Autor Wątek: Antologia KKK  (Przeczytany 19747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #60 dnia: So, 23 Październik 2021, 21:41:25 »
Ale są AKT-y i Zeszyty Komiksowe...

I z nieznanych mi powodów nie mam żadnego numeru, co zamierzam jak najprędzej zmienić :)

Offline Pinto

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #61 dnia: Cz, 04 Listopad 2021, 14:19:12 »
Archiwalne felietony z tej antologii koszmarnie się czyta, bo traktują czytelników jak debili. Jakiś geniusz uznał, że podana data publikacji felietonu i jeden dopisek "stan na moment powstania felietonu - dop. KKK" nie wystarczy, więc trzeba nim napieprzać przy każdej okazji. Jeśli człowiek widzi pierwszy raz ten dopisek, to najwyżej zgrzytnie zębami, ale jeśli trafia na coś takiego trzy razy w krótkim tekście, ma ochotę porąbać to siekierą.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #62 dnia: So, 13 Listopad 2021, 20:30:48 »

Offline Lyricstof

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 15 Listopad 2021, 13:50:05 »
Pierwsza z czterech okładek drugiego tomu KKK 26 Antologia. Skazani na KKKomiks.

Cytuj
okładka standardowa „A”,
przód: rys. Krzysztof Korzeniak
tył: rys. Zbigniew Boguslawski

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Lyricstof

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #64 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 17:00:45 »
I już wiadomo jaka zawartość. A przynajmniej częściowo.

Cytuj
publicystyka m.in.:
analiza: powrotu Kajka i Kokosza; Wydziału 7; polskiego komiksu cyfrowego; motywów słowiańskich w polskich komiksach;
obchody rocznic: Kultury Gniewu, Biocosmosis, Ongrys, Krakowskiego Festiwalu Komiksu;
wywiady z: Tadeuszem Baranowskim, Jerzym Skarzyńskim, Jackiem Rodkiem, Stanisławem Lemem, Markiem Turkiem, Tomaszem Kontnym, Davem McKeanem; Patem Millsem, Pawłem Gierczakiem „Gierkiem”, Jerzym Szyłakiem, Rafałem Szłapą, Anna Krztoń, Neilem Gaimanem, Andrzejem Mleczko, Janem Englertem, Jackiem Kuziemskim, Mateuszem Piątkowskim, Łukaszem Kowalczukiem, Agnieszką Holland, Maciejem Kurem, Sławomirem Kiełbusem, Piotrem Bednarczykiem;
wspomnienie o tych którzy odeszli;
artykuły; felietony;
komiksy m.in.:
Robin Wschód (Tadeusz Baranowski), Historia kapitana Torlewy (Jerzy Skarżyński, Tadeusz Kwiatkowski), Król Maciuś Pierwszy u ludożerców (Jerzy Skarżyński), Serca z żelaza (Tadeusz Raczkiewicz, Maciej Neumann), Polandia - Fragment A (Michał Śledziński „Śledziu”), Pijak, jego koń i głupek (Marcin Rustecki, Dominik Szcześniak), Empire City, Ep. 1: Major Furry (Nikodem Cabała, Emilia Matuszczak, Morten Zimsi), Tajfun: Pradawne tajemnice (Paweł Gierczak „Gierek”), Pocztówki z życia Ewy, Ep. 1 (Rafał Szłapa, Radosław Smektała), Złomiarz: Pustkokrążca (Piotr Rosner, Mirosław Mańko), Wojna (Szczepan Atroszko), Toń (Marek Turek), Dzikie szable - Prolog (Jacek Kuziemski, Mateusz Piątkowski), Moje lata pracy (Mateusz Piątkowski, Jan Mazur), Krótki komiks o zdradzie (Piotr Herla, Filip Fert).
Tribute to Henryk Jerzy Chmielewski „Papcio Chmiel”.
i duuuużo więcej.
niebawem opublikuję pełny spis treści.
premiera: 12.2021 r.

Do tego kolejna okładka.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #65 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 17:09:33 »
Kurde, mam nadzieję, że ta okładka Baranowskiego będzie dostępna w Gildii a nie jak z poprzednią Trusta, na którą się napaliłem i zeszła całkowicie na MFKiG.

