Autor Wątek: Waneko  (Przeczytany 34854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Waneko
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 19:35:21 »
Mi nie chodzi o to



Ja mam na myśli kalendarz na 16 miesięcy jako osobny, który ponoć Sejic tworzy i ma być w czerwcu dostępny.

Offline rekinn

Odp: Waneko
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 21 Marzec 2019, 19:21:18 »
Czy Ayako jest bardzo podobne do Pieśni Apolla? Bo czytałem to drugie i strasznie mi się nie podobało, do tego stopnia, że sprzedałem komiks. Historia wydawała mi się potwornie głupawa, infantylna i w ogóle bez sensu. A głównego bohatera miałem za idiotę. Nie chciałbym znów się bawić w kupowanie i sprzrdawanie, dlatego wolę Was zapytać- warto brać Ayako? Fajny komiks?

Małpisyn

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 21:22:39 »
Auć! „Historia potwornie głupawa, infantylna i w ogóle bez sensu” - tak można powiedzieć o 80% mangi wychodzącej w Polsce, ale nie o Pieśni Apolla. To jest tak cudowna opowieść i tak cudownie narysowania w klasycznym stylu (nie jak dzisiejsze postacie z nogami stanowiącymi 5/6 wysokości ciała). Taka jest  przynajmniej moja ocena tego dzieła. Ayako niestety nie czytałem. Choć raczej „na szczęście” nie czytałem, bo to oznacza następne dzieło Tezuki przede mną.

Offline adamarluk

Odp: Waneko
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 21:55:51 »
Auć! „Historia potwornie głupawa, infantylna i w ogóle bez sensu” - tak można powiedzieć o 80% mangi wychodzącej w Polsce.
Ale są i perełki jak "Do Adolfów" przytoczonego autora.
Zastanawia mnie ile w "Ayako" jest właśnie "Do Adolfów"

Offline mammawhy9

Odp: Waneko
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 21:29:20 »
Pozwolę sobie przekleić swoją opinię o Ayako:

Cytuj
Ayako na poziomie "Do Adolów", wraz z zaletami i wadami (mimo że ten pierwszy tytuł starszy o 10 lat od Adolfów).
Ogólnie jest to jeden z bardziej docenianych komentarzy społecznych jakie stworzył.

Opowiada historię bogatej rodziny ziemiańskiej, która po II wojnie światowej przechodzi spore kłopoty, głównie przez reglamentację ziemi. Akcja zaczyna się od powrotu jednego z synów z niewoli amerykańskiej. Szybko okazuje się że nie tylko on ma tajemnice i to z takich które zabiera się do grobu.

Offline adamarluk

Odp: Waneko
« Odpowiedź #20 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 12:12:17 »
Pozwolę sobie przekleić swoją opinię o Ayako:
Dzięki, czyli zakup obowiązkowy.

Offline mammawhy9

Odp: Waneko
« Odpowiedź #21 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 22:58:06 »
Dzięki, czyli zakup obowiązkowy.

Tak myślę, trochę może trącić myszką (w podobny sposób jak Do Adolfów) ale imo komiks b warty przeczytania.

Offline Eragon

Odp: Waneko
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 21:05:23 »
Ao No Exorcist - ktoś to może polecić czy warto? Widzę, ze póki co 22 tomy po polsku(chyba wszystkie dalej dostępne) i to chyba nie koniec jeszcze...tak ostatnio zacząłem myśleć by po latach znowu coś japońskiego poczytać. ;) Pytam akurat o ten tyłu bo obejrzałem 2 sezony anime na Netfliksie i  mi podeszło(choć z początku nie widziałem o co chodzi z tym drugim sezonem, że akcja leci jakby dalej po 16 czy tam 17 odcinku  pierwszego sezonu. A i jeżeli ktoś czytał(i oglądał) to te 2 sezony to ile tomów mangi zekranizowały?
Fan ,,majtek na głowie'' ;)

Offline mammawhy9

Odp: Waneko
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 11:58:46 »
Ao No Exorcist - ktoś to może polecić czy warto? Widzę, ze póki co 22 tomy po polsku(chyba wszystkie dalej dostępne) i to chyba nie koniec jeszcze...tak ostatnio zacząłem myśleć by po latach znowu coś japońskiego poczytać. ;) Pytam akurat o ten tyłu bo obejrzałem 2 sezony anime na Netfliksie i  mi podeszło(choć z początku nie widziałem o co chodzi z tym drugim sezonem, że akcja leci jakby dalej po 16 czy tam 17 odcinku  pierwszego sezonu. A i jeżeli ktoś czytał(i oglądał) to te 2 sezony to ile tomów mangi zekranizowały?

Będzie jeszcze parę lat dostępna, zakończona nie jest ale na asku wydawnictwo napisało że już raczej zmierzają do końca. A nawet jeśli by się wyprzedała to jest zaporowa ilość na rynku wtórnym i chodzi po 10 złoty per tom.

Sam nie oglądałem, ale na necie widziałem opinie że nie bardzo odbiega od mangi.

