Autor Wątek: Brom - Unka Odya  (Przeczytany 11680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NuoLab

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 08:31:54 »
Publiczność też zagłosowała za tym komiksem. Od kwietnia do października nakład się wyprzedał.

To o niczym nie świadczy.
Jaki był nakład w porównaniu do innych polskich komiksów, które wtedy się ukazały?
Poza tym wyprzedanie nakładu może być efektem pompowania tego komiksu przez nagrody i rozgłos.

Offline starcek

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 08:37:22 »
Komiks z cyklu - naczytałam/łem się Mignolaverse, to też sobie coś narysuję, choć zdolności brak.
Po 30 latach ciągłego rysowania może w końcu coś z tego będzie?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Szekak

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 08:38:18 »
Ja Broma kupilem w ciemno i nie zaluje, jest to fajny komiks. Tylko i az fajny. Dwojke biore w ciemno z uwagi na interesujaca tematyke liczac, ze bedzie bardzo fajna. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline turucorp

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 08:38:58 »
To o niczym nie świadczy.
Jaki był nakład w porównaniu do innych polskich komiksów, które wtedy się ukazały?
Poza tym wyprzedanie nakładu może być efektem pompowania tego komiksu przez nagrody i rozgłos.

Nakład był taki sam jak "Mieszka" i "Niezwyciężonego"  ::)
Czy masz jakiś osobisty interes, żeby tuż przed premierą drugiego tomu, podejmować tutaj próby zdyskredytowania tego komiksu?
Jakoś przez kilka lat nic ci nie przeszkadzało.
Jesteś może kolegą tego kolejkowego zadymiarza z Poznania, który stoi za "sztuką komiksu"? Czy jedynie nagle zaczęło cię coś uwierać, chociaż, jak twierdzisz "masz to w pompie"?

Offline michał81

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 09:12:43 »
Brom jest naprawdę spoko urban fantasy, utrzymane w klimcie young adult. Do  Mignolaverse to mu trochę daleko, bardziej mi to przypomina mangę, także w warstwie wizualnej. Ja po przeczytaniu byłem zaskoczony pozytywnie, więc nie dziwię się tym nagrodom jakie ten tytuł zdobył.

Offline NuoLab

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 09:19:45 »
Nakład był taki sam jak "Mieszka" i "Niezwyciężonego"  ::)
Czy masz jakiś osobisty interes, żeby tuż przed premierą drugiego tomu, podejmować tutaj próby zdyskredytowania tego komiksu?
Jakoś przez kilka lat nic ci nie przeszkadzało.

Czy masz jakiś osobisty interes, żeby tuż przed premierą drugiego tomu, podejmować tutaj próby zdyskredytowania osób które mają odmienne zdanie od Twojego?

Jakoś przez kilka lat nikt nie pisał w stylu: nie bardzo mi się podoba ale skoro "autorytety" twierdzą inaczej to będę kupować dalej. Już Ci napisałem, że to mnie striggerowało. Ferdydurke komiksowa, jak zachwyca skoro nie zachwyca. Powtórzę, nic nie mam do Broma, Unki, nagród, nagradzajcie se co chcecie, na festiwale nie jeżdżę, ze środowiskiem piwa nie piję, fejsbuka nie posiadam. Więcej, skoro wydawca uczciwie udostępnia kadry z Broma to każdy może i powinien podjąć decyzję o kupnie na podstawie własnej oceny a nie naginając swój gust według zaleceń rady starców i ich akolitów.
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Wrzesień 2021, 09:23:58 wysłana przez NuoLab »

Offline turucorp

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 09:48:18 »
Czy masz jakiś osobisty interes, żeby tuż przed premierą drugiego tomu, podejmować tutaj próby zdyskredytowania osób które mają odmienne zdanie od Twojego?
Co to za brednie?
Czy ja gdzieś wyraziłem swoja opinie na temat "Broma", że przypisujesz mi takie przekłamania?
Nie jestem również i nigdy nie byłem członkiem żadnego jury przyznającego tytuły "komiksu roku", więc na jakiej podstawie wypisujesz, że coś nagrodziłem albo miałem z tym przyznawaniem cokolwiek wspólnego?
Jak dział takie jury napisałem chyba wystarczająco klarownie, narracja, że jest to jednogłośna decyzja "rady starców i ich akolitów" jest bezczelnym naginaniem rzeczywistości pod tezę, i świadczy o tym, że z premedytacją usiłujesz ugruntować mit o domniemanej "sitwie", która dzieli i rządzi.
Mam cichą nadzieję, że wieczorami nie nawiedzają cię reptilianie?  ::)

Pimpek

  • Gość
Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 10:38:48 »
https://www.facebook.com/157675230911531/posts/4691821847496824/

Rzeczywiście straszne staruchy, sitwa i kolesiostwo...

