Autor Wątek: Waneko  (Przeczytany 34845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amer

Odp: Waneko
« Odpowiedź #120 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 22:08:28 »
Już jak oglądałem anime będąc kilka lat młodszym odczułem wrażenie, że to całkiem fajne, ale jednak rzecz bardziej dla młodzieży niż miałem pierwotne wyobrażenie. Także spoko, że wznawiają, bo dużo ludzi się upominało, ale sam się chyba nie skuszę.
Warto jednak zaznaczyć, że serial anime urywał się w połowie, tzn. nie przeniesiono na ekran pełnej mangi, został więc niedosyt niedokończonych wątków. Sam jestem ciekaw, czy manga nie jest aby nieco odważniejsza w niektórych scenach (np. tych ocierających się o erotykę)...

Scenerią mangi jest szkoła średnia, więc jeśli ktoś jest sentymentalny i lubi wracać do czasów, gdy siedział w szkolnej ławce, to tę historię można polecić. Ja kupię na pewno. Po raz pierwszy w PL wydawane to było dawno temu, próbowałem kiedyś kupić tę mangę z drugiej ręki, ale nikt nie oferował całej serii. Dość sporo zaskoczenie dla mnie, że jednak znowu to się u nas ukaże.

Czytałem, mam gdzies chyba połowę tych tomów. Bardzo fajnie, że znów to wydadzą, ale uniwersum Onizuki pprzez lata się trochę rozrosło i żałuję, że nie wydadzą nowych rzeczy- Shonan 16 days, albo ParadiseLost. :/
Rozrosło się, jak prawie każde mangowe uniwersum. Ja wyznaję prostą zasadę, żeby nie oszaleć: tylko seria oryginalna. Spin-offy, prequele, sequele, midquele, rebooty i remaki nie obchodzą mnie wcale.
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #121 dnia: Nd, 27 Czerwiec 2021, 22:28:06 »
Sam jestem ciekaw, czy manga nie jest aby nieco odważniejsza w niektórych scenach (np. tych ocierających się o erotykę)...

Trochę majteczek, trochę staniczków i goły tyłek Onizuki i innych chłopaków. Na więcej nie licz :-D Niedomówień jest masa, ale to nie ecchi :-) Onizuka to taki dorosły Gigi z kreskówki z Polonii 1, która kiedyś leciała. Ja swój komplet sprzedałem kilka lat temu, ale chyba zacznę kupować na nowo, bo z chęcią sobie całość przypomnę.

Offline amsterdream

Odp: Waneko
« Odpowiedź #122 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 20:00:52 »


Pierwszy rozdział mangi (po angielsku):
https://kodansha.us/series/ichi-f

Premiera 15 września.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Nowe wyprzedaże od Waneko:
https://waneko.pl/kolejne-wyprzedaze-od-waneko-2/

Polecam Shiki i Głosy z odległej gwiazdy.

Offline nori

Odp: Waneko
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 18 Sierpień 2021, 10:02:23 »
czy orientujecie się może, czy Detektyw Sasaki to coś wartościowego? Bardzo mi się okładka spodobała, ale wiadomo, nie należy oceniać komiksu po okładce. :)

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Comzilla!

Odp: Waneko
« Odpowiedź #124 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 21:41:04 »
Mi się podobał ten tytuł, ale to bardziej akcja niż kryminał.
Historia dotyczy bardziej zemsty tytułowej pani detektyw, niż jakiegoś konkretnego śledztwa.

Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Comzilla!

Odp: Waneko
« Odpowiedź #125 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 17:03:06 »
Nowa zapowiedź od Waneko. Anime z tego chyba ostatnio mi się wyświetliło jako reklama Netflixa

Cytuj
Mamy dziś dla Was jedno ogłoszenie 😃 W lipcu przekażemy w Wasze dłonie pierwszy tom mangi:
Shuumatsu no Walküre 
(tytuł roboczy: Walkirie kresu dziejów - Record of Ragnarok)
Gatunek/tematyka: akcja, dramat, fantasy, supernatural, seinen
Autor: Takumi Fukui, Azychika, Shinya Umemura
Liczba tomów w Japonii: 14, nadal powstaje
Sposób wydania: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: co 2 miesiące
Cena: 24,99 zł
Premiera: 14 lipca 2022
Opis fabuły
Bogowie dyskutują o dalszym losie ludzkości. Czy powinni zostawić ludzi przy życiu? A może zakończyć ich istnienie?
Jednak Walkiria imieniem Brunhild wtrąca się w ich rozważania i doradza, by bogowie zabawili się po raz ostatni i zawalczyli z ludźmi o ich przetrwanie.
Tak oto trzynastu bogów będzie walczyć z reprezentantami ludzi - bohaterami, którzy zapisali się w historii i po dziś dzień pamięć o nich nie ginie, w walce jeden na jednego, by ostatecznie zdecydować, czy ludzkość przetrwa, czy też nie...
Czy jesteście gotowi na epickie walki, które zadecydują o losach ziemi i jej mieszkańców?! Kto stanie na arenie po stronie bogów, a kto w po stronie ludzi? I czy człowiek jest w stanie stanąć do równej walki z bogiem...?


