Autor Wątek: Antologia KKK  (Przeczytany 19940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 22:08:42 »
Zastanawiam się nad zakupem #26. Najbardziej chyba ciekawią mnie te artykuły o wydawnictwach. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć, czy warto brać głównie dla nich? To są jakieś dłuższe eseje, czy raczej coś w stylu kalendarium na 2-4 strony?
Ewentualnie czy może jednak warto spojrzeć na poprzednią antologię (#25)?

Nie czytałem jeszcze, ale mam na półce i przekartkowałem. Zdecydowanie są to dłuższe rzeczy.

Online Leyek

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #46 dnia: So, 23 Październik 2021, 00:45:10 »
Ja dostałem swój egz. wczoraj. Też się wahałem z zakupem, ale po przekartkowaniu i przeczytaniu 2 szortów nie żałuję go zupełnie. Jeśli nie masz KKK25 to też polecam, tam to komiksy są gwoździem programu, a w pierwszej części #26 jest tak na oko pół na pół komiksu do tekstów.

Offline Grrrgory

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #47 dnia: So, 23 Październik 2021, 10:37:44 »
Dzięki :) Zamawiam więc #26, bo ciekawy jestem tej publicystyki. Z komiksami z KKK nie miałem jeszcze styczności (chyba że nieświadomie). Jak mi podejdą, to zastanowię się też nad #25.

Offline roble

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #48 dnia: So, 23 Październik 2021, 11:23:00 »
Nikt nie wspomniał jeszcze ze #26 jest o prawie 200 stron cieńszy od #25 a cena ta sama praktycznie..  :-\

ukaszm84

  • Gość
Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #49 dnia: So, 23 Październik 2021, 11:31:18 »
Nikt nie wspomniał jeszcze ze #26 jest o prawie 200 stron cieńszy od #25 a cena ta sama praktycznie..  :-\

Niestety, ale to wydaje się totalną niszą w niszy. Bardzo jestem ciekawy ile to ma nakładu, gdybym miał strzelać to pewnie jakieś 200 egz łącznie wszystkich okładek a i tak będzie schodzić dość długo.

Offline Grrrgory

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #50 dnia: So, 23 Październik 2021, 12:17:26 »
Na Gildii #25 w wariancie okładkowym A dostępny od ręki, więc schodzi bardzo powoli. Ewentualna późniejsza odsprzedaż też będzie pewnie dosyć trudna. Więc, nie znając komiksów, mimo mniejszej ilości stron biorę na razie #26, bo jestem przyjanmniej pewien publicystyki.
Ja osobiście nie jestem aż takim maniakiem polskiego undergroundu, żeby tyle kasy w ciemno wydać. Chociaż yaka cegła kusi, nie powiem ;)

Pimpek

  • Gość
Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #51 dnia: So, 23 Październik 2021, 12:42:00 »
Ja osobiście nie jestem aż takim maniakiem polskiego undergroundu, żeby tyle kasy w ciemno wydać. Chociaż yaka cegła kusi, nie powiem ;)

Tylko zawartość tych dwóch cegieł to nie jest żaden polski underground. No chyba, że dla kogoś undergroundem jest wszystko co nie jest Rosińskim, Christą i Papcio Chmielem. Choć i w jednym i drugim tomie masz też klasyków jak Kasprzak, Polch czy Skrzydlewski.

Offline Grrrgory

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #52 dnia: So, 23 Październik 2021, 13:02:57 »
Fakt. Złe określenie. Jest dużo znanych nazwisk, ale wiele też takich które nic mi nie mówią. Z tym, że ja nie jestem starym wyjadaczem w temacie ani żadnyn znawcą, dlatego Was o zdanie zapytałem :)
« Ostatnia zmiana: So, 23 Październik 2021, 13:06:32 wysłana przez Grrrgory »

Pimpek

  • Gość
Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #53 dnia: So, 23 Październik 2021, 13:09:26 »
To szczerze mówiąc dla osoby, która nie ogarnia, jest to fajna okazja do zapoznania się z przekrojem polskiej sceny. Szczególnie, że w jednym i drugim tomie jest bardzo dużo komiksów zdobionych specjalnie do tych antologii. Tanio może nie jest, ale jest tu czytania na wiele długich wieczorów. Tym bardziej, że jest to ten typ publikacji, który wręcz wypada sobie dawkować, a nie czytać wszystko na raz ciurkiem :)

Offline wilk

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #54 dnia: So, 23 Październik 2021, 13:50:08 »
Fakt. Złe określenie. Jest dużo znanych nazwisk, ale wiele też takich które nic mi nie mówią. Z tym, że ja nie jestem starym wyjadaczem w temacie ani żadnyn znawcą, dlatego Was o zdanie zapytałem :)
Taki urok i natura każdej antologii, że obok nazwisk znanych są też te mniej znane. To jest dodatkowa wartość, że można poznać prace takich mniej znanych autorów i być może zainteresować się ich twórczością.

Pod względem komiksowym KKK #25 mogę spokojnie polecić. Większość komiksów jest co najmniej przyzwoita, a znajdą się też bardzo dobre. To jest też pewien przegląd (oczywiście niekompletny) polskich autorów publikujących w czasach kiedy KKK się ukazywał.

Offline hansior

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #55 dnia: So, 23 Październik 2021, 14:00:35 »
Mnie też ciągnie na początku do numeru 26, z tego samego powodu Grrrgorego. Na tej podstawie bym ocenił czy warto kupić 25. Za to wy tak mocno chwalicie 25, który dodatkowo ma więcej stron. Który numer jest ciekawszy?

Pimpek

  • Gość
Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #56 dnia: So, 23 Październik 2021, 15:07:27 »
25 to dużo więcej komiksów, ale publicystyka kręci się wokół samego Krakowskiego Klubu Komiksu. W 26 jest duuuużo więcej, bardziej różnorodnej publicystyki ale też sporo fajnie wyglądających komiksów (ale to oceniam tylko po przejrzeniu - jeszcze nie czytałem).

Offline hansior

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #57 dnia: So, 23 Październik 2021, 15:49:24 »
Dzięki, w takim razie 26 o wiele bardziej do mnie przemawia. Mniej stron, ale są ciekawsze.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #58 dnia: So, 23 Październik 2021, 20:02:26 »
Zacząłem dzisiaj czytać i od razu machnąłem jakieś 50 stron. Serio, nawet nie pamiętam kiedy cokolwiek dało mi tyle czystej zajawki przy czytaniu. Wywiad z Michałem Zdrojewskim (tłumaczem TM-Semic) to złoto, pozostałe teksty zresztą również. Strasznie mi dzisiaj brakuje magazynów komiksowych, choć akurat u mnie KKK to były tylko jakieś pojedyncze zetknięcia, ale przypomina się inna publicystyka - AQQ, Produkt, Świat Komiksu itd. Dla mnie ta antologia to największe pozytywne zaskoczenie od niepamiętnych czasów.

Offline misiokles

Odp: Antologia KKK
« Odpowiedź #59 dnia: So, 23 Październik 2021, 21:25:41 »
Ale są AKT-y i Zeszyty Komiksowe...