Autor Wątek: Waneko  (Przeczytany 34895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #105 dnia: So, 13 Marzec 2021, 14:13:02 »
Zamówiłem. To będzie mój pierwszy kontakt z Tezuką, mam nadzieję, że się nie zawiodę. Opis prawdę mówiąc intryguje.

Offline Castiglione

Odp: Waneko
« Odpowiedź #106 dnia: So, 13 Marzec 2021, 22:42:30 »
Też mam spore oczekiwania. Jak mi podejdzie, to może w końcu zmęczę też "MW", bo jakkolwiek "Ayako" mi się podobała, tak do tamtej mangi dotarłem do połowy i jakoś dalej nie miałem chęci.

Offline alfred2001

Odp: Waneko
« Odpowiedź #107 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 11:46:25 »
dodruk Do Adolfów zapowiedziany na FB wydawnictwa jako "mały" dostępny od dzisiaj również w sklepie Gildii.

Offline wujekmaciej

Odp: Waneko
« Odpowiedź #108 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 12:03:19 »
no i git. takie komiksy powinny być cały czas na rynku :)

Offline Shinue

Odp: Waneko
« Odpowiedź #109 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 15:25:33 »
Powiedzcie mi coś proszę o serii "Chainsaw man". Niby shonen ale mocno w kierunki seinena. Graficznie moim zdaniem ładnie.




Offline roble

Odp: Waneko
« Odpowiedź #110 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 15:54:16 »

premiera t4 już 1 kwietnia..  :)



c08mk

  • Gość
Odp: Waneko
« Odpowiedź #111 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 15:38:56 »
Mógłby ktoś coś podpowiedzieć o "Kuroshitsui Mroczny Kamerdyner"? Seria już jest dość spora i nie wiem czy warto w nią inwestować (bo kwota wyjdzie niemała). Obawiam się trochę, że to będzie manga o pogaduszkach przy kawie z ciasteczkami i czary-mary. A może jednak to idzie bardziej w kierunku Hellsinga?

Offline indyk1983

Odp: Waneko
« Odpowiedź #112 dnia: Cz, 25 Marzec 2021, 14:05:42 »
Udało mi się zamówić "Do Adolfów". Cieszę się, ale szkoda że nie udało się zrobić tak samo dobrego szycia jak w "Ajako". Ciężko czyta się komiks na stole/biurku bo cały czas komiks sam stara się zamknąć :(.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Marzec 2021, 14:22:42 wysłana przez indyk1983 »

Offline nayroth

Odp: Waneko
« Odpowiedź #113 dnia: So, 01 Maj 2021, 21:46:19 »
Uważam że wydanie Adolfów w trzech tomach po ok. 420 stron każdy, wyszłoby na plus dla mangi. Bloki trzymałyby sie solidniej w okładkach, a wydawca miałby swobodę dodać jakiekolwiek materiały dodatkowe, bo te które są (posłowie i info od tłumacza, w sumie 4 strony moze) są nad wyraz skromne jak na taką epopeję. Widać że upchnięte na maxa. Natomiast historia rekompensuje wszystko.     

Offline Geekboy

Odp: Waneko
« Odpowiedź #114 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 16:56:24 »
Waneko właśnie ogłosiło nowy tytułu:

"Ichiefu - Fukushima Daiichi Genshiryoku Hatsudensho Annaiki
(Tytuł roboczy: Reaktor 1F)

Gatunek/tematyka: dramat, seinen, reportaż
Autor: Kazuto Tatsuta
Ilość tomów w Japonii: 3, zakończona
Sposób wydania: format powiększony (taki jak w MW), oprawa twarda z obwolutą, 3 w 1 (ok 556 strony)
Cena: 69,99 zł
Premiera: 15 września 2021

Opis fabuły

11 marca 2011
Katastrofa Elektrowni Jadrowej Fukushima Reaktor 1F

Ekstremalnie silne trzęsienie ziemi we wschodniej Japonii wywołało potężne tsunami, które pozbawiło życia ponad 18 tys. osób i doprowadziło do poważnej katastrofy w elektrowni jądrowej Fukushima 1. Choć stopienie rdzeni reaktorów i uwolniony materiał promieniotwórczy nie spowodowały ofiar śmiertelnych, doszło do poważnych strat materialnych i skażenia okolicy.
Głównym bohaterem tej opowieści jest człowiek, który po druzgocącym trzęsieniu ziemi postanawia pomóc w usuwaniu jego skutków, podejmując ekstremalnie niebezpieczną pracę. Jeśli chcecie się dowiedzieć,jak wyglądało życie personelu uprzątającego bałagan po awarii Reaktora 1F na terenie elektrowni Fukushima, to właśnie tu znajdziecie szczegółowe opisy sprzętu, podejmowanych działań i zabezpieczeń, jakie obowiązywały na terenach objętych skażeniem. Odkryjecie również, jak tak naprawdę wyglądało życie zatrudnionych tam osób zarówno w pracy, jak i poza nią.
Przedpłaty, forum i inne
 
