Autor Wątek: Waneko  (Przeczytany 34858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lou

Odp: Waneko
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 14:16:10 »
Ja to się zastanawiam nawet czy to nie są tytuły skierowane (Życie - powieść graficzna, Do Adolfów, Ayako) bardziej do komiksiarzy, niż do typowego czytelnika mangi.

Życie miało zainteresować komiksiarzy, nie mangowców i dla tych pierwszych pojawiło się na rynku.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Bender

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 16:21:11 »
MW już wysyłają.

Offline Voitas

Odp: Waneko
« Odpowiedź #77 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 18:01:12 »
Na mnie czeka MW od wczoraj w punkcie bonito. Tylko czasu brak, żeby podejść odebrać :(

Offline amsterdream

Odp: Waneko
« Odpowiedź #78 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 18:56:24 »
Ja już MW mam od tygodnia. Tylko czasu na lekturę brak. Fajnie zrobiono grzbiet.


Offline wujekmaciej

Odp: Waneko
« Odpowiedź #79 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 19:31:16 »
a ja już nawet przeczytałem i pomimo licznych infantylizmów naiwności w fabule MW uważam za lekturę wyborną :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Czerwiec 2020, 19:34:47 wysłana przez wujekmaciej »

Offline Castiglione

Odp: Waneko
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 07 Czerwiec 2020, 21:03:44 »
W komentarzach na fb ktoś z Waneko napisał, że "pomyślą" o dodruku Adolfów, więc może się jeszcze doczekamy.

Ja to bym chciał, żeby walnęli do tego jeszcze obwolutę z jakąś fajną grafiką i akurat by się komponowało z resztą.

Offline rekinn

Odp: Waneko
« Odpowiedź #81 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 20:50:46 »
Czad! Ja się domyślam, że ktoś, kto już Adolfów ma, to dodruków nie chce, bo mu wartość komiksu spadnie. Ja jednak nie mam, więc bardzo bym dodruk chciał.

ramirez82

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #82 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 21:13:34 »
Ja mam i wolałbym by dodrukowali, bo szkoda by tak zacna manga była nie do kupienia poza rynkiem wtórnym.

Offline Łukasz

Odp: Waneko
« Odpowiedź #83 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 16:25:53 »
Ktoś z Was może napisać coś więcej i wrzucić kilka zdjęć komiksu "MW" Osamu Tezuki? Pytam, bo zastanawiam się nad zakupem.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline R~Q

Odp: Waneko
« Odpowiedź #84 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 18:30:25 »
Komiks wygląda identycznie jak "Ayako".

Offline HaVoK

Odp: Waneko
« Odpowiedź #85 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 22:06:16 »
Na pewno "MW" nie jest tak dobry, jak "Ayako". Do wybitnego "Do Adolfów" nawet nie ma co porównywać. Dużo naiwności, trochę głupotek, ale to nadal kawał dobrego komiksu. Na pewno w czołówce tegorocznych lektur. Jako sensacyjna opowieść sprawdza się bardzo dobrze. Brakuje mi tu jednak głębszych portretów psychologicznych głównych bohaterów i bardziej rozbudowanych postaci drugoplanowych. Zakończenie całkowicie przewidywalne. Ale jest "coś" w tym komiksie.

Offline eyesore

Odp: Waneko
« Odpowiedź #86 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 19:25:47 »
Kojarzy z Was poniższą pozycję? Okładka wygląda ciekawie

https://www.gildia.pl/manga/440951-chainsawman-1

Offline amsterdream

Odp: Waneko
« Odpowiedź #87 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 17:57:07 »
Waneko zapowiedziało mangę Satoshi Kona.
Cytuj
Kolejną naszą dzisiejszą Jednotomówką Waneko jest:
Yume no Kaseki - Kon Satoshi Zentanpen
(Tytuł roboczy: Skamieniałe sny)
Gatunek/tematyka: dramat, komedia, obyczajowy, antologia
Autor: Satoshi Kon
Liczba tomów w Japonii: 1, zakończona
Sposób wydania: format powiększony, obwoluta, 424 stron
Cena: 31,99 zł
Premiera: 27 kwietnia 2021
Opis fabuły
Skamieniałe sny to antologia 15 krótkich opowiadań stworzonych przez Satoshiego Kona. Opowiadania te publikowane były w kilku magazynach w latach osiemdziesiątych i pozwolą czytelnikowi zapoznać się z wczesną twórczością tego wspaniałego autora. W tych historiach znajdziemy wszystko to, co zostało wykorzystane w jego późniejszych animowanych dziełach, a co tak bardzo pokochaliśmy - snucie fantazyjnych historii empatycznie przedstawiających ludzką naturę.


Offline KubciO

Odp: Waneko
« Odpowiedź #88 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 19:20:35 »
I fajnie. Szkoda tylko, że nie HC. W końcu to nie taki cienki tomik.

Offline szulig

Odp: Waneko
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 13 Grudzień 2020, 17:35:52 »
Jestem po lekturze Ayako. Mam pytanie do osób które czytały.
Spoiler: PokażUkryj
Czy nie przeszkadzało Wam podczas lektury kiedy Ayako ni stąd ni zowąd ruszyła do innego miasta, sama, bez pomocy, a jeszcze chwile wcześniej bała sie wyjsc z piwnicy lub skrzyni? Całe życie spedziła w dole i nie miala pojecia o życiu i dostarła do innego miasta?