Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 52274 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Klint

Tadeusz Baranowski
« dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 10:47:16 »
Mam pytanie. Bardzo chcę uzupełnić kolekcję o "W pustyni i w paszczy". Po które wydanie lepiej sięgnąć : Ongrysa czy Kultury Gniewu ? Będe bardzo wdzięczny z opinię i podpowiedzi.

Offline Spiff

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 20:52:31 »
Przygody Kudłaczka i Bąbelka :
cz.1 "'Skąd się bierze woda sodowa"
cz.2 "W pustyni i w paszczy"
cz.3 " Przepraszam remanent"
W albumie Ongrysa pt. "Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko"-mamy wszystkie trzy części .
Album " Kultury Gniewu " zawiera tylko cz. 2 " W pustyni i w paszczy" + jedna z przygód  "Orient Mena ".

"Skąd się bierze woda sodowa " w albumach Ongrysa i Kultury jest identyczna .

Najlepiej :                                                                                                                                                 
krok pierwszy- kupić album Ongrysa " Skąd się bierze ..." ( mamy komplet przygód Kudłaczka  i Bąbelka )
krok drugi -kupić album Ongrysa " Orient Men Śmieszy tumani i przestrasza " ( mamy komplet przygód Orient Mena)
krok trzeci - kupić album Kultury Gniewu ( kultowa okładka + plakat)
...
cenowo- album Ongrysa jest tańszy
edytorsko - album Kultury lepiej /solidniej wydany


- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Itachi

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 21:45:45 »
Jak już zakładacie wątki to wymieńcie imię autora, a nie samo nazwisko... Zwłaszcza, że piszemy o tak wspaniałej osobie.

Offline PJP

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 16:32:07 »
A czy coś wiadomo o Poradach Praktycznego Pana? Coś mi się obiło o uszy kiedyś, że miało być wznowienie :)

Offline Spiff

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 19:56:02 »
Praktyczny Pan-  jest planowany na ten rok !
Ongrys kiedyś obiecywał , że będą dwie wersje - zwykła i kolekcjonerska.
...
Daje lajka za awatara.
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Mortimer

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 09:55:44 »
Praktyczny Pan-  jest planowany na ten rok !
Ongrys kiedyś obiecywał , że będą dwie wersje - zwykła i kolekcjonerska.

Oj chciałbym bardzo, przynajmniej podstawową wersję.

Offline gashu

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 10:11:06 »
Spotkanie z Tadeuszem Baranowskim w czasie ostatniej edycji Pixel Heaven (prowadzący - Śledziu):

Online vision2001

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 20:03:07 »
A dziś u Kultury Gniewu na FB takie coś:

Uwaga! Niespodzianka!
Nakład "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa" Tadeusz Baranowskiego, wydanego przez nas pod koniec ubiegłego roku, rozszedł się tak szybko, że postanowiliśmy go niezwłocznie wznowić. Ale tym razem komiksowi nie towarzyszy kolorowanka i plakat tylko niedostępny na rynku od 15 lat komiks "3 przygody Szerloka Bombla"!

Premiera już 10 sierpnia!




Z jednej strony się cieszyć, z drugiej... Ech... Kupiłem wcześniejsze wydanie...

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 21:55:51 »
drugie wydanie na co dybie różni się kolorem wyklejki, brakiem plakatu i szerlokiem zamiast kolorowanki. innych różnic nie stwierdziłem.

zastanawia mnie jaki nakład miało pierwsze wydanie kg. 2000? 1000? na spotkaniu w trakcie pxlhvn tb mówił ze jego komiksy obecnie sprzedają się niezle mimo braku promocji. ciekawe co to oznacza.

