Autor Wątek: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani  (Przeczytany 7507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline willy_poodle

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 22:48:49 »
Jak dzisiaj? Ja mam od festiwalu już z wrysem :D
Na razie nie ocenię, bo dopiero czeka na przeczytanie.
Kupiłem bo estetycznie mi pasuje.

Offline Motyl

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 23:19:42 »
Jak dzisiaj? Ja mam od festiwalu już z wrysem :D
Na razie nie ocenię, bo dopiero czeka na przeczytanie.
Kupiłem bo estetycznie mi pasuje.

Od festiwalu koła gospodyń wiejskich czy festiwalu dziergania na drutach? Jednakowoż nie każdy mógł uczestniczyć w takich ludycznych spotkaniach, toteż wydawca określił konkretną datę premiery i wyznaczył ją na dziś.

Offline Kot Tip-Top

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 16:46:01 »
W Kaczej Agencji Informacyjnej pojawiła się recenzja:

http://www.komiksydisneya.pl/2021/10/ciepa-opowiesc-o-mim-emilka-sza-jak.html

Online Szekak

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 16:56:00 »
No i namówiłeś...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Pimpek

  • Gość
Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 16:50:34 »
Bardzo porządna mainstreamowa historia. Nawet jeśli nie jestem docelowym odbiorcą tego typu humoru czy warstwy graficznej, to potrafię docenić profesjonalną robotę. Album jest fajnie wydany z ciekawymi dodatkami. Daję dużą okejkę.



Offline Kot Tip-Top

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 03 Marzec 2022, 11:37:31 »
https://www.instagram.com/p/CaotLrwr9fr/

Meago gościem na Krakowskim festiwalu komiksu

Offline Kot Tip-Top

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 08:49:48 »
Meago ujawniła na swoim facebooku - https://www.facebook.com/Meagolicious - okładki tomu 2 i 3 Delisi




ukaszm84

  • Gość
Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 09:03:25 »
A jak wypada cały pierwszym tom Delisiów? Czytał ktoś? Ja początkowo byłem mocno zaciekawiony, ale przeczytałem to co było w Relaxie i średnio to według mnie wypadło, za dużo postaci na raz, które scenarzysta średnio ogarniał pod względem ich roli, tak jakby nie wiedział co z nimi zrobić, ja też zresztą nie wiedziałem kto jest kim i miałem poczucie chaosu. Ale może w całym tomiku jest to jakoś lepiej wprowadzone?

Pimpek

  • Gość
Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 18:26:20 »
To taki typowy frankofoński komiks humorystyczny dla starszych dzieciaków, pewnie głównie dziewczynek. Postaci mają swoje charaktery. Jedne epizody bardziej udane, inne mniej. Zrobiony zgodnie ze sztuką, ale to nie moje poczucie humoru. Z tego segmentu duuuużo wyżej cenię "Ariola", który mimo, że skierowany głównie do dzieciaków jest na tyle świetnie napisany, super zabawny no i też graficznie to bardziej moje rewiry niż te delisiowe słodkości, że cieszę się jak dziecko z każdego nowego tomu :) Niemniej uważam, że bardzo dobrze, że takie rzeczy jak "Delisie" u nas powstają. Jest tu spory potencjał komercyjny na gadżety a nawet pewnie serial animowany :) Bardzo solidny komiks mainstreamowy.

Offline Darth_Simon

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 20:26:28 »
Delisie zupełnie nie trafiły w mój gust, gdyż całkowicie rozmineły się z tematyką, która mnie interesuje. Jednak komiks jest poprawny pod względem konstrukcji i schematów na jakich bazuje. Do tego ma bardzo fajne i czytelne rysunki. Natomiast Emilka Sza podobała mi się dużo dużo bardziej. Zaintrygowały mnie postacie. Kilka razy mnie rozbawiło a kilka razy wzruszyło. Bardzo fajny w mojej opinii komiks.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Grzmichuj

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 21:01:05 »
Na Delisie wciąż czekam, ale Emilka Sza ma niestety duży problem z opowiadaniem. Autorzy wzięli na siebie ogromny ciężar w postaci niemego komiksu humorystycznego, to jest wysoka półka umiejętności opowiadania obrazem, więc udźwignięcie na tym poziomie i tak zasługuje na szacunek. Natomiast dzieci to nie interesuje. Nuda i na półkę.
Od Delisii oczekuję jednak dużo więcej.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline kaczogród

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 23:39:47 »
Mnie się spodobały zarówno Delisie jak i Emilka Sza ale chyba troszkę wyżej cenię tę drugą pozycję.
Zresztą Delisie również się przyjemnie czytało aczkolwiek (chociaż w Emilce Sza jest też jak najbardziej humor) to Delisie trochę bardziej humorystyczne i luźniejsze według mnie były i dla trochę hm... młodszego odbiorcy. Emilka Sza natomiast posiada kilka naprawdę dobrych takich bardziej cichych,refleksyjnych czy emocjonalnych momentów ; nadal obecny jest jednak humor chociaż nie do takiego stopnia jak w Delisi.
Niemniej pomysł żeby personifikować różne potrawy jest dość kreatywny.
Rysunki bardzo ładne w obu komiksach i obie serie osobiście polecam.
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Maj 2022, 23:43:49 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

Offline Lyricstof

Odp: "Delisie" oraz "Emilka Sza" - komiksy Macieja Kura i Magdaleny Kani
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 23 Maj 2022, 23:43:22 »
Emilka Sza ma niestety duży problem z opowiadaniem.
Nie zgadzam się. Nie widzę, żeby mieli jakikolwiek problem. Na pewno nie z opowiadaniem.

Autorzy wzięli na siebie ogromny ciężar w postaci niemego komiksu humorystycznego...
To nie jest komiks niemy.

Natomiast dzieci to nie interesuje. Nuda i na półkę.
Od Delisii oczekuję jednak dużo więcej.
Też się nie zgodzę. Na przykładzie mojego syna.
Niesamowicie komiks ten pobudził jego wyobraźnię, tyle miał pytań związanych z główna postacią, konkretnymi scenami, osobami niemymi, aktorami występującymi w pantomimie, itd itp. Sporo czytamy komiksów dla dzieci, ale ten wyjątkowo przypadł mu do gustu. Może podobnie miał z Calvinem i Hobbesem.
A ja sam miałem też dużo zabawy, gdyż pojawiają się nawiązania do kina, co jakiś czas zabawy z konwencją. Moim zdaniem jeden z ciekawszych komiksów dla dzieci. Polecam dla dzieci i dorosłych. Warto.
Jeden problem jest z tym komiksem, że nie wiadomo kiedy będzie druga cześć. Potencjał duży. Polecam.

Mnie się spodobały zarówno Delisie jak i Emilka Sza ale chyba troszkę wyżej cenię tę drugą pozycję.
Fajnie.
Delisi jeszcze nie czytaliśmy z młodym.  ;)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.