W ciągu godziny w naszym sklepie znajdziecie przedpłaty na ten tytuł."

https://www.facebook.com/137837729570174/posts/4216002618420311/


Offline R~Q

Odp: Waneko
« Odpowiedź #115 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 21:45:16 »
Oby to nie była antyatomowa propaganda.

Offline Grrrgory

Odp: Waneko
« Odpowiedź #116 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 17:25:07 »
NOWE WYDANIE GTO!

Za fb Waneko:

"Kochani! :)

Jakiś już czas temu obchodziliśmy 20-lecie Waneko. Wydaliśmy wtedy kilka mang, które zawsze chcieliśmy wydać, do których nasze serducha czują coś wielkiego.

Nie wiecie jednak, że był jeszcze jeden tytuł, który chcieliśmy wydać z okazji naszego Dwudziestolecia. I czekaliśmy na zakończenie formalności i na materiały... i czekaliśmy, i czekaliśmy... pory roku mijały... Aż tu nagle...! Dziś możemy Wam coś powiedzieć :D

Dawno, dawno temu, był sobie młodzieniec, którego kochaliśmy i mimo wieloletniego rozstania, postanowiliśmy do niego wrócić, bo był to:

GREAT TEACHER ONIZUKA

NOWA EDYCJA
                   

Gatunek/tematyka: komedia, dramat, ecchi, shounen
Autor: Touru Fujisawa
Liczba tomów w Japonii: 25, zakończone
Sposób wydania: format powiększony, obwoluta, kolorowe strony (w tomikach do których takie materiały były dostępne), odświeżone tłumaczenie, przetłumaczone onomatopeje (kosmetyka graficzna)
Tryb wydawniczy: co 3 miesiące
Cena: 24,99 zł
Premiera: 21 lipca 2021

Opis fabuły

Bohaterem mangi jest były członek gangu motocyklowego, Eikichi Onizuka, lat 22 – osobnik o burzliwej przeszłości naukowej (egzaminy na uniwersytecie zdawał za niego dubler) i ciekawym stażu pracy (głównie pomocnik fizyczny na różnego rodzaju budowach). Ów barwny młody człowiek pewnego pięknego dnia postanawia zostać nauczycielem i to nie byle jakim, a wspaniałym, super-nauczycielem. Czy jesteście gotowi poznać GTO?!

Przedpłaty, forum i inne
 
W ciągu 2 godzin w naszym sklepie znajdziecie przedpłaty na ten tytuł.
 
Niedługo na naszym forum otworzymy wątek, gdzie będzie można dyskutować o tym tytule.
 
Co sądzicie o dzisiejszym ogłoszeniu? Planujecie kupić ten tytuł, jesteście nim zainteresowani? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach."

https://www.facebook.com/137837729570174/posts/4296995953654310/

Offline Castiglione

Odp: Waneko
« Odpowiedź #117 dnia: Cz, 03 Czerwiec 2021, 12:54:09 »
Już jak oglądałem anime będąc kilka lat młodszym odczułem wrażenie, że to całkiem fajne, ale jednak rzecz bardziej dla młodzieży niż miałem pierwotne wyobrażenie. Także spoko, że wznawiają, bo dużo ludzi się upominało, ale sam się chyba nie skuszę.

Offline jotkwadrat

Odp: Waneko
« Odpowiedź #118 dnia: Cz, 03 Czerwiec 2021, 13:54:03 »
Mam komplet poprzedniego wydania  ;D
Całkiem przyjemna seria, o ile ktoś lubi takie klimaty.

Offline rekinn

Odp: Waneko
« Odpowiedź #119 dnia: Pt, 04 Czerwiec 2021, 16:50:36 »
Czytałem, mam gdzies chyba połowę tych tomów. Bardzo fajnie, że znów to wydadzą, ale uniwersum Onizuki pprzez lata się trochę rozrosło i żałuję, że nie wydadzą nowych rzeczy- Shonan 16 days, albo ParadiseLost. :/