Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 52758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #135 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 16:59:08 »

Offline volker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #136 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 19:12:40 »
Najlepsze jest to, że autorem tej animacji jest 16-latek, a zaczynał ją tworzyć 3 lata temu jako 13-latek! Brawo Kacper!

Offline Kot Tip-Top

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #137 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 22:32:42 »
Bardzo owocna kariera się zapowiada  :D  Naprawdę kawał dobrej roboty!

Offline Leyek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #138 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 18:28:10 »
Cytuj
...mamy już „pierwsze kolorowe jaskółki” trzeciej części, komiksowej historyjki o Fruwaczkach. ☀️
Ja rysowałem. Koloruje: Aleksandra Spanowicz. Produkcją albumu zajmuje się wyd. Wydawnictwo Ongrys.


Offline vision2001

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #139 dnia: Wt, 16 Listopad 2021, 15:11:06 »
Mistrz przedstawił wstępny projekt okładki do trzeciej części Fruwaczków.


Offline vision2001

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #140 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 20:11:15 »
Cytuj
... kończę malować okładkę do wznowienia albumu o Szlurpie i Burpie. (Kultura Gniewu)
Oryginalna plansza ma wymiary 54 cm x 38 cm, więc dużo dłubania. W poniedziałek wysyłam okładkę do wydawcy.









...i efekt końcowy...


Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #141 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 20:14:45 »
wreszcie kolejne wydanie wampirów! ile można czytać te stare wydania? może dorzucą te epizody z muzo.

Offline vision2001

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #142 dnia: Cz, 02 Grudzień 2021, 13:05:27 »
I tutaj też umieszczę:

Cytuj
Drodzy czytelnicy!

Tak jak kiedyś przy wznowieniu "Ciotki Fru-Bęc" chcemy zaproponować Wam zakup albumu z oryginalnym kolorem (planszą lub kadrem), odręcznie pomalowanym przez Aleksandrę Spanowicz.

W zestawie znajdzie się plansza lub kadr, gdzie wydrukowaną kreskę kolorystka odręcznie pomalowała i kolor ten został użyty w albumie, a także książeczka ze szkicami oraz album. Nie oferujemy oryginalnej odręcznej kreski Tadeusza Baranowskiego, tylko oryginalny kolor!

Album będzie prawie identyczny jak albumy dostępne w sklepie. Prawie, bo będzie się od nich różnił okładką. Okładka ta nie ma tytułu ani logotypu wydawcy - ma tylko samą ilustrację oraz nazwisko Autora. Wewnątrz album jest identyczny jak albumy dostępne w sklepach.

Ta wersja albumu, bez liternictwa na okładce, będzie dostępna wyłącznie w zestawach z kadrami lub planszami.

Jutro uruchomimy stronę, gdzie będzie można wybrać kadry. Postaram się na bieżąco ją aktualizować i usuwać kadry już zarezerwowane. Cena zestawów: od 95 zł (plus przesyłka) za najmniejsze kadry do 495 za zestawy z całą planszą. Zamówienia przesłane do 7.XII postaramy się wysłać najpóźniej do 17.XII.


Offline Leyek

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #143 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 01:28:26 »
Cytuj
W najnowszym numerze "Przekroju" znajdziecie Państwo "Wywiad rysunkowy z Tadeuszem Baranowskim".