Offline vision2001

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #66 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 13:13:11 »
Pozostałe dwie okładki prezentują się tak:




Offline starcek

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #67 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 13:33:03 »
U mnie liderem zostaje wersja D.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Rodrigues

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #68 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 14:59:06 »
Podsumowując i uzupełniając:


okładka standardowa „A”,
przód: rys. Krzysztof Korzeniak
tył: rys. Zbigniew Boguslawski


okładka specjalna „B”,
przód: rys. Tadeusz Baranowski
tył: rys. Jacek Kuziemski

okładka specjalna „C”,
przód: rys. Marcin Rustecki
tył: rys. Dawid Longa


okładka specjalna „D”,
przód: rys. Piotr Rosner
tył: rys. Rafał Sacha


+ Info z Facebooka:

Cytuj
KKK 26 ANTOLOGIA. SKAZANI NA KKKOMIKS. TOM 2 – SPIS TREŚCI

Jak obiecałem poprzednio, tak też robię i prezentuję pełny spis treści.

WSTĘP
ROCZNICE - Jan Korczyński

KULTURA GNIEWU 2000-2020
20 LAT WYDAWNICTWA KULTURA GNIEWU - Dagmara Trembicka-Brzozowska „Tiszka”
WYWIAD - SZYMON HOLCMAN, JAROSŁAW SKŁADANEK, PAWEŁ TARASIEWICZ: JESTEŚMY JEDYNIE AKUSZERAMI, KTÓRZY ODBIERAJĄ PORÓD - Jan Korczyński
KULTURA GNIEWU - WSPOMNIEŃ CZAR - Jan Korczyński

BIOCOSMOSIS 2006-2021
15 LAT SERII „BIOCOSMOSIS” - Jan Korczyński
WYWIAD - NIKODEM CABAŁA, GRZEGORZ KRYSIŃSKI, EDVIN VOLINSKI: WYWIAD Z TWÓRCAMI „BIOCOSMOSIS” - Jan Korczyński
WYWIAD - NIKODEM CABAŁA: CHCIAŁBYM, ABY KOMIKS STAŁ SIĘ MOIM SPOSOBEM NA ŻYCIE - Jan Korczyński

ONGRYS 2008-2018
10 LAT WYDAWNICTWA ONGRYS - Jan Korczyński, Jan Lorek, Przemysław Mazur
WYWIAD - LESZEK KACZANOWSKI: ONGRYS ROZGLĄDA SIĘ ZA NOWYMI POLAMI EKSPLOATACJI - Jan Korczyński
ONGRYS - WSPOMNIEŃ CZAR - Jan Korczyński, Jan Lorek

KFK 2011-2021
10 LAT KRAKOWSKIEGO FESTIWALU KOMIKSU - Artur Wabik

BATMAN RETURNS
TO JUŻ TYLE LAT? - Kamil M. Śmiałkowski

KAJKO I KOKOSZ
„KAJKO I KOKOSZ. NOWE PRZYGODY” - KROK PO KROKU DO REAKTYWACJI SERII - Jan Korczyński
WYWIAD - MACIEJ KUR: ZBUDOWALIŚMY SOBIE WIELE DOBREJ WOLI - Tomasz Stefan Bezak, Jan Korczyński
WYWIAD - SŁAWOMIR KIEŁBUS: DOTARŁO DO MNIE, JAK DUŻE BYŁY OCZEKIWANIA - Tomasz Stefan Bezak
WYWIAD - PIOTR BEDNARCZYK: TRZEBA BYŁO MOCNO SIĘ NAGŁÓWKOWAĆ - Tomasz Stefan Bezak, Jan Korczyński
WYWIAD - PIOTR BEDNARCZYK, SŁAWOMIR KIEŁBUS, MACIEJ KUR: JAK JEST CIEKAWY POMYSŁ NA FABUŁĘ, TO ŻARTY SAME SIĘ PISZĄ - Tomasz Stefan Bezak

TRZY PYTANIA
TRZY PYTANIA DO CLIVE’A CUSSLERA - Kamil M. Śmiałkowski
TRZY PYTANIA DO DAVIDA LODGE’A - Kamil M. Śmiałkowski
TRZY PYTANIA DO JANA ENGLERTA - Juliusz Soławski - wł. Kamil M. Śmiałkowski
TRZY PYTANIA DO RAFAŁA OLBRYCHSKIEGO - Kamil M. Śmiałkowski
TRZY PYTANIA DO AGNIESZKI HOLLAND - Juliusz Soławski - wł. Kamil M. Śmiałkowski
TRZY PYTANIA DO DAVIDA MORRELLA - Kamil M. Śmiałkowski

