Autor Wątek: Studio JG  (Przeczytany 35450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubciO

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 22:34:48 »
Nagabe, autor Dziewczynki w Krainie Przeklętych, odwiedzi Polskę
Spoiler: PokażUkryj
Fb Studio JG
Cytuj
Mamy dla Was fantastyczną wiadomość! Wraz z organizatorami Festiwalu Komiksowa Warszawa, imprezy odbywającej się w ramach Warszawskich Targów Książki, jest nam niezmiernie miło poinformować, że udało nam się zaprosić do Polski Nagabe - autora wydawanej przez nas mangi "Dziewczynka w Krainie Przeklętych"! Jest to niezwykłe wydarzenie, ponieważ poczytni mangacy bardzo rzadko są w stanie nagiąć swój napięty grafik i odwiedzić Europę, zaś dla Polski będzie to pierwsza taka wizyta. Będziecie mogli spotkać się z autorem i zdobyć jego autograf w dniach 24-26 maja na Stadionie Narodowym podczas Warszawskich Targów Książki. Nasz gość będzie podpisywał przygotowany specjalnie na tę okazję, jedyny w swoim rodzaju kolorowy album z serii "Dziewczynka w Krainie Przeklętych". Ostateczną wersję okładki albumu, a także więcej informacji o jego zawartości podamy już wkrótce.

WIELKA KSIĘGA PAMIĄTKOWA
W związku z tym niesamowitym wydarzeniem postanowiliśmy z Waszą pomocą przygotować dla Mistrza wyjątkowy prezent - Wielką Księgę Pamiątkową, którą wręczymy autorowi po przyjeździe. Dzięki temu każdy z Was - nawet jeśli nie będzie w stanie pojawić się na targach - zdoła przekazać autorowi coś od siebie.

CO WEJDZIE W SKŁAD KSIĘGI?
- Prace plastyczne - będziemy zbierać wszelkie rysunki, wyklejanki, kolaże itp. z serii "Dziewczynka w Krainie Przeklętych", przygotowane na kartkach nie większych niż A5.
- Wiadomości dla mistrza - jeśli chcecie przekazać mistrzowi krótką wiadomość, będziecie mogli napisać ją na specjalnych kartach przygotowanych na tę okazję.

SKĄD WZIĄĆ KARTĘ?
Karty będziemy dodawać do wszystkich zamówień na yatta.pl, będziemy je również wydawać na życzenie w sklepach stacjonarnych, w naszym warszawskim biurze na Staniewickiej 18 i podczas poznańskiego konwentu Pyrkon na stoisku Yatta.pl.

GDZIE I DO KIEDY MOŻNA PRZYNOSIĆ RYSUNKI I WIADOMOŚCI?
Wasze prace i wiadomości będziemy zbierać do końca kwietnia we wszystkich sklepach stacjonarnych Yatta.pl, w naszym warszawskim biurze na Staniewickiej 18, podczas konwentu Pyrkon na stoisku Yatta.pl, można też wysyłać je na adres naszego biura.
Jestem zainteresowany tym albumem. Kreska Nagabe mi się podoba. Ciekawy jestem kolorów. No i ta Wielka Księga Pamiątkowa dla mangaki - fajny pomysł. Sam pewnie nie dam rady się pokazać w Warszawie.. :-\ Ale cieszy inicjatywa.

Itachi

  • Gość
Odp: Studio JG
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 20:13:51 »
Dziś prezentujemy Wam nowy tytuł z serii exclusive! "Omoide Emanon" to pięknie narysowana, jednotomowa manga opowiadająca historię, która przypadnie do gustu nie tylko starszym czytelnikom, ale też każdemu, kto szuka intrygującej i nietypowej lektury na jesienny wieczór. Dodatkowo, każdy, kto zamówi mangę w prenumeracie, otrzyma unikatowy dodatek z serii. Premiera już pod koniec września.

