

http://comixxy.com/2022/02/11/dwa-gwozdzie-tom-1-i-2/
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline PabloWu

Odp: Dwa gwoździe
« Odpowiedź #7 dnia: So, 26 Listopad 2022, 11:10:45 »
  W ramach nadrabiania wielu lat zaniedbań jeżeli chodzi o nasze krajowe komiksy tym razem wybór padł na tajemniczą  i dziwną serię  "Dwa Gwoździe" autorstwa Ottoicharta.
     Bardzo oryginalny pomysł, świetne wykorzystanie dawnych bóstw, pozornie lekkie i zabawne dialogi  , czuć że autor mocno  przyłożył się w wykreowanie świata i każda występująca postać jest w 100 procentach przemyślana . Kreska na pierwszy rzut oka nie przyciąga, ale razem z kolejnymi przekręcanymi kartkami uświadomiłem sobie ,że idealnie pasuje do scenariusza i nie mógł być rysowany inaczej:  nazywam to piękną brzydotą  , z "Wilqu " wieki temu miałem podobnie .   
     Przygody naszego swojskiego sfrustrowanego Korwina   ;) w parze z eskomoskim Bogiem , wykonywanie dziwnych piekielnych zadań  i wplatanie w to postaci historycznych to coś na co nie czekałem ale tak naprawdę bardzo potrzebowałem, jedna z ciekawszych polskich serii jakie czytałem. 3 tomy przeczytane na raz i czekam na więcej, może to zabrzmi dziwnie i wiem że skala porównawcza nie ta  ale ta seria sprawiła mi no może nie większy ale podobny fun jak "Donżon" . Ja ze swojej strony polecam i apeluję, żeby od czasu do czasu zamiast kolejnego tomu facetów w rajtuzach dawać szansę naszym autorom,   pozdrawiam!

Offline PabloWu

Odp: Dwa gwoździe
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 04 Kwiecień 2023, 17:04:36 »
 Dwa Gwoździe tom IV.

   Kolejne przygody  nieobliczalnego,  szalonego i  boskiego Men in Black w piekielnym wydaniu.

Krótki wstęp na zachętę dla tych co nie znają :   
  Starym Bogom,  wypieranym z ludzkiej świadomości wraz z nastaniem chrześcijaństwa aby nie popaść w niebyt i zapomnienie nie zostało nic innego jak przyłączyć się do sił piekielnych i wykonywać skomplikowane zadania dla Lucyfera.
   Torngarsuk, najpotężniejsza istota nadprzyrodzona na Grenlandii oraz nasz słowiański demon lasu  Błotnik o aparycji  Korwina-Mikke raz za razem zostają wysyłani na trudne i wymagające dyskrecji misje, które nigdy nie są łatwe i zawsze wymagają oryginalnego podejścia w rozwiązywaniu problemu.

    Nie będę pisał nic o zawartości żeby nie psuć zabawy , jak ktoś dotarł do czwartego zeszytu to wie o co chodzi w serii.  Niezdecydowanym napiszę,że każdy tom jest zaskakujący,świeży i  jedyny w swoim rodzaju a do tego czuć w tym wszystkim  większą intrygę spajającą wszystkie części.
  W tym tomie na przykład mamy widowiskowy, jeden z lepszych pojedynków w komiksowie jaki widziałem a mianowicie starcie Golema i Marii Boskiej na tle XVI wiecznej Pragi , epickie piękne i niepowtarzalne  :) .

   Z serii bije pasja, zajawka , inteligencja i znajomość tematyki. Wyobraźnia autora,humor, rozmach historii i używanie historycznych postaci po raz kolejny bardzo pozytywnie zaskakuje. Graficznie również jest bardzo dobrze,  całość narysowana jest charakterystyczną dla autora "demoniczną" kreską .

Dla mnie to jest kompletny autorski oryginalny polski komiks.
   Kupujcie i czytajcie  żeby autorowi dać siłę i moc do tworzenia ,bo to jedna z lepszych, i co warto podkreślić-regularnie wydawanej- polskich  serii komiksowych dla dojrzałego odbiorcy wydana w ostatnich latach.

  Liczę na to że autor mimo zapowiedzi nie zakończy rozwijania "uniwersum" na piątym tomie i  że kiedyś doczekam się rozdziału o stalinowskich zombie :) .
 10/10 
 


Offline Voitas

Odp: Dwa gwoździe
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 05 Kwiecień 2023, 18:06:38 »
Chyba miało być 6 tomów.

Offline Leyek

Odp: Dwa gwoździe
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 10 Maj 2023, 22:16:14 »
Cytuj
🎷Tru tu tu🎷

Bardzo długi weekend się kończy, a ja mam dla Was kilka faktów na temat następnego tomu "Dwóch Gwoździ":
👿 Tom 5 nie będzie się nazywał Dwa Gwoździe tom 5 tylko:
Dwa Gwoździe Vanitas - bo wiecie V to 5 😉
👿 Vanitas zawiera tylko jedną historię i jest to finał całej serii - tak to już koniec 🥲
👿 Vanitas najlepiej czytać gdy się zna wszystkie poprzednie tomy - bo zamykam wszystkie wątki
👿 Vanitas jest też najdłuższym tomem ma 95 stron!
👿 Dziś ukończyłem wszystkie czerni na wszystkich 95 stronach , a więc zostały mi kolory,
👿 Utrzymując to tempo Vanitas będzie miał premierę na tegorocznym Festiwal Komiksu W Łodzi


eLKa87

  • Gość
Odp: Dwa gwoździe
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 15:13:55 »
Mam komplet, z wrysami autora zdobytymi na festiwalu zorganizowanym przez Marka Turka na Śląsku.
Dla mnie ta seria dupy nie urywa. Autor ma problem z kompozycją tła - robi głównie pierwszy plan pomijając drugi plan przez co kadry wyglądają na "szybkie" i puste.

Warto to kupić tylko jak jest duże promo i można na miejscu zdobyć wrys (też dupy nie urywa). Jak masz kupić za pełnoprawną kwotę, lepiej kupić coś innego.

Offline Voitas

Odp: Dwa gwoździe
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 15:36:44 »
Będzie można w końcu przeczytać całość i ocenić samemu :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Dwa gwoździe
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 29 Maj 2023, 20:31:35 »
Nie "Dwa gwoździe", ale autor udostępnił swojego shorta z AKTu za darmo, można sprawdzić styl, jeśli kto nie zna.

http://ottoich.art/index.php/pieniezny-chlopiec/