WYDZIAŁ 7
„WYDZIAŁ 7”, CZYLI SWOJSKIE „Z ARCHIWUM X” - Jan Korczyński, Jan Sławiński
WYWIAD - MAREK TUREK: WIELE OSÓB UWAŻA, ŻE POWINIENEM SIEDZIEĆ CICHO - Jan Korczyński, Wojciech Zaręba
WYWIAD - TOMASZ KONTNY: NIE POTRAFIŁEM WYSTARTOWAĆ, DOPÓKI NIE PRZYSZEDŁ MI DO GŁOWY POMYSŁ Z KAWIOREM - Jan Korczyński, Wojciech Zaręba

Z ARCHIWUM K
I'M THE PASSENGER - Michał Śledziński „Śledziu”
KOMIKSOWA BITWA. DIALOG WEWNĘTRZNY - Marek Turek

TEKSTY
UWAGI O POWSTAWANIU KOMIKSU - Jerzy Skarżyński
KOMIKS TOWARZYSZY MOJEJ DZIAŁALNOŚCI OD PONAD PÓŁ WIEKU - Jerzy Skarżyński
KOMIKSIE CYFROWY, GDZIE JESTEŚ? - Paweł Kicman
KOBIETY W KOMIKSIE - Jerzy Szyłak
PO CO KOMU RECENZENCI? - Krzysztof Tymczyński
„INCAL”, „PRZED” I „PO” - Michał Błażejczyk
ZESZYTÓWKI MADE IN POLAND - Krzysztof Tymczyński
„THE SANDMAN” - SEN (CZYLI TREN XIX) - Jerzy Szyłak
„PIELGRZYM” - Jakub Demiańczuk
Z MIRMIŁOWA DO KAER MORHEN. MOTYWY SŁOWIAŃSKIE W POLSKICH KOMIKSACH - Paweł Ciołkiewicz
MAŁPOLUDY PO POLSKU - Tomasz Krasnowolski
„THE FABULOUS FURRY FREAK BROTHERS” - BAJECZNI HIPPISI - Tomasz Krasnowolski
JAK TO Z KODEKSEM KOMIKSOWYM BYŁO... - Tomasz Krasnowolski
„THE AUTHORITY” - MY JESTEŚMY PRAWEM! - Tomasz Kłos
„GHOST IN THE SHELL” - Tomasz Gawroński „Gato”
TINTIN WIECZNIE ŻYWY - Tomasz Krasnowolski

