Autor Wątek: Waneko  (Przeczytany 36181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Waneko
« Odpowiedź #60 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 19:24:10 »
@up
To wiadomo. Bardziej mi chodzi o innych autorów.
Tatsumi napisał coś na podobnym poziomie jak Życie? Jeśli tak, to poproszę.

Może wyszło u nas więcej ambitnych komiksów japońskich, ale ja o tym nie wiem.

Itachi

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #61 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 20:28:12 »
Może wyszło u nas więcej ambitnych komiksów japońskich, ale ja o tym nie wiem.

Jiro Taniguchi - możesz sprawdzić mangi tego autora. Za mną teraz chodzi Metropolis, będę musiał poszukać w drugim obiegu. Ayako i MW wezmę za jednym zamachem. Na razie styknie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #62 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 20:44:58 »
A Kobiety Tatsumiego czytałeś? Nie jest to ten poziom co Życie, ale lubie te oldschoolowe shorty i żałuję, że więcej mang tego autora u nas nie wyszło. No i za Itachim, zdecydowanie Taniguchi! Spróbuj dorwać Odległą dzielnicę i Ratownika.

Offline amsterdream

Odp: Waneko
« Odpowiedź #63 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 20:46:56 »
Może wyszło u nas więcej ambitnych komiksów japońskich, ale ja o tym nie wiem.

Odległa dzielnica, Dziennik z zaginięcia czy Muzyka Marie to poziom najlepszych mang Tezuki.

Itachi

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 20:57:23 »
A Kobiety Tatsumiego czytałeś?

Nie znam tego! Dopisuję do listy uzupełnień, jak to bywa nakład wyprzedany trzeba szukać :) Ale prezentuje się zacnie !

Offline pokia

Odp: Waneko
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 21:05:03 »
Kobiety trudno dostać, a Taniguchiego mam prawie wszystko co u nas zostało wydane.

Co możecie napisać o Pluto?

ramirez82

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 21:16:46 »
Pluto chyba najlepsza z wydanych/wydawanych u nas serii Urasawy, choćby dlatego, że nie cierpi na dłużyzny. Poza tym gratka dla fanów s-f w klimatach Blade Runnera.

Bender

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 21:56:42 »
Poza tym gratka dla fanów s-f w klimatach Blade Runnera.

Przede wszystkim gratka dla fanów Tezuki i Astro Boya ;)

Offline adamarluk

Odp: Waneko
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 21:58:33 »
Za mną teraz chodzi Metropolis, będę musiał poszukać w drugim obiegu.
Odradzę. Metropolis to początki Tezuki, bardzo infantylna opowiastka dla dzieci. Nie znajdziesz tam misternych wątków jak w Adolfach czy Ayako.

Bender

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 22:01:20 »
W temacie epickich tytułów Tezuki, mam nadzieję, że ktoś wyda Buddę. Niesamowity komiks.

Offline pokia

Odp: Waneko
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 22:15:34 »
Jak widać, Tezuka sprzedaje się u nas dobrze, więc to tylko kwestia czasu.

Ja to się zastanawiam nawet czy to nie są tytuły skierowane (Życie - powieść graficzna, Do Adolfów, Ayako) bardziej do komiksiarzy, niż do typowego czytelnika mangi.

Itachi

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 22:26:44 »
Ja to się zastanawiam nawet czy to nie są tytuły skierowane (Życie - powieść graficzna, Do Adolfów, Ayako) bardziej do komiksiarzy, niż do typowego czytelnika mangi.

Wprawdzie tego ostatniego nie czytałem, ale moim zdaniem to bardzo trafne spostrzeżenie. Główny mangowy nurt w Polsce jest raczej diametralnie inny, żeby nie było w żadnym wypadku nie nazywam go gorszym. Sam się do niego zaliczam będą wychowanym na przygodach Songa oraz Naruto :)

Tylko rozszerzyłbym to pytanie, czy to trend tylko w Polsce czy raczej ogólnoświatowy? Zazwyczaj dobra bardziej wymagające nie mają takiej widowni, przebiją się nieliczne. Czyż tak to nie działa?
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Kwiecień 2020, 22:36:59 wysłana przez Itachi »

Offline pokia

Odp: Waneko
« Odpowiedź #72 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 10:02:18 »
Tylko rozszerzyłbym to pytanie, czy to trend tylko w Polsce czy raczej ogólnoświatowy? Zazwyczaj dobra bardziej wymagające nie mają takiej widowni, przebiją się nieliczne. Czyż tak to nie działa?

Pewnie, że tak. Ale tutaj swoją rolę powinny odegrać właśnie wydawnictwa. Szersza rozpoznawalność mangi w Polsce to lata dziewięćdziesiąte i Secret Service, a pozniej kolejne magazyny growe z których wyrastały tytuły stricte mangowe. Powstają pierwsze wydawnictwa mangowe.

Jakby nie liczyć mamy ten rynek od ponad 20 lat może i blisko 30. W tym czasie tytułów ambitniejszych na naszym rynku powinno być dużo więcej. Skoro ich nie ma to albo nie powstały albo rodzimi wydawcy nie byli zainteresowani, tudzież bali się ryzyka.

Może to się ostatnio trochę zmienia. Mam przynajmniej taką nadzieję.

Offline jotkwadrat

Odp: Waneko
« Odpowiedź #73 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 11:20:23 »
Na pewno jeszcze warto Monstera i Ikigami.

ramirez82

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #74 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 12:47:31 »
Przede wszystkim gratka dla fanów Tezuki i Astro Boya ;)

Absolutnie - pierwsze skojarzenie, tylko (może się mylę) znajdź mi u nas fanów Astro Boya, a znajdź fanów Blade Runnera.

Na pewno jeszcze warto Monstera i Ikigami.

Saga Winlandzka, Dobranoc Punpunie, czy świeżynka Poranek ściętych głów też!