Autor Wątek: Bogusław Polch  (Przeczytany 7513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Bogusław Polch
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 13 Kwiecień 2023, 14:46:24 »
Szczerze mówiąc trochę ciężko mi sobie wyobrazić żeby ktoś miał ryzykować przekręt dla zarobienia na kilku osobach, które będą chciały katalog wystawy. Byłoby to wyjątkowo głupie.

To wszystko zależy do ilu osób poszedł taki mailing i jaki będzie odzew. :)

Dla mnie to dziwne, że bwa podaje jakiś adres mailowy z o2.pl, skoro mają inny oficjalny. Ale może teraz są takie standardy, że poważnych instytucji nie stać na własną domenę.


EDIT
Właśnie dostałem mailing z tego adresu o wernisażu. Profeska level słabo, oj słabo.
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Kwiecień 2023, 15:14:53 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Online nori

Odp: Bogusław Polch
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 15 Maj 2023, 21:52:51 »
Bogusław Polch zasłynął dzięki niezwykle pieczołowitym, pełnym detali rysunkom, a wiele albumów które stworzył, nadal stanowi niezwykle przyjemną lekturę. Prywatnie serię o Ais uwielbiam, Tomek Grot to także bardzo ciekawe doznanie, a album Rycerze Fair Play naprawdę przyjemnie jest poczytać. A jest jeszcze Spotkanie, Funky, Geralt, Żbik i wiele, wiele więcej!

Kolejną grafikę dedykujemy temu niezwykłemu artyście. I ponownie, przy jej tworzeniu zebrała się grupka także niezwykłych osób:
  • Piotrek, współautor fanpejdżu Kultowe komiksy z czasów PRL-u, prawdziwy pasjonat i miłośnik komiksów z tamtych czasów.
  • Robert Radomski prawdziwy kolekcjoner i znawca starego komiksu, o ogromnej wiedzy na temat komiksu prasowego i nie tylko.
  • Łamignat, czyli Radosław Gieremek, działający w Fundacji Kreska, miłośnik twórczości Christy, ale także o ogromnej wiedzy na temat innych twórców.
  • Kapral czyli Krzysiek Janicz, także miłośnik twórczości Janusza Christy, autor doskonałych opracowań zawartych we wszystkich tomach Złotej Kolekcji Kajko i Kokosza.
Ale to nie wszyscy zapaleńcy! Nie mogło tutaj zabraknąć Daniela Koziarskiego, który jest współautorem książki poświęconej Polchowi: „Polch. Kowal od komiksów”.

Serdecznie chciałbym także podziękować Wojtkowi, znanemu na forum Komikspec jako Mertusor, którego pozytywne nastawienie, chęć wyszukiwania najróżniejszych dziwolągów, i ogólnie fajne podejście do naszej wspólnej pasji spowodowało, że będzie obecny (mam nadzieję) także przy kolejnych projektach.

Ale główna gwiazdą dzisiejszego wieczora jest oczywiście Bogusław Polch, tak więc serdecznie zapraszamy:



Link do grafiki w wysokiej rozdzielczości (plik ma 13 MB)
WordPress coraz bardziej głupieje, więc na wszelki wypadek, grafika do ściągnięcia w archiwum zip.

Wcześniejsze grafiki:

Klasyka Polskiego Komiksu:

Marvel/DC:

Gry:
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Maj 2023, 23:25:33 wysłana przez nori »
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline horror

Odp: Bogusław Polch
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 08:16:35 »
Świetna robota. Uwielbiam te skondensowane opracowania. Mam nadzieję, że na horyzoncie majaczy gdzieś Wróblewski :)

eLKa87

  • Gość
Odp: Bogusław Polch
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 15:09:43 »
Cześć,
to mój pierwszy wpis na tym forum. Komiksy zbieram od dawna. Polcha cenię. Ciekawi mnie jak podchodzicie do tematu rzeczy około komiksowych, jak np. ten katalog Retrospektywa z wystawy. Warto mieć coś takiego w kolekcji komiksów?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Bogusław Polch
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 15:54:41 »
Cześć,
to mój pierwszy wpis na tym forum. Komiksy zbieram od dawna. Polcha cenię. Ciekawi mnie jak podchodzicie do tematu rzeczy około komiksowych, jak np. ten katalog Retrospektywa z wystawy. Warto mieć coś takiego w kolekcji komiksów?

Nie wiem jak na to odpowiedzieć - dla jednego warto, dla innego nie warto. Co kto lubi i co kogo interesuje. Ja jak mam okazję to lubię, ale nie poluję.

Offline horror

Odp: Bogusław Polch
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 16 Maj 2023, 21:03:19 »
Cześć,
to mój pierwszy wpis na tym forum. Komiksy zbieram od dawna. Polcha cenię. Ciekawi mnie jak podchodzicie do tematu rzeczy około komiksowych, jak np. ten katalog Retrospektywa z wystawy. Warto mieć coś takiego w kolekcji komiksów?

mam i jestem zadowolony. polecam zapoznać się z poniższą recenzją, która dość dobrze opisuje tę pozycję

http://pan-optykon.pl/recenzje/boguslaw-polch-retrospektywa/

Online nori

Odp: Bogusław Polch
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 12:03:21 »
horror, dzięki. Co do kwestii, co majaczy na horyzoncie, obecnie mam 14 folderów z zaczętymi już kolejnymi graficzkami. Oczywiście na różnym etapie, spisuje uwagi, ciekawostki, kompletuję okładki, czasem już jest wstępny zarys. Zależy na co w danym momencie trafię, często jest tak, że czegoś szukam, i nagle znajduję jakieś ciekawostki zupełnie na inny temat.

Jak mogę dodać swoje trzy grosze do rzeczy około komiksowych, to eLKa87 zależy co lubisz. Ja akurat bardzo ostatnio wsiąkłem w takie publikacje, ale trzymam się wydań książkowych czy opracowań. Jakieś akcesoria, płyny do kąpieli z postaciami z Mirmiłowa i inne pierdoły olewam. Publikacje BWA Jelenia Góra są same w sobie natomiast bardzo ciekawe, ta o Baranowski to dla mnie rewelacja, a i Retrospektywa naprawdę jest niezwykle wartościową pozycją. Jak chcesz, zobacz do działu o naszych kolekcjach, ostatnio wrzucałem fotki różnych dziwolągów i sporo tam pozycji o wątpliwej jakości, ale są też perełki, jak np.: "Teraz Komiks!"
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

eLKa87

  • Gość
Odp: Bogusław Polch
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 15:43:30 »
horror, dzięki. Co do kwestii, co majaczy na horyzoncie, obecnie mam 14 folderów z zaczętymi już kolejnymi graficzkami. Oczywiście na różnym etapie, spisuje uwagi, ciekawostki, kompletuję okładki, czasem już jest wstępny zarys. Zależy na co w danym momencie trafię, często jest tak, że czegoś szukam, i nagle znajduję jakieś ciekawostki zupełnie na inny temat.
(...)

Dzięki. Mam tą Retrospektywę i stąd pytanie. Do tej pory skupiałem się tylko na komiksach + mam parę książek Szyłaka, Ruska (tę cegłę za 5 stówek) i paru innych. Takie wydania dookoła komiksowe wydają się fajne...

Co do cytatu powyżej - pracujesz nad własnym komiksem, czy co to masz za grafiki w folderach?  :P

Offline Rodrigues

Odp: Bogusław Polch
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 27 Październik 2023, 11:05:10 »
Kartka pocztowa "Bogusław Polch - rysownik" - 30.10.2023