Offline radef

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 22:10:42 »
Z tego co pamiętam, to pierwsze wydanie pierwszego zbiorczego tomu "Tymka i Mistrza" miało 4 tysiące egzemplarzy nakładu i po roku się wyprzedało. Według mnie tu mogło być podobnie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline szuwarek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 09:20:47 »
Z tego co pamiętam, to pierwsze wydanie pierwszego zbiorczego tomu "Tymka i Mistrza" miało 4 tysiące egzemplarzy nakładu i po roku się wyprzedało. Według mnie tu mogło być podobnie.
Ja kojarzę wypowiedź Szymona Holcmana, że Tymek i Mistrz miał 2 500 egz. nakładu.

Offline radef

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 28 Sierpień 2019, 11:17:19 »
Ja kojarzę wypowiedź Szymona Holcmana, że Tymek i Mistrz miał 2 500 egz. nakładu.
A może.... właśnie nie umiem znaleźć tej wypowiedzi. A w sumie mogłem zapamiętać, że to była jedna CZWARTA dziesięciu tysięcy.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Itachi

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 19:42:21 »
Za fb:

Rozmawiam z Kulturą Gniewu o wznowieniu w normalnym wydaniu albumu „TFFFUJ, DO BANI Z TAKIM KOMIKSEM”. Aby posiadacze albumu kolekcjonerskiego nie czuli się pokrzywdzeni publikacja ta różniłaby się całkowicie od pierwszego wydania.
Po pierwsze, tytuł zostałby skrócony do: „DO BANI Z TAKIM KOMIKSEM” (bez TFFFUJ). Po drugie, miałby na nowo narysowane okładki (tył i przód), inną stronę tytułową oraz inne wyklejki okładek (w wydaniu kolekcjonerskim wyklejki były zrobione z rysunków wykonanych przez nabywców). Pozostanie więc sam komiks, (46 stron), ewentualnie wzbogacony o pewną ilość czarno - białych szkiców w/w plansz w formacie A4 wydrukowanych w albumie.
Album kolekcjonerski posiadał w swojej zawartości płytę z filmami, oryginalny rysunek, egz. Świata Młodych, fragment pociętej oryginalnej planszy i mały plakacik. Był podpisany na okładce i miał na niej przyklejoną kopię medaliku, który kiedyś otrzymałem jako nagrodę na belgijskim festiwalu komiksowym.
Tego w tym wznowieniu nie będzie. Mam nadzieję, że taka decyzja zostanie życzliwie przyjęta. Dobiegam „do mety” i chciałbym wszystkim „zrobić dobrze”. Jeśli taki pomysł zostanie zaakceptowany przez fanów, w najbliższym czasie przystąpimy do jego realizacji. Proszę o komentarze. Pozdrawiam.



Offline PJP

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 20:22:33 »
To jeszcze Praktyczny Pan 8)

Offline Spiff

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 12:02:49 »
Za fb:

Rozmawiam z Kulturą Gniewu o wznowieniu w normalnym wydaniu albumu „TFFFUJ, DO BANI Z TAKIM KOMIKSEM”. Aby posiadacze albumu kolekcjonerskiego nie czuli się pokrzywdzeni publikacja ta różniłaby się całkowicie od pierwszego wydania.
Po pierwsze, tytuł zostałby skrócony do: „DO BANI Z TAKIM KOMIKSEM” (bez TFFFUJ). Po drugie, miałby na nowo narysowane okładki (tył i przód)

Jestem za.
Fajnie ,że zmieniają tytuł , bo te ,, tfffuj "  zawsze mnie wkurzało.
Super, że zmieniają okładkę , bo ta z wydania kolekcjonerskiego jest do bani.
...
,,Na wypadek wszelki..." też powinni wznowić.
...
Na ,,Tfffuj- a" się nie załapałem, ale mam "Na wypadek wszelki ..." z numerkiem i nie widzę żadnego problemu żeby go wznowili w wersjii normalnej bez bajerów.
...
Dobrze, że za wznowienie  bierze się KG , bo Ongrys ostatnio strasznie się ślimaczy z wydawaniem Baranowskiego.


« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Listopad 2019, 12:07:43 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?