OMOIDE EMANON
Rok 1967. Na statku płynącym na wyspę Kiusiu młody mężczyzna poznaje intrygującą pasażerkę, która przedstawia mu się jako Emanon. Dziewczyna wyznaje, że mimo iż fizycznie ma zaledwie siedemnaście lat, jej pamięć sięga trzech miliardów lat wstecz, kiedy to na Ziemi po raz pierwszy pojawiło się życie. Czy to możliwe, aby wspomnienia można było dziedziczyć i przekazywać kolejnym pokoleniom? A co najważniejsze - czy posiadanie takiej wiedzy jest darem, czy może największym przekleństwem?

Autor: Shinji Kajio, Kenji Tsuruta
Gatunek: seinen, obyczajowy, fantastyka
Liczba tomów: 1
Premiera: wrzesień
Format: A5, twarda oprawa



Czytał ktoś może? Zapowiada się intrygująco. Patrzyłem na mangarock i graficznie prezentuje się przyjemnie.

Offline Red Fury

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 21:16:58 »

Coś cudownego.

Po tylu latach wyczekiwania dostaniemy W KOŃCU! Triguna, oby Studio JG rozważyło również wydanie świetnego Trigun Maximum.

 TRIGUN
Daleka przyszłość. Ludzkość zamieszkuje pustynną planetę, na której przed ponad stu laty rozbiły się statki kolonizatorów. Większość technologii przepadła, a świat zaczął przypominać postapokaliptyczny Dziki Zachód, w którym roi się od wyjętych spod prawa degeneratów i polujących na nich łowców głów. Żadna nagroda nie może się jednak równać z tą, wyznaczoną za Vasha the Stampede, rewolwerowca znanego również pod pseudonimem Człowiek Tajfun. W rzeczywistości zła sława Vasha jest równie przesadzona, co jego pacyfizm, nakazujący mu troszczyć się nawet o zdrowie ludzi, którzy do niego strzelają. Choć dla wielu jego zasady wydają się śmieszne i naiwne, za jego wyborami stoi ponura przeszłość, która prędzej czy później da o sobie znać...

Przed Wami kultowa manga Yasuhiro Nightowa nareszcie w Polsce!

Autor: Yasuhiro Nightow
Gatunek: seinen, akcja
Liczba tomów: 1 (wydanie 3 w 1)
Format: B5
Wydanie: oprawa twarda
Premiera: listopad



It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio JG
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 22:35:12 »
To aż taki klasyk/must have? Pierwsze słyszę, a ostatnio coraz więcej mang wychodzi, które mnie interesują.

Offline jotkwadrat

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 23:12:44 »
Mangi nie znam, ale anime to rewelacja.

Offline radef

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 23:21:53 »
W USA wydał ją Dark Horse,  więc powinno być to dobre.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline R~Q

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:25:20 »
Pamiętam, że w dawnym Kawaii się rozpisywali sporo o tej mandze/anime.

Pewnie koło stówy będzie kosztować, cnie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Studio JG
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:27:05 »
Pewnie koło stówy będzie kosztować, cnie?

Jest już w Gildii:

https://www.gildia.pl/manga/405689-trigun-1

119 zł okładkowa, na zniżce 108 zł. Najdroższa wydana u nas manga? Ile to ma stron? 700?

Offline KubciO

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:44:05 »
W preorderze 99 zł.
https://yatta.pl/Prenumerata_Trigun,170407,p

@ramirez, około 670 stron.
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:48:37 wysłana przez KubciO »

Itachi

  • Gość
Odp: Studio JG
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:47:09 »
Co by napisać, bądź nie napisać, obie zapowiedzi jakie pojawiły się na tej stronie są warte uwagi i głębokiej analizy czy warto dołożyć je do koszyka. Na tym etapie jestem cholernie zainteresowany, natomiast czy portfel to udźwignie do druga kwestia bo zbliżamy się do chyba najgorętszego okresu przez Łodzią.

