Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 52283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kolczyn

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #105 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 19:38:47 »
Nareszcie wiadomo, gdzie pojawią się nowe odcinki Szlurpa i Burpa:
https://mystic.pl/product-pol-56505-GaMa-Nowa-Gazeta-Magnetofonowa-nr-1-2021.html

Offline Szekak

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #106 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 19:58:02 »
Ok, jestem mega ciekaw jak to wyszlo. Z jednej strony mega podjara, z drugiej obawa.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline starcek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #107 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 21:54:30 »
I pomyśleć, że kilka lat temu TeBe zarzekał się, już tylko obrazy… Tyle, że chyba on już kolorów nie kładzie, a wyjątek zrobił tylko dla okładek do najnowszego tomu Fruwaczków.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline fikander

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #108 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 12:38:23 »
Pożegnał się już nawet z czytelnikami wiele lat temu, wydając własnym nakładem albumy kolekcjonerskie. Widać jednak, że tworzenie komiksów "ma we krwi" i nie potrafi z tego zrezygnować. Malarstwo nie wystarczyło i wrócił do tworzenia komiksów. I bardzo dobrze! :)
Sądziłem, że nowe odcinki Bezdomnych Wampirów będą publikowane w Relaxie. Gdyby tak się stało, byłby to powód do zmiany mojej decyzji o niekupowaniu tego czasopisma.
Nowe Wampiry na pewno wyjdą kiedyś w albumie. Już czekam.

Offline rot27

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #109 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 23:20:19 »
Czasami autor tak bardzo kocha pracę, że robi to do swojej śmierci. Prawdziwa pasja nigdy nie umiera?

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #110 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 09:49:42 »
odebrałem dziś pakiet baranowskiego z bwa - zamówienie złożyłem w połowie lutego więc wysyłka trochę trwała.

co w środku:
- katalog wystawy bwa - najciekawsza rzecz. niestety 80% katalogu to czysty tekst, reprodukcje to jakieś 30% objętości
- katalog polskich twórców z wystawy z paryża
- katalog trusta z japonii
- plakaty - baranowski, wiedźmin, wystawa w paryżu - niestety poskładane
- komiks baranowksiego - do wyboru u mnie jest to antresolka z ongrysa (nie miałem tego wydania).

całość za 119 pln.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Marzec 2021, 09:51:40 wysłana przez freshmaker »

Online JanJ

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #111 dnia: So, 10 Kwiecień 2021, 22:30:56 »
Dziś przeczytałem sobie Dymki z Tintina. Po pierwsze duże pochwały dla KG i Autorów za wydanie tego zbiorczego albumu.

Dwie małe uwagi:
- na końcu, już w dodatkach (?), jest komiks Morze. Te kadry są chyba najlepsze z całego albumu. Szkoda tylko, że akurat ten komiks nie został przetłumaczony na polski. Ktoś wie dlaczego?
- w albumie nie ma Historii wyssanej z sopla lodu, mimo iż ukazała się w Tintinach. Czy ta historia była gdzieś wydana poza albumem z 1991 roku?

Offline adamarluk

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #112 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 00:31:36 »
- w albumie nie ma Historii wyssanej z sopla lodu, mimo iż ukazała się w Tintinach. Czy ta historia była gdzieś wydana poza albumem z 1991 roku?
Nie, ale wkrótce zostanie wznowiona przez Ongrysa.

Offline keram2

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #113 dnia: Nd, 11 Kwiecień 2021, 06:48:41 »
odebrałem dziś pakiet baranowskiego z bwa - zamówienie złożyłem w połowie lutego więc wysyłka trochę trwała.

co w środku:
- katalog wystawy bwa - najciekawsza rzecz. niestety 80% katalogu to czysty tekst, reprodukcje to jakieś 30% objętości


Razem 110%.
Baranowski to prawdziwy artysta,daje z siebie więcej niż inni.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #114 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 15:48:35 »
https://www.facebook.com/tadeusz.baranowski.7/posts/10225644548127574




Cytuj
...pomimo mojego podeszłego wieku i tzw.  "chorób współistniejących" , postanowiłem zacząć rysować album o małym Nerwosolku i Entomologii. (wstępnie tak będą wyglądać). 🙃

Offline Talvi

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #115 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 11:02:37 »
Katalog z wystawy w BWA skończył się chwilę temu, nie załapałam się, ale dzisiaj znienacka dostałam maila od pani z BWA z pytaniem, czy chcę, żeby mnie wpisali na listę rezerwową. Jak będzie duże zainteresowanie, to zrobią dodruk.

Online marcing

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #116 dnia: Nd, 16 Maj 2021, 01:00:46 »
"Nieco" katalogów ma jeszcze Tadeusz Baranowski i rozdaje podpisane w zamian za wsparcie zrzutki na rzecz wakacji twórczych dla dzieci we wsi Malesze. Szczegóły na FB: https://www.facebook.com/tadeusz.baranowski.7/posts/10225719196753743. Niestety nie wiem, czy w tej chwili zostały jeszcze jakieś egzemplarze.

Online marcing

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #117 dnia: Nd, 16 Maj 2021, 19:34:16 »
Jest jeszcze 8 egzemplarzy.

Offline Pig-Pen

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #118 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 22:43:29 »
Na Fejsie Ongrys poinformował dzisiaj, że do druku trafił "Ecie-Pecie o wszechświecie, wynalazku i komecie" a "Historia wyssana z sopla lodu" się przygotowuje.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #119 dnia: So, 22 Maj 2021, 02:38:31 »
Na Fejsie Ongrys poinformował dzisiaj, że do druku trafił "Ecie-Pecie o wszechświecie, wynalazku i komecie" a "Historia wyssana z sopla lodu" się przygotowuje.


Chwała Ongrysowi za zaspokajanie mojego głodu twórczością mistrza Tadeusza :)