Cały numer Przekroju online tutaj (nawet nie widziałem, że udostępniają całość za free): https://przekroj.pl/kwartalnik/papier/3576/1

Offline fikander

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #144 dnia: Nd, 27 Luty 2022, 15:42:47 »
Niepokojący i smutny wpis Tadeusza Baranowskiego zamieszczony na profilu FB wydawnictwa Ongrys:

...jeszcze a propos mojego wczorajszego wpisu. To że napisałem, że album "O zmroku" jest moim ostatnim komiksem, który narysowałem, (to prawda), nie oznacza mojego definitywnego zerwania wszelkich kontaktów związanych z komiksem. Będą wznowienia, mam też w komputerze gotowe materiały narysowane wcześniej do albumu ze szkicami. Będą nowe puzzle. Jest słoń Twisti, a także stripy komiksowe, które rysowałem dla wyd. szkolnych. "Ongrys" ma pomysł na specjalny album w niewielkiej ilości egzemplarzy i przygotowuje się podobno do jego wydania. Do wiosennego numeru "PRZEKROJU" narysowałem niedawno dwie kolejne strony. Od wydawców zależy to, czy i kiedy zechcą te rzeczy opracować. Teraz powód wczorajszej informacji. Wczoraj zbadano moje oczy. Po operacji usunięcia zaćmy pojawiły się komplikacje w postaci rozwarstwienia siatkówki i ponownej zaćmy wtórnej. Czekają mnie teraz z pewnością nowe laserowe zabiegi na oczach. Tak więc z w/w powodów planowanie nowych albumów nie jest obecnie możliwe. Także fakt, że nie mogę sam swoich plansz malować jest dla mnie niezbyt komfortowa sytuacją. Malarstwo (dużych płócien) nie stwarza takich problemów i chciałbym tu zrobić ile się jeszcze da. Zapowiadając małego Nerwosolka wiele m-cy temu nie wiedziałem co mnie czeka. Zacząłem nawet to rysować, ale teraz kontynuowanie rysowania jest niemożliwe. Może to się zmienić, ale nie mam takiej pewności. To chciałem wyjaśnić.
« Ostatnia zmiana: Nd, 27 Luty 2022, 15:47:41 wysłana przez fikander »

Offline eferce

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #145 dnia: Nd, 17 Kwiecień 2022, 13:03:36 »
Wrzucam link do pracy z najnowszego numeru:
https://przekroj.pl/autorzy/tadeusz-baranowski
Moja corka juz zawziecie koloruje te wszystkie pszczółki i kwiatki ;)


ukaszm84

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #146 dnia: So, 11 Czerwiec 2022, 12:07:38 »
Cytuj
To jest rysunek (przód), na okładkę albumu do wydania którego namówił mnie dawno temu p. Wojtek. Album jest gotowy i w przyszłym tygodniu materiały „jadą” do Ongrysa. Album będzie zawierał zgodnie z początkowym założeniem:
rysunki - szkice wykonane ołówkiem, (scenki z moich albumów), kilka kolorowych plansz wydobytych z zakamarków komputera, oraz taką bardziej osobistą rozmowę w formie wywiadu. (autorem tej rozmowy jest p. Krzysztof Pukaczewski). Oraz kilka starych fotografii. Okładka jest już zaprojektowana, ale jeszcze nie chciałbym jej pokazywać w całości. Pozdrawiam. ✌🏽


Offline bibliotekarz

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #147 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 13:23:14 »
Diplodok i Profesor Nerwosolek w pierwszej polskiej pełnometrażowej animacji 3D. Oto jej pierwszy zwiastun
https://papaya.rocks/pl/news/diplodok-i-profesor-nerwosolek-w-pierwszej-polskiej-pelnomet


Trailer na fb:
https://fb.watch/dZgq37TZ8S/
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Czerwiec 2022, 13:27:13 wysłana przez bibliotekarz »
Batman returns
his books to the library

sum41

  • Gość
Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #148 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 15:31:28 »
Wyglada ladnie i profesjonalnie, czekam na wiecej :)

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #149 dnia: Wt, 12 Lipiec 2022, 12:48:52 »
https://www.facebook.com/269708499822047/posts/pfbid0z5Tut7B1pJKYZdsFq88zyLaW4jsxizrGvUU5DUqaT5gWJksuSVxVofU8N8uN4VjYl/?d=n

wampiry z kg we wrześniu. okładka zgaduje ze ta która ujawnił autor w listopadzie