Offline Murazor

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:56:10 »
Jak z jakoscia ich mang? Kompletnie sie nie znam, a wydanie w stylu deluxow JPFu.

A ten Trigun to calosc w jednym tomie, tak?

Ktos czytal, rzeczywiscie dobre? Czy dobre jak na mange tego typu: akcja (seinen chyba)?

Offline KubciO

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 14:57:12 »
Ja raczej wezmę,  choć to podobno średnia manga (sam nie czytałem - dopiero się przekonam, csy to prawda) w porównaniu do anime, które bardzo mi się podobało. Bardziej martwi mnie kwestia wydania kontynuacji:
Cytuj
BARDZO chcielibyśmy wydać też Maximum, ale jeśli sprzedaż tego tomu okaże się kiepska, to będzie znak, że już nie ma miejsca dla takich mang na rynku. Wszystko zależy od Was

Offline Szekak

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 16:40:11 »
A jak jest z komiksami JG, są ciągle dodrukowywane na bierząco, czy lepiej brać pre-order?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Red Fury

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 31 Lipiec 2019, 20:25:21 »
A jak jest z komiksami JG, są ciągle dodrukowywane na bierząco, czy lepiej brać pre-order?

Nigdy nie miałem problemów z zakupem starszych egzemplarzy z JG. Jak nie byłem przy forsie to po prostu czekałem i po pół roku czasem nawet po roku nadrabiałem mangi. Jeśli dla was to nie jest opcja must have to spokojnie można odłożyć i poczekać. Ta manga klasyk się niestety zestarzała i raczej podchodzi pod pozycję skierowaną dla obecnych 30-40 latków do młodszych może nie trafić . Ja swojego Triguna +Triguna Maximum kupiłem 15 lat temu w Wielkiej Brytanii i byłem zafascynowany jak dobra jest to manga. Jeśli ktoś widział anime to się srogo rozczaruję mangą. Manga jest utrzymana w poważnym tonie, sporo dramatu, mało jest miejsca na jakieś komiczne wesołe scenki.


It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Itachi

  • Gość
Odp: Studio JG
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 17:39:24 »
Warto wspomnieć...



Z dumą prezentujemy efekt naszej wielomiesięcznej pracy. Oto pierwsza w Polsce platforma zaprojektowana z myślą o czytelnikach komiksów – YattaReader! Jeśli brakuje Ci miejsca na półkach lub drażni Cię, że nie możesz zabrać w podróż swoich ulubionych serii – służymy rozwiązaniem. Intuicyjna i łatwa obsługa, szybki dostęp do kolejnych tomów oraz możliwość czytania zakupionych tytułów bez konieczności dostępu do internetu – od dziś to wszystko jest w zasięgu ręki! Już teraz zainstaluj aplikację w telefonie, na tablecie lub komputerze i przetestuj darmowe demo!

Obecnie w aplikacji YattaReader dostępnych jest 90 publikacji z aż 16 popularnych serii: m.in. „Fairy Tail”, „Sherlock”, „Bakemonogatari” czy „Noragami”. Ale na tym nie koniec - oferta będzie na bieżąco rozszerzana w cyklicznych aktualizacjach.

CZYM JEST YattaReader?

YattaReader to wieloplatformowa aplikacja ułatwiająca dostęp do treści cyfrowych, pozwalająca cieszyć się najnowszymi publikacjami w każdej chwili, z dowolnego miejsca na ziemi. W momencie startu platformy dostępna jest wersja działająca zarówno na komputerach PC i MAC (przez przeglądarki wspierające HTML5 i WEBGL), jak i w systemach Android oraz Apple iOS. Treści znajdujące się w aplikacji każdorazowo są przygotowywane dla konkretnego użytkownika i nie można z nich korzystać poza aplikacją. Jeden użytkownik może jednocześnie korzystać z aplikacji na maksymalnie trzech urządzeniach. Po pobraniu, publikacje przechowywane są w pamięci urządzenia tak, aby można było z nich korzystać także w trybie offline.