Co do zawartości anime wg baki:

Cytuj
Anime Start/End Chapter
Starts at Vol 1, Chap 1 (S1) - Vol 5, Chap 16 (S2)
Ends at Vol 4, Chap 14 (S1) (Alternate Ending) - Vol 9, Chap 34 (S2)/quote]

Offline Eragon

Odp: Waneko
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 12:52:14 »
@mammawhy9
Dzięki za odpowiedź. :)
Pewnie się skuszę, bo ciekawi mnie co było dalej po wydarzeniach znanych z anime, a tu nawet jak będzie 3 sezon to pewnie jak w przypadku drugiego x lat po poprzednim.

Jak wydadzą całość może się skuszę na Magic Knight Rayearth, w tym wypadku z sentymentu do serialu. Oglądało się za nastka. ;)

Ciekawe czy ktoś wyda kiedyś w Polsce Saiki Kusuo no Ψ Nan. Anime ponoć bardzo wiernie zekranizowało wszystkie rozdziały mangi, co nie zmienia tego, że bym z chęcią kupił po polsku. W sumie od tego tytułu zacząłem jakiś czas temu ponownie oglądać anime.
Fan ,,majtek na głowie'' ;)

Offline amsterdream

Odp: Waneko
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 21:01:46 »
Czy Ayako jest bardzo podobne do Pieśni Apolla?

W ogóle niepodobne. Ayako jest podobne do "Do Adolfów". Historia obyczajowa w której fikcja przeplata się z realnymi wydarzeniami historycznymi.

warto brać Ayako? Fajny komiks?

Fajny to mało powiedziane. Jeden z najlepszych jaki czytałem w tym roku. W mandze śledzimy historie pewnego japońskiego rodu. Z czasem na światło dzienne wychodzi coraz więcej brudów i wszyscy coraz bardziej pogrążają się w mroku. Scenariusz jest momentami niesamowicie przewrotny, ale więcej nie będę zdradzał żeby nie spoilerować.

Jakość wydania znakomita. Najbardziej zaskoczył mnie płócienny grzbiet. I nie trzeba za to płacić 500 cebulionów i okazuje się, że nawet nadruk można na nim bez problemu zrobić ;). W ogóle cena jest śmiesznie niska jak za to co finalnie dostajemy.




Offline adamarluk

Odp: Waneko
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 31 Maj 2019, 21:11:31 »
Jako rekomendacja wystarczyło mi...
Ayako jest podobne do "Do Adolfów".

;)

Offline rekinn

Odp: Waneko
« Odpowiedź #27 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 15:38:52 »
Jednak kupiłem to Ayako. Przeczytałem i rzeczywiście bardzo fajne, polecam każdemu. :)

Offline amsterdream

Odp: Waneko
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 19:07:07 »
Dzisiaj w odmętach internetu znalazłem katalog Waneko z okazji 20-lecia. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje.

http://waneko.pl/KATALOG/KATALOG%20WANEKO%202019.pdf

Offline amsterdream

Odp: Waneko
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 09 Grudzień 2019, 18:28:48 »
Cytuj
Dziś mamy dla Was tylko jedną nowość :) Jest to ostatnia manga, którą wydamy z okazji naszego Dwudziestolecia.
A zatem, z przyjemnością ogłaszamy, że kolejną i ostatnią nowością na 20-lecie Waneko jest:

MW

Gatunek/tematyka: dramat, psychologiczny, seinen, tajemnica
Autor: Osamu Tezuka
Ilość tomów w Japonii: 3, zakończona
Sposób wydania: format powiększony (taki jak w Ayako), oprawa twarda z obwolutą, 3 w 1 (ok 792 strony)
Cena: 69,99 zł*
Premiera: 8 maja 2020 (Pyrkon 2020)

Opis fabuły

Michio Yuki ma wszystko: jest przystojny, inteligentny, pochodzi ze wspaniałego rodu specjalizującego się w sztuce Kabuki, ma przed sobą obiecującą karierę w bankowości, a kobiety go uwielbiają. Nikt jednak nie wie, że pod tą przyjemną i perfekcyjną fasadą, kryje się coś co może wstrząsnąć fundamentami tego świata...

Gdy Yuki był małym chłopcem ledwie przeżył zatrucie gazem, składowanym przez wojsko na jednej z południowych wysp w pobliżu Okinawy. Mimo iż wyciek gazu zabił wszystkich mieszkańców w tym miejscu, władze zatuszowały wypadek. Zostawiono jednak świadka, którego postrzeganie zła i dobra zostało zniszczone.

Obecnie, piętnaście lat później, w ciągu dnia Yuki bryluje w śmietance towarzyskiej polityki i finansów, a nocą używa swojego talentu i znajomości sztuki Kabuki by odtwarzać wygląd swojej ostatniej kobiecej ofiary i brutalnie mordować kobiety i dzieci. Nie ma żadnych zasad moralnych, nie czuje empatii, jednak ma jasno określony cel. Chce zdobyć śmiertelny gaz, nazwany MW i zniszczyć wszystkich, którzy przyczynili się do jego "stanu" i pozbawili go niewinności.

Jest tylko dwóch mężczyzn, którzy są w stanie go powstrzymać: jednym jest genialny prokurator, chcący zebrać dowody i postawić psychopatę przed sadem, drugim zaś ksiądz Iwao Garai, którego łączy z Yukim przeszłość i sypialnia...




*Scream pewnie ze trzy stówy by za taką cegłę zawołał ::)