WYWIADY
JERZY SKARŻYŃSKI: CZASEM PRZESZKADZAŁ MI KOMIKSOWY SPOSÓB WIDZENIA - Michał Gałek, Jan Korczyński, Rafał Szłapa, Kamil M. Śmiałkowski
DAVE MCKEAN: TWORZENIE KOMIKSU JEST JAK MAŁŻEŃSTWO - Jakub Demiańczuk, Karol Konwerski
JACEK RODEK: CIESZĘ SIĘ, ŻE UDAŁO SIĘ NAM ZAISTNIEĆ - Jan Korczyński, Jan Lorek
PAT MILLS: CHCIAŁBYM NAPISAĆ HISTORIĘ O SUPERMANIE - Jakub Demiańczuk, Karol Konwerski
PAWEŁ GIERCZAK „GIEREK”: ZACZĄŁEM Z WOLNA WYPŁYWAĆ NA SZERSZE WODY - Tomasz Stefan Bezak, Jan Korczyński
JERZY SZYŁAK: BAŁEM SIĘ PISANIA O MĄDRYCH RZECZACH - Michał Gałek, Jan Korczyński
GREGOR GILG: PISZĘ KOMIKSY O CODZIENNYM ŻYCIU - Zbigniew Bogusławski, Tomasz Hopkowicz, Jan Korczyński, Tomasz Krasnowolski
MILO MANARA: STARAM SIĘ TRAKTOWAĆ EROTYZM W SPOSÓB ZABAWNY - Tomasz Brzozowski „aegirr”, Jan Korczyński, Jerzy Szyłak, Kamil M. Śmiałkowski
RAFAŁ GOSIENIECKI, PIOTR KOWALSKI „GENE”: JESTEŚMY DZIEĆMI HORRORU - Sławomir Kuśmicki
SAULIUS KRUŠNA: CO NA LITWIE? - Tomasz Krasnowolski
ANNA KRZTOŃ: POŁOWA MIESIĄCA I NIE MAM CO JEŚĆ - Wiktor Anzelm Wieczorek
RAFAŁ SZŁAPA: POMYSŁY CZERPIĘ Z WŁASNYCH DOŚWIADCZEŃ, EMOCJI I LĘKÓW - Jan Korczyński, Jan Lorek
NEIL GAIMAN: NEIL GAIMAN W KRAKOWIE - Kamil M. Śmiałkowski
ANDRZEJ MLECZKO: JEDNI LUBIĄ TO, DRUDZY LUBIĄ TAMTO, A JA NIE LUBIĘ NICZEGO - Michał Gałek, Tomasz Krasnowolski
TADEUSZ BARANOWSKI: ŻEBY BYŁO ŚMIESZNIEJ - Michał Gałek, Tomasz Hopkowicz, Jan Korczyński, Kamil M. Śmiałkowski
DOMINIK SZCZEŚNIAK: WMONTOWAĆ KOMIKS WE WSZYSTKIE ZAWODOWE SPRAWY - Jerzy Łanuszewski
JOANNA KARPOWICZ: MALARSTWO MI NIE WYSTARCZA - Karol Konwerski
TOMASZ PIORUNOWSKI: SZUKAŁEM INNEJ DROGI - Jan Korczyński
KRZYSZTOF OSTROWSKI: CIĄGLE ŚCIĄGAM Z TYCH SAMYCH RYSOWNIKÓW - Piotr Skonieczny „wilk”
SŁAWOMIR MROŻEK: ROZMOWA Z MROŻKIEM - Tomasz Krasnowolski
JACEK KUZIEMSKI, MATEUSZ PIĄTKOWSKI: NA TROPIE JOHANNESA SCHACHMANNA - Tomasz Stefan Bezak, Jan Korczyński
STANISŁAW LEM: KOMIKSY SĄ CZYMŚ POŚREDNIM - Jan Korczyński, Kamil M. Śmiałkowski
ŁUKASZ WNUCZEK: TEMATYKA INDIAN OD ZAWSZE MNIE FASCYNOWAŁA - Jan Korczyński, Przemysław Mazur
KRZYSZTOF GAWRONKIEWICZ, DENNIS WOJDA: OBYWATELSTWO W MIKROPOLIS - Michał Gałek, Jan Korczyński
KRZYSZTOF GAWRONKIEWICZ: TOTALNEGO KOPA Z „ZELIGIEM” DOSTAŁEM PO „WOLFENSTEINIE” - Jakub Demiańczuk, Karol Konwerski
MATEUSZ SKUTNIK: MAM NADZIEJĘ, ŻE NIE POPADNĘ W SZTAMPĘ - Karol Konwerski
ŁUKASZ KOWALCZUK: SZLAM TO ESENCJA WSZYSTKIEGO, CO LUBIĘ W KULTURZE POPULARNEJ - Jarosław Drożdżewski

WSPOMNIENIE
„RYSOWAŁ TYTUSA, JUŻ SIĘ NIE RUSA...”. WSPOMNIENIE O PAPCIU CHMIELU - Paweł Ciołkiewicz
TRIBUTE TO HENRYK JERZY CHMIELEWSKI „PAPCIO CHMIEL” - Jan Korczyński
„Z TUSZUŚ POWSTAŁ, W TUSZ SIĘ OBRÓCISZ” - Artur Wabik
WSPOMNIENIE
„NIE UMIERA TEN, KTO TRWA W PAMIĘCI ŻYWYCH” - Paweł Ciołkiewicz
SZLAKIEM CZOSNKU I CEBULI. WSPOMNIENIE O TOMKU KRASNOWOLSKIM - Krzysztof Tkaczyk