Offline NuoLab

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 11:31:02 »

Mam cichą nadzieję, że wieczorami nie nawiedzają cię reptilianie?  ::)


Jeżeli ubodło Cię domyślne przypisanie zachwytu nad Bromem to przepraszam.
Nie wiem kto był w jury, jak już pisałem nie interesuje mnie to, pluralis majestaticus dotyczył
środowiska przyznającego nagrody a nie konkretnie Twojej osoby.

Odnieś się lepiej do tego czy należy naginać swój gust do opinii geruzji i akolitów.

Offline turucorp

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 11:37:59 »
Odnieś się lepiej do tego czy należy naginać swój gust do opinii geruzji i akolitów.

W jednym z pierwszych postów tego wątku, napisałem BARDZO WYRAŹNIE, że nagrody tego typu są wypadkową głosów jurorów, a nie ich jednoznaczną i jednomyślną decyzją.
Rozumiesz to, czy dalej będziesz wypisywał te swoje gerontofobiczne farmazony?
BTW Co ci tak ci "starzy ludzie" przeszkadzają?
Bardzo duża kumulacja specyficznych fobii wyłania się z twoich wpisów  :o

Offline Guru_Komiksu

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #55 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 11:50:42 »
Nakład był taki sam jak "Mieszka" i "Niezwyciężonego"  ::)

Z ciekawości: Jakie były nakłady poszczególnych komiksów?

Offline turucorp

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #56 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 12:02:21 »
Z ciekawości: Jakie były nakłady poszczególnych komiksów?
Takie informacje leżą w gestii wydawców. Jeśli chcesz zaspokoić swoją ciekawość, to obawiam się, że musisz się udać do źródeł.

Offline Guru_Komiksu

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #57 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 12:21:18 »
Zazwyczaj pierwszy nakład komiksu debiutanta to maks 1000 sztuk. Z racji, że Brom dość szybko się sprzedał wskazuje na to, że nakładu było pewnie 500 egzemplarzy. Na forum w temacie Niezwyciężonego przewinęła się informacja, że nakład najpewniej wynosił 1500 sztuk. Do tej liczby sprzedanych egzemplarzy dobijali autorzy Mieszka z pierwszym tomem w kwietniu, kiedy z nimi rozmawiałem, a że dodruku nie ma to wnioskuję, że nakład jest większy. Z tego tak mi wyszło:
Brom: 500-1000 egz. (pojawi się II wydanie + II tom)
Niezwyciężony: 1000-1500 egz. (jest II wydanie)
Mieszko t. I - 1500-2000 egz. (wyszedł II tom, III tom ma pojawić się za niedługo)

Takie tam hipotezy. Jak na niszowe wydawnictwa, czy we własnym zakresie to chyba dobrze?

Żeby nie było offtopu, to Brom nie wygląda tak źle jak na polskie warunki, choć jak się popatrzy na Niezwyciężonego, Mieszka, Exists, Kręgi Magii, to poprzeczka zawieszana jest coraz wyżej. Drugi tom pewnie kupię, zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Wrzesień 2021, 12:28:51 wysłana przez Guru_Komiksu »

Offline turucorp

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 12:44:27 »
Takie tam hipotezy. Jak na niszowe wydawnictwa, czy we własnym zakresie to chyba dobrze?
Wydanie "Broma" w nakładzie 500 egz. nie miałoby żadnego sensu, także hipoteza do kosza.
"Niezwyciężony" miał spore dofinansowanie rządowe, bez którego chyba by się nie ukazał.
Jest oczywistym, że zarówno "Niezwyciężony" jak i "Mieszko" są pewnego rodzaju sukcesami komercyjnymi ("Brom" też), oczywiście na miarę naszych realiów rynkowych.
Kwestią otwartą (i dyskusyjną) są czynniki, na podstawie których jakiś komiks zostaje "komiksem roku".

Offline NuoLab

Odp: Brom - Unka Odya
« Odpowiedź #59 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 12:54:32 »
W jednym z pierwszych postów tego wątku, napisałem BARDZO WYRAŹNIE, że nagrody tego typu są wypadkową głosów jurorów, a nie ich jednoznaczną i jednomyślną decyzją.
Rozumiesz to, czy dalej będziesz wypisywał te swoje gerontofobiczne farmazony?
BTW Co ci tak ci "starzy ludzie" przeszkadzają?
Bardzo duża kumulacja specyficznych fobii wyłania się z twoich wpisów  :o

Nie rozumiesz czy udajesz? Nie obchodzi mnie sposób przyznawania nagród. Mogą sobie nawet losować.
Pytałem co sądzisz o podejściu prezentowanym przez niektórych uczestników tego wątku: "nie podobają mi się rysunki ale skoro komiks dostał nagrody to się zmuszę i będę kupować".

Naprawdę muszę wyjaśniać i zastrzegać, że o "geruzji/radzie starców i akolitach" piszę ironicznie i nie ma to nic wspólnego z wiekiem ? Taka łopatologia wyjaśniania zabija całą zabawę w pisanie na forum.