Autor Wątek: Tadeusz Baranowski  (Przeczytany 52253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #120 dnia: So, 22 Maj 2021, 05:58:52 »
Historia wyssana z sopla lodu to dla mnie top topów twórczości Baranowskiego. I jednocześnie jeden z najlepszych komiksów Dufauxa.
Smutna historia z fajnymi postaciami i pięknymi rysunkami i kolorami. Mogli zrobić jakieś wydanie kolekcjonerskie jak ostatnio w przypadku Praktycznego Pana.

Offline kv

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #121 dnia: So, 22 Maj 2021, 10:08:36 »
Czyli po Historii.... będzie już wszystko wznowione?

Offline marcing

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #122 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 18:07:19 »
Dotarł mój katalog od Tadeusza Baranowskiego, oprócz podpisu każdy wspierający akcję otrzymał również odręczny rysunek na kartce - mi trafili się Szlurp i Burp :)


Offline kierpic

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #123 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 20:01:13 »
Do mnie dotarli dzisiaj Kudłaczek i Bąbelek


Szacunek dla Pana Tadeusza za to, że chciało mu się wykonać tyle rysunków charytatywnie. Znowu!
I dzięki marcing za cynk.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #124 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 03:33:24 »
Fakt, że Pan Tadeusz ciągle coś jeszcze komiksowo tworzy jest dla mnie surrealne bo to jeden z tych autorów o których zawsze myślę, że "był kiedyś i dawno", tak jakby znikł po wczesnych 2000'sięcznych. Ale ekstra, że jest ciągle aktywny i Fruwaczki zbaczymy ponownie :)

Choć przyznam się nadrobiłem niedawno "Porady praktycznego pana" i zgodzę się z krytyką poniżej... są tam zabawne rzeczy ale chyba nie dla mnie. Może za cnotliwy jestem ale też większość wydała mi się bardziej "dziwna" niż rozbrajająco zabawna. Jednak Pan Tedusz działał najlepiej jak targetem był czytelnik młody. Także razi bardzo że na większości stron tekst przeważa nad rysunkiem.


Ale przedwczoraj "Dymki z Tintina" kupiłem może to poprawi humorek :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Lipiec 2021, 03:41:08 wysłana przez Kot Tip-Top »

Offline Archie

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #125 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 08:38:06 »
Kolekcja ubrań Baranowski x JWP: https://jwpcrew.pl/jwp-x-t-baranowski/

I planowany jest film dokumentalny na wrzesień 2021:
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline parsom

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #126 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 09:46:02 »
Choć przyznam się nadrobiłem niedawno "Porady praktycznego pana" i zgodzę się z krytyką poniżej...

Ło matko, co sztywna i nadęta krytyka. Czuję tu powiew nowych czasów, w których przed 'Alllo! 'Allo! trzeba ostrzegać widzów, że żarty i język tam zawarte mogą obrażać ich uczucia. Plus oczywiście szczyptę myśli feministyczno-poprawnościowej.
Swoją drogą - niech się ten krytyk zajmie swoim akcentem zdaniowym.

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #127 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 10:08:00 »
te koszulki to jakiś syf - pod kudłaczkiem i bąbelkiem wielkie logo zamiast podpisu tb

Offline misiokles

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #128 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 10:09:29 »
A to trzeba wyłącznie pisać peany? Ktoś uważa że dany komiks się zestarzał, inny ma inne zdanie. Nie trzeba dopisywać do tego całej charakterologii.

Offline parsom

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #129 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 10:50:26 »
Nie chodzi o krytykę. Chodzi krytykę przeprowadzaną ze słusznych i przewidywalnych pozycji. Chodzi o powszechny dzisiaj kij w d..., brak dystansu, brak zwracania uwagi na niuanse i klasyfikowanie wszystkiego jako słuszne lub nie.

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #130 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 10:55:41 »
na wstępie zaznaczę że pierwszy kontakt z praktycznym panem miałem przy okazji pierwszego wydania egmontu - wtedy też zmęczył mnie ten komiks, głównie przez przeładowanie tekstem. do tego miałem oczekiwania że będzie to kolejny nerwosolek. wydanie ongrysa po tych kilku latach przeczytałem z prawdziwą przyjemnością.

odnośnie tej zalinkowanej recenzji to widać niezrozumienie tematu recenzenta. to jest komiks odcinkowy komentatorski więc porównywanie go z żartami mleczki jest nietrafione. do tego uprzedniotowienie kobiet i robienie z mezczyzn "starych zboków" - u mleczki i tb wg mnie na tym samym poziomie. można dyskutować które żarty są śmieszniejsze.

argument o przeładowaniu tekstem też nietrafiony - bo takie wg mnie jest założenie tych odcinków. komentarz praktycznego pana do rysuneczków a nie komiks gdzie jest narracja obrazem. podobny był robin wschód tb z komentarzem politycznym.

i zamykacjęce stwierdzenie recenzenta że po lekturze nie ma ochoty na romantyczna kolację - założenie tych komiksów jest takie że wszystko się kręci wokół sex-u, wszyscy są próżni, głubi, kradną i oszukują. takie obśmiewanie przywar polaków.

Offline Castiglione

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #131 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 12:37:29 »
Nie czytałem, więc o komiksie się nie wypowiadam, ale wystarczy rzut oka na okładkę, żeby nie oczekiwać od niego wprawiania w nastrój do romantycznej kolacji ;D Także zarzut trochę dziwny i ogólnie gość strasznie na poważnie o tej komedyjce.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #132 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 14:38:06 »
Nie chodzi o krytykę. Chodzi krytykę przeprowadzaną ze słusznych i przewidywalnych pozycji. Chodzi o powszechny dzisiaj kij w d..., brak dystansu, brak zwracania uwagi na niuanse i klasyfikowanie wszystkiego jako słuszne lub nie.

A tam kij w d.... Widziałem żarty obśmiewające seks (Czy też podejście do niego) zwyczajnie zrobione lepiej i te wydały mi się zwyczajnie czerstwe, mało zabawne i właśnie wspomnianych niuansów mi tu brakuje i to nic ideologicznego bo w tych kwestiach bym się uśmiał obojętnie czy autor promowałby celibat  i abstynencje czy kompletny hedonizm.

Offline freshmaker

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #133 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 14:51:57 »
zgadzam sie. możemy dyskutować czy żarty są śmieszne czy czerstwe. w tej recenzji padło stwierdzenie, że żarty mleczki są bardziej poetyckie i to mnie trochę zwaliło z nóg.

praktyczny pan nie udaje tego czym nie jest. po prostu oczekiwania są inne jak się zna kudłaczka, orientmena i nerwosolka.

Offline PJP

Odp: Tadeusz Baranowski
« Odpowiedź #134 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 16:15:31 »
Mnie akurat po latach lepiej się czytało Praktycznego niż wampiry i inne z czasów raczkującego kapitalizmu z wszechobecnymi kalkami językowymi - wiadomo, parodia engliszów - ale i tak było to raczej ciężkostrawne. I nie ma co się oszukiwać - najszybciej się zestarzało 8)