KOMIKSY
PTASZEK - HISTORIA OPARTA NA FAKTACH - Rafał Sacha
BLER - Rafał Szłapa
BLER - Rafał Szłapa
PIJAK, JEGO KOŃ I GŁUPEK - Marcin Rustecki, Dominik Szcześniak
BRACISZKU - Bogna Brewczyk, Piotr Szulc
EMPIRE CITY, EP. 1: MAJOR FURRY - Nikodem Cabała, Emilia Matuszczak, Morten Zimsi
POLANDIA - FRAGMENT A - Michał Śledziński „Śledziu”
HISTORIA KAPITANA TORLEWY - Jerzy Skarżyński, Tadeusz Kwiatkowski (na podstawie powieści Jana Potockiego „Rękopis znaleziony w Saragossie”)
KRÓL MACIUŚ PIERWSZY U LUDOŻERCÓW - Jerzy Skarżyński (na podstawie powieści Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”)
NOWOTWÓR - Mariusz Hołod
TAJFUN: PRADAWNE TAJEMNICE - Paweł Gierczak „Gierek”
WAMPIR: ZAPATRZENI W SIEBIE - Chris Chalik, Jerzy Szyłak
WAMPIR: SAMOTNOŚĆ - Chris Chalik, Jerzy Szyłak
WAMPIR: PRZYJAŹŃ - Chris Chalik, Jerzy Szyłak
WAMPIR: WIELBICIEL - Jarosław Ejsymont, Jerzy Szyłak
MAŁY MASTURBATOR - Jerzy Szyłak
TANGO FATALE - Gregor Gilg, Barbara Schrag
JAK SOBIE RADZĘ, KIEDY NIE RADZĘ SOBIE ZE SMUTKIEM - Anna Krztoń
PIERWSZY PORANEK NA MOKOTOWIE - Anna Krztoń
ALE BIEDA - Anna Krztoń
POCZTÓWKI Z ŻYCIA EWY, EP. 1 - Rafał Szłapa, Radosław Smektała
ZŁOMIARZ: PUSTKOKRĄŻCA - Piotr Rosner, Mirosław Mańko
WOJNA - Szczepan Atroszko
TOŃ - Marek Turek
TEZEUSZ - Zbigniew Bogusławski, Jan Korczyński
ODLUDZIE - Ewa Zaremba
ROBIN WSCHÓD - Tadeusz Baranowski
SZTUCZKA - Mietek Fijał, Maciej Kur
RYK - Rafał Trejnis, Dominik Szcześniak
KRÓL - Szymon Teluk
SEXAUTOMAT - Tomasz Piorunowski
KRÓTKI KOMIKS O ZDRADZIE - Piotr Herla, Filip Fert
SERCA Z ŻELAZA - Tadeusz Raczkiewicz, Maciej Neumann
MOJE LATA PRACY - Mateusz Piątkowski, Jan Mazur
DZIKIE SZABLE - PROLOG - Jacek Kuziemski, Mateusz Piątkowski
ZOMBIE GIRLS - Jula Arendt, Mirosław Mańko
GŁÓD - Łukasz Wnuczek (na podstawie ludowej opowieści plemienia Abenaki)
DRZEWO - Ewa Ciałowicz
URLOP - Rafał Sacha, Jan Korczyński
PRZYPADKI GARRONA Z ODERZY: DOLINA MIRAŻY - Karol Jesiołkiewicz

GALERIA
GALERIA KKK

BIOGRAMY
BIOGRAMY, CZYLI TWÓRCY „KKK 26 ANTOLOGIA. SKAZANI NA KKKOMIKS”

premiera: 12.2021 r.

Cytuj
KKK 26 ANTOLOGIA. SKAZANI NA KKKOMIKS. TOM 2 – DANE TECHNICZNE

Tym razem trochę danych technicznych i trochę o zawartości:

„KKK 26 Antologia. Skazani na KKKomiks - Tom 2"
Objętość: 416 str. + okładki
Ilość wariantów okładkowych: 4 kml. przód i tył
Premiera: 12.2021 r.
Gdzie: sklepy komiksowe stacjonarne i internetowe

Redakcja tomu: Jan Korczyński
Format: 220x296 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor / czarno-biały
ISBN: 978-83-66603-38-7
Wydawca: Ongrys
Wydanie: I

Cena:
Planowaliśmy utrzymanie ceny w wysokości równej cenie tomu 1. Niestety w ostatnim miesiącu papier drukarski stał się towarem tak deficytowym, a jego ceny tak szaleją, że cena druku antologii wzrosła o około 20% w porównaniu do tomu 1. W tej sytuacji nie mamy innego wyjścia, jak podnieść cenę antologii, bez tego jej ukazanie się byłoby niemożliwe.

