Autor Wątek: Magazyn komiksowy AKT  (Przeczytany 19337 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline HaVoK

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #75 dnia: Cz, 05 Październik 2023, 15:23:47 »
Kolejne info z placu boju:

"Kto mnie zna wie, że zdarza mi się popełnić komiksy z Teodorem, szczurem laboratoryjnym z niebywałą wręcz skłonnością do przełamywania czwartej ściany. Teodor chyba wyczuł, że z tych występów w komiksach to chleba nie będzie, szczególnie że za swoje popisy otrzymuje całe, okrągłe zero złotych, dlatego zabrał się za malowanie. Wykonał serię czterech obrazków, które polecił mi w tym miejscu zareklamować. Obrazki, jak na prawdziwego egocentryka przystało, przedstawiają jego samego w cosplayu jako sławne postaci ze świata komiksu. Każdy z nich jest inny, mają format 7x7cm, są w komplecie z tycią sztalugą, zdjęciem autora przy pracy (które robiłem ja 😎) i zapakowane w specjalne pudełko.
Nie przejawiajcie zainteresowania tymi malunkami proszę, bo mojemu bohaterowi już do końca sodówka uderzy do głowy i zamiast porządnie grać swoje role, całkowicie przerzuci się na malarstwo 🙂
Jeśli jednak jesteście ciekawi jego wyczynów na tym polu i chcielibyście by ozdabiały Wasze wnętrza to zapraszam na AKTowe stoisko podczas Festiwal Komiksu W Łodzi.
Na zdjęciach dla przykładu jeden z zestawów."


Offline HaVoK

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #76 dnia: Cz, 07 Grudzień 2023, 20:41:19 »
Poniżej okładka nadchodzącego 34. numeru AKTu:


Offline HaVoK

Odp: Magazyn komiksowy AKT
« Odpowiedź #77 dnia: Pt, 22 Grudzień 2023, 07:08:29 »
"AKT #34

Redaktor: Krzysztof Churski

Scenariusz: Michał Gasewicz, melon, Zuzanna Zuzu Tomasiak, Jan Wiejacki, Karol Weber, Tomasz Niewiadomski, Bartek Sutor, Jarosław Wojtasiński, Piotr Wojciechowski, Chuck Dixon, Krzysztof Otorowski, Piotr Burzyński, Zvyrke, Paweł Przygoda, Dawid Żurawski, Karol Jesiołkiewicz

Rysunek: Michał Gasewicz, melon, Zuzanna Zuzu Tomasiak, Jan Wiejacki, Maciej Pałka, Tomasz Niewiadomski, Bartek Sutor, Jarosław Wojtasiński, Piotr Wojciechowski, Frank Fosco, Krzysztof Otorowski, Piotr Burzyński, Zvyrke, Paweł Przygoda, Dawid Żurawski, Karol Jesiołkiewicz
Publicystyka: Michał Gasewicz, Dawid Śmigielski, Michał Siromski, Witold Tkaczyk, Radosław Lipowy, Elżbieta Rusinek-Szmigiel, Jarosław Wojtasiński, Marcin Osuch, Szymon Gumienik, Jan Lorek, Frank Fosco

Ilustracja: Frank Fosco

Okładka: Maciej Pałka

Wydawnictwo: Asocjacja Komiksu w Toruniu
12/2023
Liczba stron: 72
Format: A4
Oprawa: miękka
Druk: cz-b. + kolor
cena: 40 zł

Ukazał się nowy, 34. numer magazynu komiksowego AKT, a w nim spora dawka publicystyki. Piszemy w niej o komiksie polskim w recenzjach niezależnych komiksów, premier ostatnich miesięcy. Tekstem od Michała Gasewicza wspominamy nasz pobyt na 34. MFKiG i obchodzimy trzydziestkę AQQ wywiadem z redakcją tego magazynu. Komiks polski w publicystyce domyka wywiad z oficjalną sekretarką Tytusa de Zoo, Elżbietą Rusinek-Szmigiel. Komiks europejski reprezentuje tekst Marcina Osucha o pewnej parze słynnych pilotów, a komiks amerykański, a dokładnie Superman, stał się bazą najnowszego odcinka Z archiwum TM-Semic Dawida Śmigielskiego. Ponadto Jan Lorek przeprowadził rozmowę z Frankiem Fosco, którego mamy też przyjemność gościć wraz z Chuckiem Dixonem i fragmentem ich komiksu Something Big. Komiksów rzecz jasna jest o wiele więcej, a wśród nich prezentujemy kolejne odcinki Laboratorium dr Shannon od Zvyrke, Koloru magii i przygód Wild Billa od Jarosława Wojtasińskiego, Opowieści Grabarza Śmiechosława, Otiego Krzysztofa Otorowskiego, a także komiksy od Karola Jesiołkiewicza, melona, Pawła Przygody, Tomasza Niewiadomskiego, Dawida Żurawskiego, Piotra Burzyńskiego, Bartka Sutora i oczywiście komiks od autora okładkowej ilustracji, czyli Maćka Pałki do scenariusza Karola Webera."