Autor Wątek: Biały Orzeł  (Przeczytany 6075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online vision2001

Biały Orzeł
« dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 10:01:49 »
Czas upływa i niestety polskie tytuły często mają ogromne przerwy między kolejnymi zeszytami.
I tutaj jest tak samo.

Po wielu miesiącach oczekiwań na scenę ma wrócić Biały Orzeł w 13. zeszycie swoich przygód.
Biały Orzeł to komiks superhero (taki trochę pomieszany Batman z Kapitanem Ameryką) dziejący się w realiach naszego kraju. Bracia Kmiołek (scenariusz, rysunki) chcąc czerpać z polskiej tradycji sięgnęli m.in. po postać warszawskiej Syreny, która stała się towarzyszem broni dla tytułowego bohatera.
Swoje epizody w roli rysowniczki serii miała również Anna Helena Szymborska. Ale wg mnie Adam Kmiołek nie powinien ustępować pola i samemu robić tę serią (AHSz może pozostać przy okładkach).


Offline gashu

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 11:24:31 »
Przydałby się jakiś crossover, np. Biały Orzeł vs. Likwidator ;)

Offline jotkwadrat

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 11:39:01 »
Przydałby się jakiś crossover, np. Biały Orzeł vs. Likwidator ;)
No i, obowiązkowo, Wilq  ;D

Offline wonap

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 11:59:53 »
da się zakupić pierwsze numery jeszcze?;)

Offline celtic

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 20:51:13 »
Jeśli jesteś zainteresowany to mam trochę numerów na sprzedaż, także tych z rysografami
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline R~Q

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 09:26:59 »
Całkiem fajna jest ta seria. Nareszcie Kroniki Konfliktu 4 wyjdą, pierwsze 3 zbieram i jeszcze nie zacząłem ich czytać, bo czekam na 4. ;)

Offline Szekak

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #6 dnia: So, 21 Wrzesień 2019, 08:08:07 »
Premierę za kilka dni ma drugie wydanie pierwszego zeszytu Białego Orła, będzie ono dostępne w aż czterech wersjach okładkowych. Oto one:




Jak ktoś jeszcze nie czytał to gorąco polecam, przygody prawdziwego polskiego superbohatera są naprawdę spoko.
« Ostatnia zmiana: So, 21 Wrzesień 2019, 08:23:54 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline R~Q

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 12:56:17 »
Niech lepiej się zajmą robieniem nowych zeszytów, a nie rysowaniem okładek do starych. Biały Orzeł jak najbardziej jest solidnym superhero a na ostatni zeszyt Kronik Konfliktu to czekam już nie pamiętam od kiedy.

Offline Szekak

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 16:20:24 »
Brakowało pierwszego zeszytu więc zrobili dodruk, żeby nowi mogli wejść w serię, czwarty numer kronik na wykończeniu ponoć i z tego co wiem mają troszkę przyspieszyć z Orłem w najbliższym czasie z nowymi numerami.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Lyricstof

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 16:35:47 »
Ciekawe czy mają plany wydania w formie zbiorczej od zeszytu 4 np. do 6, albo do 8. ( to już byłby grubasek ) Byłaby to fajna kontynuacja do pierwszego integrala zbierającego trzy pierwsze epizody. Myślę, że w takim tempie wydawniczym mogłoby to swobodnie funkcjonować obok siebie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 06 Październik 2019, 17:14:00 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Itachi

  • Gość
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 17:00:13 »
Ale czemu od zeszytu czwartego? Ten integral zbierający pierwsze trzy historie też nie prezentował się jakoś bajecznie. Jak już to zrobić wydanie zbiorcze z zeszytami 1-6, albo najlepiej 1-12 (Fight Club) w twardej oprawie. Ten integral kosztował grosze, także takie kompedium zrzeszające praktycznie wszystkie zeszyty obecnie powinno być najbardziej atrakcyjne dla czytelników, dodać do tego masę grafik jakie autor stworzył i sam bez zastanowienia zdublowałbym część kolekcji.

Chociaż przy tym można też puścić kolejne wydanie zbiorcze dla osób, które chciałyby kontynuować tamto wydanie. Tylko od 7 lat jakoś temat ucichł...

Offline Szekak

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 18:49:36 »
Ciekawe czy mają plany wydania w formie zbiorczej od zeszytu 4 np. do 6, albo do 8. ( to już byłby grubasek ) Byłaby to fajna kontynuacja do pierwszego integrala zbierającego trzy pierwsze epizody. Myślę, że w takim tempie wydawniczym mogłoby to swobodnie funkcjonować obok siebie.
Z tego co wiem to nie ma planów zbiorczego i raczej nie będzie. Moim zdaniem dobrze, bo zeszyty można skompletować, a zbiorcze zniechęca do kupowania nowy zeszytów bo ludzie czekają na integrale. Formuła Białego Orła też się idealnie nadaje na zeszytówki właśnie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline misiokles

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 19:09:04 »
Potwierdzam słowa Szekaka, tuż po wydaniu zbiorówki było mówione, że kolejnego zbiorczego nie będzie. Owszem, to było x lat temu i od tamtej pory poglądy mogły ulec modyfikacji, ale tak kiedyś postanowiono.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 15:34:57 »
Mam nadzieję, że wznowią kolejne zeszyty, bo nie tylko pierwszy się wyczerpał. Pomysł robienia alternatywnych okładek przy tej okazji znakomity. Adam Kmiołek to geniusz rysunku :) Orientuje się ktoś, czy on robi commissions?

Offline komiksowe_warianty

Odp: Biały Orzeł
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 19:42:11 »
robi