W sklepach będzie można kupić tom 2 za:
ok. 150 złotych (zależy od polityki sklepu).

Jeśli chcesz kupić, lepiej nie zwlekaj, bo nakład bardzo ograniczony. Może się skończyć...
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Listopad 2021, 15:04:36 wysłana przez Rodrigues »

Offline Death

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #69 dnia: So, 27 Listopad 2021, 17:47:08 »
Wczoraj przyszło. Super fajna ta Antologia z rysunkiem Rosińskiego na okładce. Przeglądam, czytam i normalnie przeniosłem się do początku wieku, kiedy kupowało się w Empiku KKK i AQQ. Poziom nostalgii 11 na 10.
Przez jakiś czas nie było poprzedniej. Patrzę przed chwilą...i pojawiła się.
Od razu zamówiłem z rysunkiem Kasprzaka na okładce.
https://www.gildia.pl/komiksy/388643-kkk-25-antologia-krewni-i-znajomi-kkkrolika-okladka-b

Offline Koora

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #70 dnia: So, 27 Listopad 2021, 18:54:13 »
Ja kupiłem na łódzkim festiwalu KKK26 i tak mi się spodobało, że też zamówiłem tą poprzednią na Gildii. Przyszła w końcu 2 dni temu. Jakoś nie spodziewałem się, że to aż taka cegła :)
Teraz mam dylemat, którą okładkę wybrać. Dotychczasowe mam Kasprzaka i Rosińskiego.
Widzę tylko jeden minus! Po przeczytaniu tych wszystkich artykułów i wywiadów sporo rzeczy trafiło na moją listę tytułów, które chciałbym poznać  ;D

Offline misiokles

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #71 dnia: So, 27 Listopad 2021, 19:10:04 »
Tak, ta 25 KKK to najlepiej wydany w Polsce omnibus. Nawet Marvek dziś tak już nie potrafi ani zszyć ani użyć takoego papieru!

Offline Pawel.M

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #72 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 02:08:45 »
Ze Skarżynskim, to bierę. Skarżyński w latach 80. narysował jeszcze komiks "P.I.", który chyba nigdy nie był wydany. Tak samo, jak jego komiksy na rynek włoski (poza Torlewą). Szkoda, że te rzeczy się nie załapały.

Offline turucorp

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 07:03:33 »
Ze Skarżynskim, to bierę. Skarżyński w latach 80. narysował jeszcze komiks "P.I."

"P.E." i może go być trudno wydać, jeśli nikt nie zrobił skanów przed sprzedażą oryginałów.


Offline Pawel.M

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 13:07:24 »
Ooo, widzisz turu, jaki tytuł ma naprawdę ten komiks? Bo w domach aukcyjnych opisywano plansze, jako: "P.I - skrót od Pithecanthropus erectus", od razu mi się zdawało, że powinno być "P.E.", ale uznałem, że skoro tak sprzedają, to wiedzą co piszą :D Tu są te plansze (nie wszystkie, tylko to co było w necie i w przyzwoitej jakości):
https://seczytam.blogspot.com/p/jerzy-skarzynski-1924-2004.html

Plansze rozsprzedane, ale pewnie przy nakładzie pracy dałoby się uzyskać je do wydania. Historycznie rzecz ważna, ale biznesowo chyba nieopłacalna. No chyba że jakiś wydawca wpadnie na pomysł wydania komiksów Skarżyńskiego w kolekcjonerskim integralu - tu to bym zapłacił nawet stawki Libertago. A poza komiksami powinny być tam jego ilustracje do książek, np. do "Sakriversum" (w odcinkach w Fantastyce), "Piknik na skraju drogi", i "Anioł ognisty, mój anioł lewy" w komplecie. Niedawno kupiłem Anioła właśnie dla ilustracji Skarżyńskiego, ale to się prosi o większy format.

Tak na marginesie, Sedeńko niedługo ma wznowić Sakriversum na twardo, kolekcjonersko (mały nakład) - podrzuciłem mu pomysł, żeby były ilustracje Skarżyńskiego. Sedeńko uznał to za dobry pomysł i ma analizować.
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Listopad 2021, 13:16:08 wysłana przez Pawel.M »