Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 52296 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 14:27:08 »
mam! odebrałem przed chwilą z księgarni.

bardzo eleganckie wydanie - 48 stron komiksu + szkice w oddzielnej książeczce i plakat składany na 8 części (tak jak w na co dybie - więc praktycznie nie do użycia).
mam "tfffuja" - w nowym wydaniu kg jest tylko komiks, ostatnia strona w albumie to obrazek z tylnej okładki albumu kolekcjonerskiego. kolory wyglądają w wydaniu kg nawet na żywsze niż te z albumu z 2005. szkice też fajnie jest zobaczyć w całości bo do "tffuja" dodany był chyba tylko jeden szkic.

wydanie tfujja, cała otoczka, spotkania z autorem itd - to wszystko było dla mnie elementem tego wydania z 2005 roku. teraz dostajemy tylko komiks.

EDIT: wyklejka to kadr z albumu

reasumując - wydanie kg jest bardzo fajne.  nowa właściwie jest tylko okładka przednia i wyklejka (ale może to kadr z diplodoka).
« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Kwiecień 2020, 15:23:08 wysłana przez freshmaker »

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #31 dnia: So, 09 Maj 2020, 19:50:58 »
na fb info o nowym wydaniu praktycznego pana - niestety wyglada na edycje identyczną jak wydanie egmontu. w komentarzach padło info o wydaniu kolekcjonerskim z komiksami z razem. dat brak. czyli jak dla mnie nic nowego.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 12:14:52 »
na fb info o nowym wydaniu praktycznego pana - niestety wyglada na edycje identyczną jak wydanie egmontu. w komentarzach padło info o wydaniu kolekcjonerskim z komiksami z razem. dat brak. czyli jak dla mnie nic nowego.

Ja widziałem komentarz, że ma być wzbogacona o kilka historyjek, których nie było w wydaniu egmontu. 

Offline parsom

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 13:06:34 »
Czym się różnią te z Razem od tej późniejszej edycji?

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 18:04:40 »
treść podobna, stare są przerysowane. coś jak woda sodowa ze śm i albumowa.

Itachi

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 18:46:27 »
Odnośnie kolekcjonerki nie podano żadnych szczegółów także prędzej niż we wrześniu/październiku bym się jej nie spodziewał. Tym razem wezmę, mam nadzieję że będą dołączone podobne bajery jak przy poprzednich edycjach.

Offline NuoLab

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 21:10:11 »
Może jestem malkontentem, ale powiedzcie mi jaki jest sens wydania w formie osobnej broszury całego komiksu w postaci szkiców? Są tacy co wolą czytać w tej formie czy może porównują każdy kadr z wersją ostateczną czy po prostu to taki dodatek do mania żeby mieć? Dla mnie overkill. Idąc dalej tą drogą to doczekamy się osobnych wydań blaudruków. Wolałbym tradycyjną formę dodatków - kilka plansz szkiców i jakieś opracowanie słowne, wywiad, wspomnienia czy coś w tym stylu.

Offline turucorp

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 21:50:35 »
Może jestem malkontentem, ale powiedzcie mi jaki jest sens wydania w formie osobnej broszury całego komiksu w postaci szkiców? Są tacy co wolą czytać w tej formie czy może porównują każdy kadr z wersją ostateczną czy po prostu to taki dodatek do mania żeby mieć? Dla mnie overkill. Idąc dalej tą drogą to doczekamy się osobnych wydań blaudruków. Wolałbym tradycyjną formę dodatków - kilka plansz szkiców i jakieś opracowanie słowne, wywiad, wspomnienia czy coś w tym stylu.

W osobnej publikacji może mieć to o tyle sens, że kupuje tylko ten, kto chce.
W formie integralnej, nie pozostawia nabywcom wyboru.

Mam kilka rzeczy „zdublowane” w integralach i bardzo sobie chwalę, chociaż zdaję sobie sprawę, że dla wielu kwestie warsztatowe są drugorzędne.
„Buscavidas” Brecci daje radę w takim zestawie.

Offline parsom

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 22:20:23 »
Może jestem malkontentem, ale powiedzcie mi jaki jest sens wydania w formie osobnej broszury całego komiksu w postaci szkiców?

A który jest tak wydany?

Offline Eyeless

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 22:29:53 »
Do bani z takim komiksem.

Online vision2001

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 23:46:46 »
na fb info o nowym wydaniu praktycznego pana - niestety wyglada na edycje identyczną jak wydanie egmontu. w komentarzach padło info o wydaniu kolekcjonerskim z komiksami z razem. dat brak. czyli jak dla mnie nic nowego.
Dla tych co jeszcze nie wiedzieli to w temacie o Ongrysie umieściłem info o wydaniu kolekcjonerskim Praktycznego Pana: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/ongrys/msg78753/#msg78753


Offline Archie

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 00:41:24 »
Niespotykana współpraca JWP x Tadeusz Baranowski. Jak ktoś chce np. bluzę z Nerwosolkiem to proszę: http://jwpcrew.pl/sklep/
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 18:49:55 »
jak wasze obrazki do praktycznego pana? co za album!!!


Offline Arne

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 21:21:04 »
Dzisiaj odebrałem :D