Mój kanał na YT Comzilla!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #126 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 17:47:33 »
Cytuj
Kochani!
W związku z Waszymi zapytaniami dotyczącymi wznowienia Black Lagoon, długo zastanawialiśmy się i negocjowaliśmy ze stroną japońską najlepszą możliwą dla nas oraz Was opcję ewentualnego dodrukowania tej serii. Postanowiliśmy zrobić dodruk jej pakietów w modelu, który pozwoli nam wydrukować tylko ilość potrzebną do realizacji zamówień:
→ Realizacja druku jest zależna od zamówień. Minimalna ilość to 500 pakietów. Jeśli nie uzyskamy takiej liczby, nie będziemy mogli zrealizować druku.
→ W wypadku, kiedy nie osiągniemy minimalnej liczy zamówień, klienci otrzymają zwroty pieniędzy na konto po 2 stycznia 2023 (ze względu na okres świąteczno-noworoczny).
→ Planowana data premiery pakietów to: 3 marca 2023
→ Ostateczny termin składania zamówień (data wyłączenia przedpłat): 18 grudnia 2022 do godziny 23:59
→ Przedpłatę należy opłacić do: 22 grudnia 2022 do godziny 23:59
→ W przypadku nieopłacenia przedpłaty w terminie zamówienie zostaje anulowane.
→ Nie będzie możliwości wybrania opcji przesyłek pobraniowych.
→ Nie będzie możliwości wstrzymania zamówienia z pakietami Black Lagoon.
→ Pakiety będą dostępne w sprzedaży stacjonarnej w niektórych punktach (zapytajcie w swoich sklepach).
→ Pakiety nie będą dostępne w salonach sieci Empik.
→ Cena pakietu tomów 1-11: 329,89 zł
→ Cena pakietu tomów 1-12: 359,88 zł
→ Wysyłka jest darmowa.
→ Paczki nadajemy w opcjach: Paczkomat Inpost oraz Orlen Paczka. Jeśli nie masz możliwości odbioru w tych wariantach, prosimy o bezpośredni kontakt ze sklepem.
→ Pakiety (wszystkie tomy wchodzące w skład pakietów) zostaną wysłane w jednej paczce.
→ Czas realizacji zamówień po premierze pakietów to ok. 10 dni roboczych, z możliwością wydłużenia tego czasu w przypadku dużego zainteresowania.
→ Pakiety Black Lagoon możecie zamawiać tutaj: https://bit.ly/3ToyFq3

Offline jotkwadrat

Odp: Waneko
« Odpowiedź #127 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 17:57:09 »
W sumie fajnie, ale przydałby się jeszcze pakiet 11-12, bo te dwa tomy były kompletnie nie do dostania.

Offline carnivale

Odp: Waneko
« Odpowiedź #128 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 19:16:27 »
Ten Black Lagoon to coś dobrego? Bardziej dla dorosłego czytelnika czy nastolatka ?

Offline Rodrigues

Odp: Waneko
« Odpowiedź #129 dnia: Śr, 09 Listopad 2022, 19:42:32 »
Na olx pojawiło się sporo ofert Black Lagoon. Przypadek? Nie sądzę  ;)
@carnivale, w opisach jest, że to Seinen-manga (czyli, zgodnie z opisem na wiki, adresowana głównie do młodych mężczyzn w wieku 18–30 lat). Jest też anime na Netflixie (i tam jest +16).
Nie znam tego tytułu. Warto się zainteresować?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #130 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 12:26:21 »
Też chętnie bym poczytał jakieś opinie, bo korci mnie kupienie całej serii jednorazowo, ale w zasadzie zupełnie nie wiem z czym to się je.

Offline Kvothe

Odp: Waneko
« Odpowiedź #131 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 12:58:19 »
Dawno temu oglądałem anime i bardzo fajne jak dla mnie, zdecydowanie dla dorosłego odbiorcy.
Ta manga wychodzi w formacie B6 czy powiększony A5?

Online Voitas

Odp: Waneko
« Odpowiedź #132 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 13:01:25 »
Taki akcyjniak, dużo się dzieje, szybko się czyta. Podobało mi się.

Online Alexandrus888

Odp: Waneko
« Odpowiedź #133 dnia: Cz, 10 Listopad 2022, 13:07:21 »
Z gildii:
Cytuj
Seria:Black Lagoon (#12)
Format:120x180 mm

Offline amsterdream

Odp: Waneko
« Odpowiedź #134 dnia: Śr, 16 Listopad 2022, 14:26:11 »
Pakiety pojawiły się w gildii i jest nawet taniej niż u wydawcy - https://www.gildia.pl/manga/544015-pakiet-black-lagoon-tomy-1-12

Czytałem kiedyś 7 czy 8 tomów i za bardzo mi się nie podobało. Za dużo akcji, za mało fabuły.