Autor Wątek: Waneko  (Przeczytany 34879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Waneko
« dnia: Pn, 04 Luty 2019, 23:47:58 »
Drugie w kolejności powstania wydawnictwo specjalizujące się w komiksach z gatunku manga.

Strona

Lutowe premiery:

Offline KubciO

Odp: Waneko
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 19:37:30 »
Waneko zapowiedziało kolejną mangę Tezuki - "Ayako"
Informacja z Fb wydawcy:
Spoiler: PokażUkryj
Kochani!
 Dziś mamy dla Was tylko jedną nowość :) A jest to manga wyjątkowa, którą wydamy z okazji naszego 20-lecia.
 AYAKO
 Gatunek/tematyka: historyczna, dramat, psychologiczna, seinen
 Autor: Osamu Tezuka
 Ilość tomów w Japonii: 3, zakończona
 Sposób wydania: format powiększony (taki jak w Do Adolfów), oprawa twarda z obwolutą, 3 w 1 (ok 700 stron)
 Cena: 69,99 zł
 Premiera: 26 kwietnia 2019 (Pyrkon)


Opis fabuły
 Japonia, rok 1949. Do kraju powraca Jirou Tenge, tajny współpracownik amerykańskich władz okupacyjnych.
 Oficjalnie udaje się do niewielkiej miejscowości Jodojama, w regionie Tohoku, gdzie mieści się posiadłość jego ojca. Nie zamierza jednak poświęcać się rodzinie, otrzymał już bowiem pierwsze zadanie. Ma zlikwidować chłopaka, swojej siostry, Naoko, który, podobnie jak ona jest zaangażowany w działalność ruchu komunistycznego.
 W noc morderstwa, gdy usiłuje uprać zakrwawioną koszulę, zostaje zauważony przez służącą Oryo i kilkuletnią siostrzyczkę, Ayako. Jirou wie, że musi pozbyć się niewygodnych świadków...
 Jakiś czas później Dyrektor Japońskich Kolei Państwowych zostaje przejechany przez pociąg.  Wypadek w zadziwiający sposób przypomina morderstwo chłopaka Naoko...
 Tymczasem okazuje się, że Ichirou, najstarszy syn głowy rodu Tenge, ulegając namowom ojca, czasami „wypożycza” mu swoją żonę. W zamian Sakaemon obiecuje zapisać pierworodnemu cały majątek.
 Czyim dzieckiem jest mała Ayako? Czy zdecyduje w jej sprawie rodzina, chcąc za wszelką cenę zatuszować zbrodnię Jirou, by nie dopuścić do skandalu?

Offline Lou

Odp: Waneko
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 20:20:18 »
Fajnie, że obok dziewczęcych historyjek Clampa, Waneko sięgnęło, przy okazji rocznicy, po coś poważniejszego. Nie kupię, bo mam od dawna wydanie Verticala, ale Waneko daje dobrą cenę za dobrą historię i nie warto się zastanawiać, tylko brać.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Luty 2019, 20:27:41 wysłana przez Lou »
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Red Fury

Odp: Waneko
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 20:29:23 »
Z okazji swojego dwudziestolecia wydawnictwo Waneko ogłosiło dwie, wyczekiwane od lat mangowe tytuły stworzone przez grupę CLAMP: Magic Knight Rayearth oraz Card Captor Sakura. Pierwsze tomy obu serii ukażą się w marcu tego roku. Jeśli wierzyć komentarzom wydawnictwa to jeszcze nie koniec niespodzianek w tym roku.
Pierwsze rozdziały Card Captor Sakury ukazały się niegdyś w wydawanym przez Waneko Mangamixie..
 Magic Knight Rayearth (Mahou Kishi Rayearth) Gatunek/tematyka: przygoda, dramat, fantasy, mecha, shoujo, supernatural
Ilość tomów w Japonii: pierwsza seria 3 tomy, druga seria 3 tomy (razem 6 tomów), zakończone
Sposób wydania: format powiększony, obwoluta, obie serie wydamy jako jedną numerowaną od 1 do 6
Premiera: 18 marca 2019
Card Captor Sakura Gatunek/tematyka: akcja, komedia, dramat, fantasy, romans, shoujo, supernaturalIlość tomów w Japonii: 12 tomów, zakończoneSposób wydania: format powiększony, obwoluta z ilustracjami, które widzicie na infografice
Premiera: 10 marca 2019





Czekacie? Kupicie? Czy to już dla was ramole? Ja na pewno kupię Skurcię <3
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Lou

Odp: Waneko
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 20:45:39 »
Czekacie? Kupicie? Czy to już dla was ramole? Ja na pewno kupię Skurcię <3


Lubię Czarodziejkę z Księżyca, ale Sakura to już dla mnie za dużo magical girls ;) Z tych dwóch nic dla mnie. Czekam aż Waneko zapowie RG Vedę. To jedna z mang, która jest na mojej wishliście od wielu lat i już powoli tracę nadzieję, że się ukaże po polsku.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline amsterdream

Odp: Waneko
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 21:01:05 »
Na Clampa za stary jestem (zresztą nigdy nie lubiłem mang tej grupy), ale Ayako to zakup obowiązkowy. Piękna cegła się szykuje.

ramirez82

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 09:25:44 »
Wyżej już to wrzucił KubciO.

Offline Lipa

Odp: Waneko
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 22:50:16 »
Warto wchodzić w Chłopaków, nie mając wcześniej doświadczenia z japońszczyzną?

ramirez82

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 23:08:32 »
A jakich Chłopaków? Z dwudziestego wieku? Jeśli tak, to akurat Hanami, nie Waneko. Moim zdaniem to jedna z tych mang, na której przykładzie warto spróbować przekonać się do japońszczyzny.

Offline MarcusSz

Odp: Waneko
« Odpowiedź #9 dnia: So, 16 Luty 2019, 09:03:31 »
WOW! To już 20lat!
Szkoda tylko, że Ja im ciągle pamiętam przerwanie wydawania "Zapisków Detektywa Kindaichi".
Ogólnie przydała by się - jak dla mnie - jakaś fajna detektywistyczna manga.

Offline Red Fury

Odp: Waneko
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 18:52:42 »

Rozpiska na marzec. W co się zaopatrzycie? W moje łapki idzie Neverland, CCS oraz 10 tom Boku no Hero.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline KubciO

Odp: Waneko
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 07:56:15 »
No i mamy okładkę oraz obwolutę polskiego wydania AYAKO



Okładka o niebo lepsza od obwoluta dla mnie.

Offline Lou

Odp: Waneko
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 11:55:50 »
Obwoluta jest tragiczna. Zbędny efekt negatywu, a sama ilustracja zbyt kojarzy się z mangami Ito. Natomiast okładka niezła choć i tak wolę tę z wydania Vertical.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline isteklistek

Odp: Waneko
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 17:48:02 »
Wiadomo już coś o kalendarzu "Sunstone" Sejica?

Offline amsterdream

Odp: Waneko
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 19:29:39 »
Był. Ale już chyba się skończył.