Autor Wątek: AGNOLOGMAT  (Przeczytany 4544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz Zagłady

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 23 Listopad 2023, 03:09:31 »
Przepraszam wszystkich jeśli widomość nie dotarła, nie do końca ogarniam jak serwis wspieramto wysyła te informacje. Byłem przekonany, że z z automatu wysyła linka do tej konkretnej aktualizacji, która jest skierowana do osób wspierających, więc nie pojawia się publicznie, ale jak widać nie do końca to funkcjonuje tak jak myślałem.

Najprościej będzie mi to przepisać tutaj, by każdy zainteresowany mógł się zapoznać:

Drodzy Czytelnicy,
piszę aby poinformować, o dacie wydania komiksu AGNOLOGMAT.

Przy okazji raz jeszcze kieruję serdeczne podziękowania za wsparcie projektu na zbiórce.

Komiks ma ponad miesięczną obsuwę w wydaniu, spowodowane jest z jednej strony ustalaniem szczegółów technicznych z drukarnią, ale z drugiej przeszacowaniem moich możliwości odnośnie poprawek i liternictwa (które w samym komiksie są robione ręcznie wraz z dymkami i skanowane), nie przypuszczałem, że wydłuży to tak znacznie czas przygotowań i wydania. Komiks najpewniej trafi do druku już w przyszłym tygodniu, dopinam ostatnie kwestie techniczne i nanoszę ostatnie poprawki związane ze stroną techniczną.

O wszystkim dam znać na bieżąco.

Przepraszam za obsuwę. Z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Taka jest zasadnicza treść aktualizacji.
Komiks miał już w tym tygodniu ruszyć do druku, ale znów wyłapałem kilka błędów edytorskich i poprawiam. Nanoszenie tych poprawek, jest to nie ukrywam bardzo mozolna praca, zajmująca więcej czasu niż sam rysunek  i trochę przeszacowałem czas jaki wstępnie na to zaplanowałem. A wynika z tego, że zdecydowałem się całość robić ręcznie bez użycia gotowych fontów na czym finalnie popłynąłem czasowo.
Bardzo przepraszam wszystkich czytelników za obsuwę. Jestem bardzo zdeterminowany by go wydać jak najszybciej.


Offline GoNzO

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 26 Grudzień 2023, 20:01:04 »
Czy dostał już ktoś swój egzemplarz z akcji na wspieram.to?


Offline Mistrz Zagłady

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 11 Styczeń 2024, 17:21:03 »
Drodzy Czytelnicy i zamawiający komiks, muszę wyjaśnić sytuację z drukiem i zamówieniami osobom, które nie śledzą fanpejdża na Faceboku. Każdy kto śledzi profil @agnologmat na FB już zapewne wpadł na informację, że mimo, iż komiksy otrzymałem z drukarni to w efekcie okazało się, że cały nakład ma fatalnie błędy techniczne. Mianowicie chodzi o przebielenia wynikające zapewne z usterki maszyny drukującej.
I niestety tyczy się to wszystkich egzemplarzy i to na wielu stronach. I takie komiksy nie mogą trafić do zamawiających.

Ustaliłem z drukarnią, że cały nakład wróci do nich, jestem umówiony z kurierem w poniedziałek kiedy to będzie w drukarni mogła to odebrać osoba odpowiedzialna za reklamacje. I po uwzględnieniu reklamacji (a innego rozwiązania się nie spodziewam) ponowny druk nakładu ma nastąpić do 4 dni.
Więc znów projekt zalicza obsuwę. Ale tym razem nie mam już na to wpływu, wszystko zależy tu od drukarni.
Nadmienię, że wcześniej drukowałem tam MORFIUM 3 i zrobili to w mojej ocenie rewelacyjnie, byłem zaskoczony jakością techniczną druku. Nie spodziewałem się po drukarni takiej wpadki.