5 ZŁ NA CYFROWY START!

Dla wszystkich osób, które nie boją się nowinek i w dniach od 6 do 18 sierpnia, pobiorą naszą aplikację na iOS lub Android, a następnie zalogują się z jej pomocą do systemu YattaReader przygotowaliśmy upominek! Do Waszych cyfrowych portfeli w systemie YattaReader zostanie automatycznie dodane promocyjne "5 ZŁ NA CYFROWY START!".

WYGODNE DOPASOWANIE JAKOŚCI

Aplikacja przeglądarkowa HTML5/WEBGL działa w systemie streamingu, udostępniając treści w rozdzielczości ~140 dpi (ok. 20 MB/tom), natomiast YattaReader dostępny w systemach Android oraz Apple iOS umożliwia pobranie treści w dwóch wariantach:
– w wysokiej rozdzielczości [HQ] – ~375 dpi (ok. 220 MB/tom)
– w optymalnej rozdzielczości [LQ] – ~260 dpi (ok. 110 MB/tom)

Wersja próbna [DEMO], zawierająca pierwsze 20 stron tytułu dostępna jest w rozdzielczości [LQ].

Dodatkowo, wprowadziliśmy też opcję [Czytaj bez pobierania], która daje możliwość korzystania z treści na telefonie czy tablecie bez konieczności pobierania ich na urządzenie. Z tej opcji zalecamy korzystać używając WiFi, ponieważ zużywa ona transfer internetowy w urządzeniach mobilnych.

SZYBKA I ŁATWA PŁATNOŚĆ

Po instalacji aplikacja daje możliwość pobrania bezpłatnego [DEMO] (pierwszych stron) danej mangi, a także opcję nabycia pełnej treści przy użyciu szybkich płatności PayU lub PayPal.*

POMÓŻ NAM STWORZYĆ APLIKACJĘ TWOICH MARZEŃ
Jako że nasza platforma będzie regularnie aktualizowana, liczymy na Wasze uwagi i opinie, które pomogą nam jeszcze bardziej dostosować YattaReader do Waszych potrzeb. Wszelkie przemyślenia na temat platformy można podsyłać nam na adres reader@yatta.pl. Dodatkowo, w razie pytań zachęcamy do sprawdzenia, czy odpowiedź nie jest już dostępna w przygotowanym przez nas FAQ (reader.yatta.pl/faq).

* Zgodnie z polityką Apple, wersja na iOS nie może oferować zewnętrznych płatności tylko korzystać z wewnętrznych mechanizmów Apple In-App Payment. Ze względu na olbrzymią (ponad 40%) prowizję od transakcji przy użyciu Apple IAP zdecydowaliśmy się chwilowo nie wprowadzać tej opcji, przez co użytkownicy Apple iOS będą musieli dokonywać zakupu przez serwis www. Docelowo, Apple IAP zagości w kolejnej wersji aplikacji, lecz nie rekomendujemy jego używania - prowizja podnosi koszt zakupu o blisko połowę. Zamiast tego będziemy sugerować przedpłacenie środków do wirtualnego portfela w serwisie www i dokonywanie zakupów przy ich użyciu.

POBIERZ APLIKACJĘ NA ANDROIDA

Na sam koniec przed zaplanowaną na 16:00 premierą Google zrobił nam psikusa i czekamy na zsynchronizowanie aplikacji na serwerach - przez to, na niektórych urządzeniach aplikacja nie jest widoczna w Play Store - smutnażaba.psd -.
W związku z tym postanowiliśmy udostępnić wersje do pobrania z naszej strony [ https://reader.yatta.pl/android/YattaReader_1.2.apk ]. Liczymy na to, że w przeciągu godzinki/dwóch Google dokończy propagację aplikacji na serwerach i wszystko będzie działać normalnie.
W tym linku znajdziecie informacje o tym jak instalować aplikację na android bez Play Store [ https://blog.en.uptodown.com/how-to-install-android-apps-w…/ ]