Przepraszam za obsuwę i zamieszanie. Proszę też o śledzenie fanpejdża na FB, gdzie najszybciej wrzucam nowe wieści. Osobiście marzę już tylko o tym by to wszystko sfinalizować i móc wszystkim zamawiającym wysłać ten właściwie wydrukowany komiks.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Styczeń 2024, 17:22:57 wysłana przez Mistrz Zagłady »

Offline Alexandrus888

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 31 Styczeń 2024, 22:22:09 »
ani na fb, ani tu nie ma info - widać autor ma za dużo roboty, to ja spieszę z wieściami. Komiks jest wydrukowany i dostarczony do kwatery głównej, trwa pakowanie i rozsyłanie. Pierwsze egzemplarze już u wspierających.

Offline Mistrz Zagłady

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 18:41:17 »
OK, czas na drobny update.
Komiks miał trochę przejść związanych z drukiem. Jak wcześniej informowałem, okazało się, że cały nakład miał wadliwe strony z przebieleniami. Zrobiono w ramach reklamacji reprint i zamówienia z poprawionym drukiem zostały rozesłane. Została część komiksów, które jeszcze dostarczę osobiście, ale ogólnie każdy kto wsparł zbiórkę lub oddzielnie zamówił, powinien AGNOLOGMAT już mieć lub spodziewać się go na dniach. W mejlach będę jeszcze prosił o potwierdzenie czy wszystko doszło i jest OK.
Nakład jest nieco większy niż liczba zamówień więc nieco egzemplarzy jeszcze pozostało do dyspozycji, może będą dostępne do kupienia na konwentach.
W sprawie ewentualnych zamówień, nawet pakietów w jakie były dostępne na wspieram.to (m.in. archiwalne wydania Demonów Seksu, Drugiej Ligi, Morfium) można także kontaktować się poprzez fanpejdż komiks na FB @agnologmat.

Album już poszedł w ręce czytelników, nic więcej w nim dodać już zatem nie mogę, jedyne co mi pozostaje to poczytać opinie i recenzje. Liczę, że komiks się spodoba.

Kontynuacja a w zasadzie kontynuacje są w produkcji, prócz tego robię kolejne części MORFIUM - także seria ostanie ukończona (tutaj dziękuję Czytelnikom za dobre słowo i podtrzymanie swych nadziei i oczekiwań na finalizację opowieści) plus jeden dodatkowy album w kolorze, którego zapowiedź wrzucę niebawem na bloga. Ogólnie po ogarnięciu komiksu AGNOLOGMAT wszystkie procesy przygotowań kolejnych komiksów ruszyły znacznie i wszystko idzie dosyć sprawnie. Wiele z nich mam nadzieję wydać zgodnie z planem w tym roku, a wręcz do końca wakacji. Tutaj też ruszą zbiórki ale o poszczególnych projektach informował będę na bieżąco.

Zapraszam do śledzenia bloga
https://mistrzzaglady.blogspot.com/
oraz profili komiksów na FB @agnologmat @major.rp.komiks @morfium.komiks

Offline Leyek

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 18:48:01 »
Ja dziś odebrałem swoją kopię (nawet nie pamiętałem, że to ma iść pocztą a nie Paczkomatem, ale szczęśliwie dziś listonosz mnie zastał :) ). Postaram się w najbliższych dniach przeczytać.

Offline Necr09

Odp: AGNOLOGMAT
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 08 Luty 2024, 08:34:35 »
Komiks dotarł do mnie we wtorek, więc miałem okazje go wczoraj przeczytać. Nie znając tego uniwersum początek był trochę skomplikowany dla mnie, zwłaszcza nie mogąc ogarnąć kto jest kim, ale im dalej w las tym łatwiej mimo pojawiania się coraz to nowych postaci. Na zdecydowany plus rysowane w miarę szczegółowo tła, sama historia jako wstęp się broni. Malutki minus bo komiks mimo bardzo dobrego zabezpieczenia dotarł do mnie ze "złamanym" grzbietem, ale to pewnie wina poczty ;)

Na ten moment 7/10 i czekam na kontynuacje ;)
FGO: 758,469,198